Dulceturi si papanasi de sept - oct 2007 (169)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

quote:
citat din mesajul lui papanash

aoleu, imi vine mie sa bocesc, ce-ai crescut omuletzii, sunt gata de gradi. mai e un pic si-ti vine cu vreo mandra acasa



.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )


www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi



Asa e. Cu mandrele deja se baga in seama, a pupat 2 in parc si de fata cu mine .


Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Jurnal de calatorii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

ghighi a mancat trei sferturi de iaurt cremicios si acum doarme. nu stiu daca-i bun iaurtul dar ma bucur ca l-a mancat.
acum bag si io un oki in urma sa vad ce-ati mai facut ca n-am citit nimic.
Gabitz, bravos pentru distractie si pupici multi la piticuta cuminte.




.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )


www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Papanash, iti tin pumnii stransi sa pape si sa-i treaca. In rest ai perfecta dreptate, nici mie nu-mi vine sa cred cat de repede au crescut copiii, cel putin generatia asta, a doua pt. mine .
Sim, felicitari pt. "admiterea" la gradi. Baietii nostri o sa inceapa socializarea in acelasi timp .
Nici eu nu sunt la curent cu nimic din ce s-a mai scris, am citit doar astea doua pagini, sunt fff tracasata.

mama bradutzului Tudor (9 ian. 2005)
si a papanashei Maria (25 sept. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:


Sim, imi pare tare rau de patania cu unghiuta, Stefanutul faultat.In alta ordine de idei, tb sa ne vedem sa-mi povestesti cum l-ai intarcat pe Stefan, vreu si eu sa-l intarc dar nu mai stiu cum si ce sa incerc, chiar asa pe unde iesiti afara seara, poate ne vedem zilele astea.

gabitz ma bucur ca v-ati simtit bine la nunta, iar piticii au fost cuminti, mergem si noi sambata la o nunta si nu stiu ce o sa fac cu tzitileala lui Cris.

revin


Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Neata la amiaza !

Sim pupici lui Stefanut sa se vindece repede buba...l-ai mai reclamat pe ala cu masina?chiar merita..
Papanashcred ca ai lasat si o caruta de bani pe mancarea aia naspa..Sanatate lui Ghighi! Si Miru acum e plina de blande,nu stiu exact de la ce,banuiesc un iaurt a fi cauza..
Tomasa dar cine te tracaseaza ,mama?
Cecilia multumim de aprecieri..pupam Cristisorul mamos


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Eu am un pic de timp,ca numai ce a adormit fata,am mai facut ceva treaba de dimineata,cat a stat cu tati..dar vai, de maine incepe serviciul si nu stiu cum o fi,ca tare e atasata de el,in ultima vreme...numai la tati vrea

Ana ce-ti mai fac puii? n-ai mai dat nici un semn...

Uitasem sa ma laud ca am mai slabit vreo 3 kile,am ajuns la 66..AMR 8 de dat jos.In sfarsit ma simt si eu mai usurica parca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

aoleu, am adormit si eu langa el, n-am citit nimic.

Tomasa, si voi mergeti la gradi ? Unde ? Nu intreb cine te tracaseaza, banuiesc eu cine . sunt ok puii ?

Cecilia, bine ati revenit. Banuiesc ca ai scris in urma cum a fost in concediu. Cum ai rezistat fara net, ca eu zilele astea faceam ce faceam si deschideam laptopul, aveam nevoie de informatii si net ioc. Cristi ce mai face ? acum doarme mai bine noaptea ? Stef a lui Sim s-a intarcat singurel, i-a explicat frumos mami ca o sa mearga la gradi si a inteles din prima .


Danuta, pai tu slabesti in concediu ? la mine e exact invers. De fapt asa-s mereu pe invers, slabesc iarna si din primavara cand incepe sezonul tricourilor eu incep sa pun sunculite.In vara ating maximul din an. Mirunica e cuminte ? I-a placut concediul ? Eu va tot intreb din urma, in loc sa ma pun pe citit.

Intrebare : cum salvez in computer muzica de pe un cd original ? nu vreau sa ma apuc de piraterie, vreau sa bag muzica pe un video cu Ghighi, muzica pe care n-o gasesc pe youtube.




.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )


www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Papanash, cremicios papa si Stefan...cate 2 odata.

Cecilia, a zis bine Papanash, s-a intarcat singur-singurel. Diseara probabil iesim prin cartier, e prea cald afara sa ma duc pana in parc. Voi pe la cat iesiti?

Gabitz, imi pare bine ca a fost ok la nunta.

Am fost la DM, am luat lapte praf pt Stefan si cosmetice pt mine. In fiecare luni au reducere 10% la toate produsele, asa ca ma infiintez acolo saptamanal .



Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Jurnal de calatorii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Danuta, nu am reclamat nimic pt ca nu stiu de la ce firma era, nu am depistat. Ce iaurt a papat Miruna?

Tomasa, multumesc. Hai ca poate vorbim diseara la tel, sa vina acasa sotul si ii fur telefonul .


Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Jurnal de calatorii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

quote:
citat din mesajul lui papanash
In vara ating maximul din an. Mirunica e cuminte ? I-a placut concediul ? Eu va tot intreb din urma, in loc sa ma pun pe citit.

Intrebare : cum salvez in computer muzica de pe un cd original ? nu vreau sa ma apuc de piraterie, vreau sa bag muzica pe un video cu Ghighi, muzica pe care n-o gasesc pe youtube.

.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )


www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi



Eu iarna ating maximul pt ca nu mai fac atata miscare..Cu Miru mai avem liniste,ca inca nu merge,dar se tot agata de noi si se ridica,ar vrea si sa mearga de-a busilea...s-a facut smechera mare,e cuminte numai cand doarme...la terase nu ne prea tihnea,decat daca statea in carucior..
Pt. muzica poti folosi Mediaplayer si sa transformi melodiile in fisiere cu extensia wma.


Mergi la inceput