Gravidute & Mamici de IASI (58)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tuscut spune:


Adineauri am intrat si noi in casa. Am fost si noi sa ne racorim un pic si am trecut si pe la tanti dr. sa vedem ce ne mai zice. Iustina are 8,1kg si 70 cm lungime. ica e cam cu 100 grame mai mica decat media la varsta ei, da deh, fata mea tine la silueta nu ca maica-sa .
Trecem si noi la baita si la nani ca e obosita rau. Asa-i trebe daca ieri nu a dormit deloc!


Irina, de Maria Iustina- 12.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella10 spune:

Ce liniste pe aici...Am uitat sa va zic,ieri ne-am intilnit in copou cu Diana,zgitiile si sotul Dianei
Miha gata bagajele?

Ella mamica fericita de BIANCA ANTONIA (02.02.2008)

poze

http://b1.lilypie.com/Xdg1p3.png


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:



Alina-Mirela cu DAVID 27.06.2007
Andrei

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Salutare la toate lumile!
Am terminat cu mutatul- de pe 2 iulie suntem la casa noastra! Am venit si de la mare, unde am stat 7 zile. Iar de azi ne-au ppus netul! Mi-a fost de dor, v-am simtit lipsa tare tare! Am sa pun si poze si incet incet am sa va povestesc din peripetiile mutatului si a concediului!
Ella concediu placut! Miha spor la bagaje!

Alina-Mirela cu DAVID 27.06.2007
Andrei

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

quote:
De-ai sti cat ma lupt cu babele in familie pe tema asta....Ca cica asa mai scapi si eu de griji ca merge fata singura prin casa si eu imi pot cata de treaba..


Auzi, ia cheama-le pe ele sa-si cate. Sigur o sa o gaseasca
(treaba), timp in care tu te joci cu fetita....Of! Babele astea...(crede-ma, stiu de la ale mele)

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Ma duc sa culc strumful si revin.


Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Daniela, Mihamora, miha, kriss multumesc pentru urarile legate de casa noua! Am sa fac poze recente sa vedeti cum ne-am asezat!
Mihamora am vazut si eu pozele din Maroc! faina musulmanca- prietena lui Domi! Si prietenoasa! Am vazut ca mama ei era serios invesmantata. Si pozele la camila sunt frumoase! Dar Domi nu a fost prea incantat sa stea pe cocoasa!
Miha pupam mica strambacioasa!
Ella am vazut o printesica prin poze! Eu tot sustin ca iti seamana si tie!

Alina-Mirela cu DAVID 27.06.2007
Andrei

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
citat din mesajul lui ella10
Miha gata bagajele?

Nici n-am inceput. Bine ca macar e facut al lui Robert pe jumate.Nici nu le-am mai scos din valiza cand a venit de la mare.

Pupici Iustinei,Stefaniei si Amaliei.Niste frumoase toate.

Irina,daca fata se simte bine in pielea ei nu te stresa cu kilele. Eu n-am mai cantarit-o pe Amira de la inceputul lunii si atunci doar pentru ca am abuzat de cantarul electronic al Cristinei.

Daniela,zi-mi si mie de unde ai luat zornaitoarile alea pentru Amalia ta.Ai vazut ce mult i-ai placut si Amirei.

Alina,bine ati revenit. Asteptam poze si povesti.

Oana,cum stai cu slabitul?Ai nevoie de galerie? Uite,de mine ai scapat,nu-ti mai fac pofta cu prajituri. Dar inghetata Tiramisu neaparat s-o faci e fff buna. S-o faci pentru Radu mey...

Mai voiam sa zic ceva oare? Mey fetelor...de la o vreme uit ceva de speriat... Mi-e ca voi uita sa vin acasa de la mare. Serios acu...ce sa fac sa nu mai uit in halul asta?




Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Miha, eu am un sfat, dar mi-e ca daca ti-l zic, uiti sa-l pui in aplicare.

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Oana,tu spune acolo ca-mi iau notite.




Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput