Strumfi de un an (iul-aug 2007) (91)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

luna, am vazut filmuletul cu mica flueirista/fluieratoare... tare simpatica! imi place ca s-a prins repede, tu atunci ii aratai prima data ce are de facut, atunci filmai, ai fost super! cu kilogramele s-a tot raspuns, dar adaug si eu ca Adeluta are 8.800 la 1 an si cateva zile.... deci mi se pare ok; s-a nascut cu 3270 si n-a facut triplul greutatii dar e bine si-asa.

andraZ bine ai revenit, multumim de complimente. Ne-am gandit la voi pe 13 dar din lipsa de telefon si bogatie de 'activitati' festive am ratat sa ne si auzim... e bine ca ne mai 'revedem' macar asa.... frumoasa Mara la petrecere! mai tot timpul cocotata in copac; cartonas galben fotografului

paticut multumiri speciale ca te-ai intrecut cu complimentele de data asta ; te stiam mare iubitoare de adeluta.... dar chiar asa? si cu mine la fel... grasa si frumoasa si prea devreme acasa ('in casa') ..... raspund astfel si caferei ca n-am slabit, poate doar ai vrut sa rasucesti cutitu'n rana.. eu ma inscriu in aceeasi lista cu voi dar stau invisible o vreme ca-s prea multe kilograme.. oricum aici am sanse mari sa slabesc nitel pentru ca sunt departe de mine PAINEA, DULCIURILE si mai aproape ciorbele si salatele... si apa din fantana cat cuprinde; deci sper sa am vesti bune la sfarsitul lunii august.

am mai vazut si eu poze cu Matei de Simo, Mihnea de Milly si cu micul michidutz .... frumosi ginereii de maine; nici nu stii pe care sa-l alegi

mi-e dor sa mai vad o 'Ines si Sarah'...

karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

andra sunteti 2 frumoase!tu ai slabit rau,zau ca da!era sa nu te recunosc,felicitari!iar mara e o dulceata si am salivat si la tortul vostru,bine ca vine ziua mea si am ocazia sa comand unu',numai torturi am incap de cand cu sarbatoarea strumfariei.eu la pofte sunt mai rea ca pruncii...
ioana vezi,nu te lasam la greu cu slabitu'.felicitari pt progresele lui sma,eli incearca sa le puna la loc dar nu stau domne' si pace asa ca mai bine demonteaza ce fac eu....

alina mamica bulinei www.youtube.com/watch?v=54C4rgga0L0" target="_blank">Elisa (20 iunie 2007)


povestea noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

nu am vrut sa fac asta pe forum, pentru ca nu-mi plac conflictele dar la dorinta Carlei scriu aici ce i-am transmis pe PM

"am incercat sa nu ma bag dar deja e prea de tot ... Carla, daca vrei sa continui pe acelasi ton si cu acelasi aer de superioritate n-ai decat dar sunt sigura ca de acum inainte vei fi tratata cu indiferenta pentru ca pe mine una, si sunt sigura ca si pe alte fete de aici, ma cam deranjeaza stilul tau, nu am vrut sa te atac, am stat deoparte pana acum dar ultimele mesaje postate de tine au cam umplut paharul
daca te simti superioara, daca tu le stii pe toate si le faci pe toate perfect, te rog, lasa-ne pe noi in "nestiinta" noastra, cu grijile si micile noastre bucurii, cu copiii nostri nu atat de precoci si daca nu te simti bine cu noi esti libere sa-ti cauti locul in alta parte"

va dau si raspunsul ei:

"Ma gandeam sa nu mai raspund la mizerii dar vad ca tii neaparat.
Ti-ai cumparat forum? Daca nu-ti convine cum vorbesc du-te tu in alta parte, am si prieteni pe forumul asta, nu numai dusmani. Apropo, cu tot aerul meu de superioritate iti zic ca te tradeaza ortografia.
Nu ti-am cerut mesaj privat, daca ai ceva cu mine spune pe forum"


nu mi-am cumparat forum dar m-a deranjat aerul tau de superioritate, aici pe forum nu suntem nici economiste, nici profesoare, nici medici, nu avem nici doctorat, suntem pur si simplu MAME, o categorie in care toate suntem egale, ne simtim bine impreuna si niciuna nu vrea sa fie mai presus decat alta ... si in ce priveste ortografia nu cred ca aici suntem la vreun examen de limba romana si nu cred ca deranjeaza pe cineva daca mai gresim, poate doar pe tine
eu nu am nici un motiv sa plec de pe forum, ma simt bine cu fetele, sunt bucuroasa ca le-am cunoscut si aflu multe lucruri interesante de la ele


noi suntem aici cu poze noi si filmulete
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Ne-am intors de afara. O ploaie scurta, in rest...placut.

greierash, glumeam la faza cu resectul. si de la mine.

Monica, eu as continua mesajul tau asa: "Asta sunt...si imi place de mine asa cum sunt". Pentru ca si mie imi place de tine. Si ce fain o sa fie cadn o sa mergi cu fetele la distractii de-o sa zica lumea ca sunteti colege...

Luna, mortali copiii tai!!!Esti o mama super fericita!!!!

Andra, bine ai revenit! Vazut frumoasa blonda. Placut mult. Si lui Victor, ca, nu stiu de ce, zambea la ea, cred ca o vedea cu coif

Simo, exact asa am procedat eu la Stefan. (acum cred ca nu prea mai am rabdare). Avea vreo cateva luni si eram in taxi, stateam la semafor. Bineinteles...plans. (nu-i placea decat daca masina mergea)Si eu am inceput sa-i explic ca tr sa asteptam sa treaca copiii, ca ei merg la scoala etc. Soferul s-a uitat la mine si mai sa ma intrebe daca sigur nu vreau sa mearga tot inainte, spre Socola.

A! Ca uitam...nu puneti si de o formatie rock? Ca il bag pe al meu la dat din plete...



Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

multumim si celorlalti admiratori care au complimentat adeluta si careia i-au atribuit diverse alte titulaturi.. noua ne plac toate... ca ce s-o face fata peste ani.. nu ne ramane decat sa asteptam si sa mancam multa mamaliga pana atunci.

pacat ca la Moldova chiar e frig.. (ploua maruntel, cand rarut, cand desut ... de dimineata intruna! chiar mi-e frig la picioarele goale ) .... si n-o pot tine la rochite pe Adeluta ca i-ar ingheta ..




karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

La noi Adelise se trezeste prima dimineata. Iar eu doar o intreb "unde e Cosmin?" si ea fuga fuga in 4 labe in camera lui se urca singurica la el in pat si ii face "aaaaaa" asta e sunetul ei cand iubeste pe cineva.

Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

quote:
citat din mesajul lui Ioana75
Miruna si-a creat un reflex din a zice: 'sa nu vina sma sa-mi roada jocurile'.

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei





Simo mami de www.flickr.com/photos/simo_al_jaafari/" target="_blank">Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Ioanaiub ma bucur ca te simiti bine cu noi.

Ioana e tare rau Miruna cu rosul jucariilor.

Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

quote:
si n-o pot tine la rochite pe Adeluta ca i-ar ingheta ..




karligutza
sunt mamica Adelutei




Pai n-o tine, Karli, ca-i pacat! Cu atatia petitori la poarta.

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

Simo si eu voiam sa citez aceeasi fraza... tare simpatica remarca Mirunei.




karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput