Mamici norocoase de ianuarie-februarie 2009 (28)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crisspoliss spune:

Bun venit Anculet, si sa dea Domnul sa fie totul bine! Felicitari pentru noua sarcina.
Bag de seama daca ma tot uit pe DC ca juma din femeile romance sunt gravide...asa DA!!!

Criss 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Alina bine ai venit din vacanta, povesteste-ne mai multe!

Anculet bine ai venit la odiseea noastra! felicitari pt bb!

“Vietile noastre se incheie in ziua cand ramanem tacuti in privinta lucrurilor care conteaza.”
Martin Luther King Jr.
www.eklipsse.net/gallery/main.php" target="_blank">Fine Art Photography
www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album


My baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_ spune:

Cris , ma bucur ca esti bine...sa vii numai cu vesti bune de acum incolo! suntem cu gandul la tine, ai grija de tine si odihneste-te!!

Daiopri, si eu am aceeasi problema cu baiatul...cred ca s-a saturat sa ma auda ca nu ma simt bine si trebuie sa ma odihnesc...e foarte bucuros ca o sa aiba un fratior/surioara, dar cred ca o sa ii mai scada entuziasmul daca ma mai vede asa pleostita mult...cand vin de la servici pur si simplu nu mai pot de oboseala...mai stau cat fac ceva de mancare, pun masa si in pat.

Yashi , f scumpa nasterea...si daca platesti si restul de controale pe parcursul sarcinii...off...la ce mai e buna asigurarea daca pe astea nu le acopera?

Aici cheltuielile apar dupa ce apare bebe: gradinitele/scolile mi se par f scumpe...la Alex am platit cam 900/luna pt preschool(3-5 ani)...am inteles ca daycare (0-3 ani) e si mai scump, in jur de $1500...de scolile private nici nu mai vorbesc.

Veronica, sa ne tii la curent..sper sa vii cu vesti bune de la spital! o sa fie bine, o perfuzie si te vei simti mult mai bine.

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_ spune:

Alina1976, bine ai revenit din concediu! Cand va aud cu marea mi se face un dor de litoral...off..poate puneti va rog si niste poze de la mare, poate mai trece dorul

Anculet, bine ai venit! sarcina usoara in continuare!



13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculet spune:

Multumesc fetelor din USA , pt o primire calda de departe!


10+ cu o

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspoliss spune:

stiti ce citecs mai nou? eram rupta dupa romane, ca am terminat Literele la Cluj, inca mai citesc cate o carte pe saptamana..dar de cateva zile parca nu ma mai atrage deloc...nu citesc carti despre copii(ca mi-e teama ca nu o sa-mi amintesc nimic mai incolo)ci in schimb m-a prins mania cu cartea de bucate a lui Radu Anton Roman-numai mamaligi visez, tocanite pline de sosuri, ciorbe si tot restul...cred ca m-am stricat de cap

Criss 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Eu am descoperit azi un magazin, de fapt un fel de piata numita Fresh Market, plina de legume si fructe proaspete, carnuri de toate felurile, sucuri naturale....ce mai, parca eram Alice in Tara minunilor, mi-am luat niste masline negre bestiale si ardei copti in otet, si o paine care jur ca ziceai ca e ca aia romaneasca de pe vatra si nu am mai avut rabdare sa ajung pana acasa, am mancat ca o boschetareasa in masina.

Eu citesc Magicianul (John Fowles), e una din cartile mele preferate, e a treia oara cand o citesc. Mi l-am adus si pe Ionel Teodoreanu din Romania, in decembrie m-am intors cu un geamantan plin de carti, jumatete din ele literatura pt copii (parca a fost un semn)si restul, carti favorite. I-am saracit mamei biblioteca!

“Vietile noastre se incheie in ziua cand ramanem tacuti in privinta lucrurilor care conteaza.”
Martin Luther King Jr.
www.eklipsse.net/gallery/main.php" target="_blank">Fine Art Photography
www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album


My baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina1976 spune:

Anculet, bine ai venit la Odiseea noastra de ian-feb 2009..o sa vezi ca este una cu noroc . Sa ai o sarcina usoara si un nastere si mai usoara

Cris, bine ca e BB OK...imi dau seama prin ce sperietura ai trecut, imi pare rau. Acum stai linistita si du-te la control. Sa ne spui ce ti-a zis Dr tau dupa aceea eco mai amanuntita. BAFTA multa si optimism.

Pai ce sa va mai zic fetelor de la mare...ca am fost o gasca de 17 oameni si doar eu aveam un bebe asa de mic si evident ca a avut 7 mame :-))))
Am descoperit o cherhana pe malul marii, intr-o zona mai salbatica de plaja si mare...unde se manca numai peste proaspat prins de ei. Nu am mancat in viata mea un bors de peste mai bun ca cel de acolo....si niste midii pane, icre, frigarui de melci, hamsii prajite cu mamaliga si usturoi...te lingi pe degete pana la coate!! OOOUPS! Sper sa nu va fi facut prea multa pofta...dar nu pot sa nu va spun ce minunatii gasiti acolo. Si am fost in doua seri la rand.
Apoi intr-o seara am sarbatorit pe nasul nostru de cununie si am tras un gratar la vila de ne-a mers pe suflet..
Si in rest, APA, APA, SOARE, SOARE....si multa voie buna.
E adevarat ca m-am ofticat un pic ca sambata seara fetele s-au dus la un club...si eu am stat acasa cu bebe Ana si cu bebe din burtica...dar apoi cand m-am gandit ce minuni mi-a dat D-zeu...mi-a trecut.

Pup fetele DULCEEEE

Alina16+de ianuarie

Mami de printesa
BB2 e pe drum
Bebe din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina1976 spune:

quote:
citat din mesajul lui crisspoliss

stiti ce citecs mai nou? eram rupta dupa romane, ca am terminat Literele la Cluj, inca mai citesc cate o carte pe saptamana..dar de cateva zile parca nu ma mai atrage deloc...nu citesc carti despre copii(ca mi-e teama ca nu o sa-mi amintesc nimic mai incolo)ci in schimb m-a prins mania cu cartea de bucate a lui Radu Anton Roman-numai mamaligi visez, tocanite pline de sosuri, ciorbe si tot restul...cred ca m-am stricat de cap

Criss 13+



Criss, vezi ca sunt periculoase...daca mai pui si in aplicare tot ce citesti acolo......mai bine treci la alea de copii

Alina16+de ianuarie

Mami de printesa
BB2 e pe drum
Bebe din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina1976 spune:

Apropo...daca vreti sa vedeti niste poze (ce-i drept destul de vechi..) cu fetita mea si cu noi, mergeti la:
www.totsites.com/tot/anaisabela" target="_blank">http://www.totsites.com/tot/anaisabela

Alina16+de ianuarie

Mami de printesa
BB2 e pe drum
Bebe din burtica

Mergi la inceput