America (117)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arminad spune:

quote:
Eu am studiat o jumatate de ora lista cu rechizite pentru clasa 1 (ca sa vad ce am cumparat si ce imi mai trebuie) si apoi mi-am dat seama ca fii-mea a trecut in clasa a 2a
Si eu am patit-o intr-un an la fiica -mea .Dupa aia a inceput sa si le cumpere singura cica nu mai are incredere
quote:
Nu mai gasesc foaia cu ce ii trebuie lui fiu-meu ptr clasa a treia... imprastiata sint.

Cauta pe site-ul scolii .Eu acolo le gasesc de regula cind pierd lista
A pus cineva odata un link cu termosuri pt scoala .Il mai puneti o data ,please!Cica asta micu vrea sa isi duca mincare de acasa ,sa vedem cit il tine .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Bic, ce frumos! Chiar am citit zilele trecute despre Oregon si cit de frumoasa e zona salbatica de pe coasta oceanului.

Anamaria, daca zici ca era NY Post nici nu ma mir... Eu nu stiu cum sta in business ziarul ala, imi imaginez ca-l subventioneaza careva.

Eu cumpar rechizitele prin PTA. E varianta cea mai comoda, dau cecul si copilul are in prima zi de scoala tot ce ii trebuie. Mai, dar deja vorbim despre scoala?!

Azi a venit un nene si a facut un control la AC, ne-a dat si niste sfaturi practice cum sa il intretinem, ce sa mai facem sa economisim curent (sa mai inchidem din blinds!) etc.

Voi curatati hot water heater din cind in cind? Ca noi nu facem treaba asta, dar am vorbit azi cu cineva care cica le curata la sase luni. Am devenit sclavii casei asteia!! E mai high maintenance decit mine.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumba spune:

mai, ce potriveala! azi am cumparat rechizite si voi de ele vorbiti
am plecat sa cumpar mancare la pisica si am lasat 100$ la casa
lista cu rechizite o aveau la intrare in magazin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Raluca NU are nevoie de nimic ptr scoala, primeste tot de la scoala. Eu doar backpack ul si atat!!!

Don't throw with stones if you live in a glass house.

corina mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadm spune:

Si eu vroiam sa zic ca sunt rechizitele postate pe site-ul scolii. Eu m-am dus sambata prin Target sa ii caut fetei sac de dormit ca avea un sleep-over si cind ma uit, buluceala mare la rechizite...Am luat si eu ce imi mai aduceam aminte de anul trecut si dupa aia am venit acasa sa compar lista cu ce era in punga . Noi plecam in 2 saptamani in Romania iar cind ma intorc nu am sa am timp sa merg prin magazine sa vad ce a mai ramas dupa ce au trecut "lacustele". Anul trecut am lasat totul pe ultima saptamana si mi-a fost imposibil sa gasesc radiera roz . I-am dat una pe care o aveam in casa si dupa citeva saptamani am reusit sa gasesc si in magazine...

Anca, Andreea (7 ani) si Monica (9 septembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadm spune:

Corina ce fain! La ce fel de scoala merge Raluca?

Anca, Andreea (7 ani) si Monica (9 septembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

La public school (L.A.U.S.D.). Si eu am fost un pic mirata cand am intrebat in stanga si n dreapta ce i tr Ralucai ptr scoala inainte de a incepe cl. 1a. Si am primit raspuns: haine si back pack, ha ha! Si asa a fost. La fiecare inceput de an rechizitele sunt pe masa iar la sfarsit de an ce mai ramane din ele le primesc acasa.

Don't throw with stones if you live in a glass house.

corina mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumba spune:

a,am intrat la hobby lobby si puneau ornamentele pt pom pe rafturi. initial am vrut sa-mi dau doua palme ,nu stiam daca sunt picata din luna

lucasmom- urata treaba cu cardul.........brrrbrbbr

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Nu ma depresati cu rechizitele, va rog...
Lasati-ma sa ma mai bucur un pic de vara si de timp liber...caci acu' vin temele, proiectele, lecturile obligatorii, sedinte, dansuri, piese, miriieli, etc (apropo, vad ca baietii mei citesc uluitor mai mult decit in timpul scolii - daca nu sint presati de sobekt)

Ramona, dupa copii, casa maninca cei mai multi bani...zau ca mai bine era la apartament (nu ma durea capul de boiler, acoperis, trotuar, gard si alte minuni)...dar ce sa-i faci






Anamaria

"With sufficient thrust, pigs fly."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Ah, trotuarul! Am vazut vreo doua crapaturi.

La noi cica sint 101 grade. Cit e aia - 38, 39? Pe acolo! Pai normal ca AC saracul merge intr-una. Zilele astea am noroc daca se opreste noaptea vreun pic. Cred ca-mi pun o turbina eoliana in curte!

Eu am fost in tabara cind nici nu implinisem sapte ani. Am stat zece zile. Sigur ca eu sint mama-closca si nu l-am trimis pe Alexandru. Dar vecinica mea sprintara a fost in vara asta, are vreo sase ani jumate. Ma rog, eu nici la sleep-overs nu l-am lasat inca.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput