mamici norocoase de sept-oct 2008 (100)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simodina spune:

Claudia, sa-ti traiasca micuta Lucia si sa creasca mare si sanatoasa! 2.4 kg la 33 de sapt este bine, o sa recupereze ft repede. Serban la 35 sapt s-a nascut cu 2.15 kg si deja de la 6 luni nu mai aveai habar ca s-ar fi nascut asa mic- sunt mult mai rezistenti decat par!

Musettepink
, da la Tutunaru sunt si inca nu stiu unde o sa nasc. Saptamana viitoare o sa merg sa vad si maternitatea Elias ca am reusit sa gasesc pe cineva acolo sa ma ajute si apoi voi lua o decizie. Oricum la Euroclinic cu sectia aia de neonato varza sa mai dau si 1500-2000 eur nu o voi face daca voi gasi decenta dincolo.

http://www. chic bebe.ro/products/196-totul_pentru_baita/2504-diversi_sezlong_din_bumbac.mbs acesta este banalul suport care a oprit la noi urletele de la baita in primele 3 luni de viata.



Nadina, mama de Serban (20 aug 2005 ) si Mara in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

hello in fapt de seara (sau dimineata?)!
ClaudiaH, felicitari!!!! sa fiti sanatoase!!
va dati seama ca si mie mi s-a facut pielea de gaina cand ma citit minunata veste
asteptam povestea nasterii!!

eu m-am intors acum de la o petrecere, maine avem noi chef, ca e ziua sotului meu si a socrului meu, s-a strans tot familionul (care nu e mic!!) si maine mai vin si niste prieteni. va dati seama ce va fi de mine maine, ca sunt si gazda...sper sa ma ajute cumnatele ca daca nu...oricum, n-am facut de cat tiramisu...restul, maine de la piata:)

va pup pe toate!

fetita sau baitetzel, sanatos sa fie!!
pozici
totul pentru bebe

33+ Florin Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Buna dimi!!
Dar ce vad!!!A venit un bobocel!!Yupiii!!mamica si bobocelul!
Eu sunt prin zona, dar mai am de citit vreo 3 capitole si am fost f ocupata si n-am avut timp!!
M-am bucurat si eu f tare pt Anca si iubita Carla!!
Spre sa ajung si eu in curand la capat cu cititul sa vb live!!
O zi buna!!

33+LUCAS
AMR 7 saptamani!!! 8saptamani!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

Uau nu imi vine sa cred. Felicitari Claudia!!!! Sa fie sanatoasa si plina de noroc pitica iar tie refacere rapida.

Multumesc tuturor de aprecieri, eu imi doresc doar sa fie sanatos, ca e mic sau mare sanatos sa fie.

Miruna 31+ si Alexei (13.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

'neata fetelor!
Haidetzi la cafelutza de dimineata.
Sa aveti o duminica minunatatuturor.

31+bbelina
AMR 9 saptamani
laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freshanana spune:

'neatza

claudinna petrecere frumoasa azi sa-ti traiasca sotul si socrul si sa fie sanatosi

bitza de la tine asteptam povestea intoarcerii in RO


33+

AMR 46 zile !!!

puiutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Neata fetelor . Haideti la o .
La multi ani Claudinna pt. sot si pentru socru..multa sanatate si numai bucurii.
Nu stiu fetelor..oi avea eu toate caracteristicile zodiei berbec..repede.toate...planuri facute din timp....mereu pe actiune..nu-mi place sa las pe ultima suta de metri ..dar cand am vazut ca se poate naste si la 33 de sapt. m-a luat frica..camera nu e pregatita..patut n-am..carucior nici atata..si-l mai vad si pe al meu calm..ca mai e timp...o iau pe pereti..eu vreu sa le vad toate luate..sa stau linistita. ..off incerc sa ma stapanesc.

28 +



http://tickers.baby-gaga.com/p/dev284pb_.png[/img][/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piersicutza spune:

Salutari burticutze dragi

Am lipsit si eu caci in timpul saptamanii nu-mi mai permit sa va citesc de la firma caci ma simt cu musca pe caciula din cauza ca mi-am redus programul. Asa ca doar de acasa ce va ma pot citi.
Si m-am apucat azi de reluat din urma si wow ce gasesc aici, ca s-a nascut primul bebelus din odiseea noastra.
Felicitari Claudia, sa fii sanatoasa si tu si copilul, sa pape bine si sa va bucurati unii de altii. Abia asteptam vesti.
Mi s-a facut pielea gainii...

Felicitari mamicilor care au mai fost la control si s-au intors cu vesti bune, bebei mari, he he ce trece timpul acum...

Si mult spor la cumparaturi mai departe, nu mai enumar aici ca sunteti multe, dar lucrusoarele ce le-ati pus in poze sunt de-a dreptul minunate, felicitari. Imi vine sa cumpar si eu de toate asa de mult imi plac. E pericol caci acum cu reducerea de prograam o sa am mai mult timp de cumparaturi...

Simodina multumesc pentru sfaturi, chiar sunt utile.

Dumnezeu sa-l ajute pe micutul Darius si pe mamicutza lui sa iasa cu bine din acest impas.

Va doresc la toate o duminica insorita cu liniste, relaxare, gratare si ce va mai doreste inimioara.

pe toate



27+

Piersicutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Neata fetelor!!!
O felicit si eu pe CLAUDIAH pentru primul BOBOCEL!!!!!
Eu cand am citit ca s-a nascut primul bobocel am fost emotionata dar si speriata in acelasi timp la gandul ca si eu am iminenta de nastere prematura cum a scris dr pe fisa vineri!!!
Eu sunt tot la fel de necajita am plans ieri cat pt o luna mai pe seara mi-am revenit putin ca am fost la botez la nasica cea mica!!!A fost tare frumos!!!
Inca nu stiu ce sa fac cu medicul , sa caut altul sa vad ce fac dar sotul meu cand m-a vazut asa necajita ieri mi-a promis ca face el ce poate si imi gaseste un medic sa il inlocuiasca pe al meu cat e in concediu!!!

Diana
33+ mamica fericita de ANDREI EDUARD
AMR putin pana sa ne vedem minunea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

neata si de la mine
claudina, LMA sotului si socrului! sa fiti sanatosi, petrecere frumoasa!
de fapt, pt toti sarbatoritii de azi!
fug sa mai recuperez, ca tot mai am citeva pag din cap trecut...

alexa simami

Mergi la inceput