Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (295)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Salutare!
Nu am apucat sa citesc decat putin din cap. trecut dar am zis sa-i raspund Biancai cu tarta. Uite de aici am luat reteta: http://gospodini.blogspot.com/2007/09/tarta-cu-carne-si-ciuperci.html doar ca eu am mai improvizat pe ici pe colo, adica in loc de carne de pui am pus carne tocata amestec, am calit ceapa cu ciupercie si carnea, cand s-a racit putin am amestecat compozitia cu 1 ou si 3 triunghiuri de branza topita iar aluatul de tarta l-am facut altfel decat pe site, adica: 300 gr faina, 1 ou, o lingurita de sare, 3 linguri de smantana, aprox. 150 gr. unt topit si 1/2 plic praf de copt. A fost super buna si foarte aspectuoasa, l-am dat pe spate pe sotiot....o sa pun si poze pt veridicitate
V-am pupat!


Ioana si www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1bb14a37cece1022bc3177&skin_id=0" target="_blank">Razvan (03.12.2005) (montaj)
www.dropshots.com/T_Ioana" target="_blank">1
www.dropshots.com/T_Ioana2" target="_blank">2
www.dropshots.com/T_Ioana4" target="_blank">3



"Cainele moare de drum lung iar prostul de grija altuia"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

am aparut si eu cu piticul acasa. tuseste ca un magarus, mi-a zis si de la gradi, si nu vrea sa ia nimic. Nurofenul/mierea/ambroxolul il scuipa afara. doar spary tantum verde ce mai accepta. ma dispera cu incapatanarea asta a lui.

Ana de france, nasii nu merg cu low-cost. si-au platit sejurul printr-o agentie de turism.
Toanca faine pozele, sunt mortale barcutele alea pe apa. cred ca i-au placut lui matei. lasa ca recuperati cu piscina anul viitor, musai cum a zis si Ana, ceva sistem de siguranta pt. matei, e super adanca piscina.
Canda hai sa stabilim o zi sa ne vedem in parc. oricare, in afara de vineri, cand plecam spre Alba. sper sa ne vedem si sa nu intervina nimic.
Parca Ana de spania mai sta in tara pana in august. caut acum nr. ei de tel. sa o sun, sa vedem pe unde mai e si ce mai face.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

offfffffff am scris un mesaj....dar...

ANAM cu sanatate si mult noroc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Giova - am sarit cu low-costu' ca am citit in diagonala si aveam in cap scandalul ce l-am vazut aseara la stiri cu unii ce se intorceau din vacanta din Maroc si i-au tinut cu copii mici 26 de ore pe aeroport ca au avut nu's ce pb ...cred ca asta-i cea mai mare teama a mea: sa nu-mi ratez vacanta din cauza avionului(fiecare cu pasarelele lui), dar daca nu e vb de avion si le tot schimba datele din cauza cazarii, atunci chiar ca-i dubioasa agentia....si mai bine cer banii inapoi si cauta altceva.
Pe aici in sfarsit iesi soarele cica-i prima saptamana adevarata de vara, dar azi de dim batea un vant ca mi-am pus haina pe mine, iar o sa avem un soc cand ajungem in ro!...alex s-a uitat in we la "regele leu" si acum tot ne cere sa-i punem filmul cu "bebe leu", dar eu nu mai vreau ca sunt si niste batalii intre lei cam violente pe acolo, asa ca va sfatuiesc sa evitati deocamdata filmul asta...

eu cred ca am dat din greseala(am schimbat lenjeria si a cazut o cutie ce s-a deschis) peste cadoul pentru ziua mea...ioana ma alaturi tie, dar din alt motiv...nu e geanta....e un ceas. e frumusel se asorteaza cu o geanta ce am primit-o acum vre-un an, dar....e al saselea( daca n-am gesit la numaratoare) si eu...nu port...m-am straduit, dar n-am timp de pus ceasuri la mana...nu-mi vine...

ana si alexandre (17.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Giova, da i-a placut foarte mult lui Matei in barcutele alea pe apa; abia cu chiu si vai am reusit sa-l luam de acolo.
Da, asta e si motivul pentru care inca nu am umplut piscina cu apa pentru ca ne este teama din cauza lui Matei.




Toanca si Matei Alexandru 06.01.2006

poze

http://www.dropshots.com/toanca
http://www.dropshots.com/toanca1
http://www.dropshots.com/toanca2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirtha spune:

Buna fetelor. Sunt o viitoare mamica , DPN 27.10.2008 in cautarea unui carucior transformabil vara/iarna.
Daca intimplator aveti informatii despre caruciorul Bertoni Atlanta cu 3 roti sau Wampol cu 3 roti , rog comunicati-le aici - http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=124286
Multumesc si scuze pentru intruziune !

Mirtha 26+ Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIHA78 spune:

Salutare de la Cluj,
Eu tot invat daca puteti crede. Nu s-au dat inca rezultatele la proba scrisa, am fost multi si dureaza corectarea...., nu stiu cand va fi proba orala asa ca aprofundez.
Vazut poze cu Marco la strand, f. curajos Ioana, al meu nu s-ar urca pe asa tobogane sub nici o forma. Fetita o dulceata, draga de ea. Strandul acela e in Timisoara nu?
L-am vazut si pe Matei, doamne ce cuminte statea el la tuns. Acolo la barcute era tare incantat, oricum are si acasa un loc de joaca super.
Astery sanatate lui Razvan, sa treaca repede orice ar fi.
Totale intamplarile Ioanei si Anei. Saracii nostri soti nu le prea nimeresc cadourile. Asa si al meu anul trecut a fost in Turcia am dat comanda ptr. o pereche de cercei, cand a venit mare dezamagire, nu semanau nici pe departe cu ce mi-am dorit asa ca i-am facut cadou.
Bianca mare vitezoman e Dani, merge nu gluma cu trici, dupa ce l-am vazut am incercat cu Tudor dar nu mi-a tinut figura.
Al meu copil e un mare prapadit, am fost azi la ceva cumparaturi, spectacol a facut prin magazine, striga ca el e Galatic footbal (asta e noua pasiune), fugea de colo colo fara oprire.
Ana a trecut durerea de picior la Alexandre?
Ioana si Giova merci ca ati scris retetele de dulceata, repectiv placinta vreau sa le incerc pe amandoua.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIHA78 spune:

Cosmi tare frumosii puii tai, Bianca e intr-adevar model la poze. Silvia ai pus poze din Romania oare? Cum a fost concediul aici, daca ai scris, scuze dar chiar n-am vazut.
Maraki eu inca sper ca va fi totul corect, ma bazez pe faptul ca la predarea lucrarilor am vazut cam cat s-a scris.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_m spune:

Hola ,
Multumesc de urari . Am petrecut ziua prin oras , cu prietenele , ca pe vremuri . Pe Clara am lasat-o la sat ca azi am venit in Timisoara sa rezolv ceva, care s-a prelungit pana maine , asta e . Macar mi-am facut si eu de cap odata
Clara e bine , creste , vorbeste . a inceput sa vorbeasac a.
Canda , nu , nu suntem in oras acum , dar vom fii vineri . Poate ne intalnim daca puteti vineri dupa-masa .
Giova , ce zici , veniti si voi aici in parc , in Dacia ?

V-am pupat pe toate , sunt franta de oboseala

Ana si Clara Francesca (16.01.2006)
http://www.dropshots.com/ana_m

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Buna dragelor, noi ne-am reintors aseara din vacanta. Eu, ca prichindeii au mai lungir-o inca doua zile

....ce sa va spun. Saptamana asta am stiut ca nu va fi cine stie ce. Barbatu a trebuit sa-l ajute pe taica-su la montat ferestrele la casa si eu am stat cu copii la cabana pe munte. Ar fi fost minunat daca ar fi tinut si vremea cu noi. Dar au fost doar doua zile frumoase cu soare dar si ala cam cu dintiasa pe la 20gr.E asa de frumos acolo, casuta, padurea, muntii si floricelele pe pasunea din spatele casei atata liniste,.............un adevarat paradis.
.............chiar si pentru pisica un paradis ...cu soricei. In fiecare zi ne facea cel putin o demontratie pe viu de prins si mancat soricei. Saracii erau asa de mici si speriati...pe unul l-am putut salvadin ghearele marelui vanator
In rest ne-a plouat de ne-a stins .A fost o zi cand nu am scos nasul din casa. Si ce sa fac in cabanuta aia singura toata ziua cu toti 3????? am colorat decupat, citit povesti, au mai topait prin paturi, abia pe la 7 seara am scos nasul putin afara. Pe de alta parte, am stat cu copilasii mei si m-am bucurat de ei de dimineata pana seara, am mai mers prin padure, sa cautam fragute si afine.....fara succes ca inca nu s-au copt. A fost vreo 3 zile o verisoara de-a lor de 8 ani la noi, intr-o dupamasa am fost la circ. Selin nu a miscat 2 ore. Daria spre sfarsit s-a cam plictisit, ea nu. Apoi a fost singura care a vrut sa calareasca poneii. Nici macar David nu a avut curaj
Acum sunt iar plecati. copii au ramas la cumnata mea pana maine iar Heinz s-a dus sa-l ajute pe socri sa termine treaba. Maine seara ii astept sa vina. E asa de ciudat in casa....e atata liniste, si eu parca nu-mi gasesc locul
...si tot eu
noutati. Na bine, s-ar parea ca de la 1 oct voi avea alt job. adevarul e ca eu vroiam doar o casuta a noastra, dar cum sotul nu se puta hotara sa ne mutam mai aprope de jobul meu si cum eu nu mai prea eram dispusa sa fac naveta 3 ore pe zi....intr-o seara m-am ambalat rau si am trimis doua CV pe internet. Nu mare mi-a fost surpriza cand dupa nici o saptamana m-au chemat la interviu. Si culmea jobul pe care l-am primit e la firma unde acum 7 ani cand am aterizat aici nu m-au vrut pe un post de asistanta iar acum m-ar vrea si de maine.
Nu stiu daca am facut bine, inca rumeg mult vestea, imi e bine si aici unde sunt, nu am stres dar...
dar...........acum vine partea interesanta. Azi l-am anuntat pe colegul meu, inaltat de curand la rangul de sef. N-a primit deloc bine vestea si-l cred. Seful a plecat val vartej acum o saptamana, alt coleg si-a agatat diploma de doctor in farmacie in cui si s-a facut programator, alta colega tocmai pleca ca se marita, altuia i s-a urat cu binele si pleaca si el,.....si acum si eu. Si cica imi da si el 20% mai mult salar (atat cat as primi la noul job ca sa raman) ................stiu ca nu puteti hotara pentru mine dar mi-ar placea sa stiu ce ati face voi in locul meu. eu una stiu ca iar nu voi mai avea o vreme nopti linistite

............si cred ca am gatat cu vestile

Maine sper sa ajung si sa va citesc
V-am pupat


Mira mami de DAVID (15.08.2002) DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)

Poze noi.....cu noi

Mergi la inceput