Puiuti de randunici 2008!! (59)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Vroiam sa-i mai raspund Kyei si apoi ma duc la nani.
Noi le-am luat nasilor la botez un expresor pt. cafea jmecheros, ca sa zic asa . Vroiam s ale luam un GPS pt. masina si mai jmecheros, dar au ales expresorul, i-am intrebat ce-ar avea nevoie. In rest, prin casa au de toate, chiar nu stiam ce sa le iau...masina de paine au, seturi de lenjerii cu pilota le-am luat la motzul lui Vlad...iar la botezul lui Vlad le-am luat un set de oale de inox.



Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

simo, ce hotel in albena ti-a placut? am inteles ca e super la kaliakra, iar kaliakra superior e absolut superb! eu nu am fost acolo, dar spun si eu ce am auzit.
in nisipuri e foarte fain sa mergi fara copii, altfel poate sa para cam agitat si sa te oftici ca noi ca nu poti sa mergi din cauza de copii...noi totusi am mers intr-o seara la un club karaoke si am stat pana la 1, dar m-a parat alex si mi-a scos mama ochii juma de an:))). acum, cu teo e exclus.
deci, albena e mai pt familisti, nisipurile pt cei liberi sau care sunt cu bunicii dupa ei, ca sa stea cu copiii.
in c-tin si elena am inteles ca super hotel este azalia si este chiar pe plaja. noi am ales GHV pentru parc, liniste si pace.

ma duc sa ma intind, ca acum isi incepe "cucuvelul" viata de noapte. azi a mancat iar ca spartul....pediatra a zis sa-i pun o lingurita de cereale de orez in lapticul de noapte....inca studiez problema, dar daca mai face ca azi-noapte, cred ca ii voi da dreptate pediatrei...

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
POZE ALEX SI TEO:
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5207ed359c8adf213e5f23" target="_blank">alexutza 2003-2004,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5221eb237d9db27ce0b939" target="_blank">alexutza2005,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=522454e8697e14d6ce6966" target="_blank">alexutza2006,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=52253cfdd7ccfda00914d4" target="_blank">alexutza2007
povestea lui TEO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VioletaH spune:

Naty, imi cer scuze,nici o clipa nu am avut intentia sa te ofensez. Eu stiu ca tu stii, dar ceea ce am scris era pentru toata lumea care citeste.






Vio, mamic fericit de bebe Sean Adam (16 martie 2008)

MIRACOLUL DIN VIATA MEA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

tocmai am comis-o!!

a cazut Andra de pe pat aproape sub ochii mei, dar nu am mai apucat sa intervin.. noroc ca nu e inalt patul si era cu picioarele mai intai.. de lovit nu s-a lovit, mai mult s-a speriat!

nici nu ii spun randunoiului ca sigur ma cearta!
am !

Mihaela, mamik fericit de Andra - 29 martie 2008

Pozici
Creste gargaritza
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5211d37ef93faf418fe040&source=category&category_id=all" target="_blank">Povestioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

'neata stol....pai asa merge treaba?...ma lasati fara cafea?...
noroc ca a fost noapte "usoara" si am putut deschide ochii fara stimulente...asa ca acum, aveti cafeul aburind

gudinde, stiu ca, "cunoscatorii" il beau fara zahar...am si eu aici cateva persoane care il beau asa...dar eu nu ii consider "cunoscatori" ci cred ca il beau asa doar ca e "trendy"
si de fapt cred ca e buna iasomia aia naturala ce mi-o oferi...ca mai nou bag si eu ceaiuri ciudate...scortisoara cu mere, miere cu lamaie...si tot naturale...proaspat stoarse din plic.

amina...slabe sanse sa ma caute pe mine melcul...la parul meu spalat odata pe saptamana si sprancenele crescute de imi obstrueaza jumate camp vizual....slabe sanse de sexosenia ce era pe vremuri

criss, pupam urechiusa andreei ca sa nu doara si sa treaca repede, repede...dar Panadolul ala ce il dai e si in romania cu arome de vanilie si cirese? ca eu ieri iar am incercat sa ii dau la Patrick (nu ca ar fi facut febra ci doar ca sa ma simt eu medic) si iar mi l-a scuipat intre ochi...ma vad eu la diversificare cu fandositul asta...

si ca povesteati de ser...eu ieri toata ziua am alergat cu aspiratorul dupa un muc ce se tot balangane in nazo-gatul lui Patrick...si nu am scos nimic. am renuntat sa il mai fugaresc ca atat timp cat nu interfera cu suptul nu am motiv.

si nico, ca intrebai pe un alt topic, fiumiu tocmai a invatat sa se conforteze singur cu degetul in gura...si exact cu degetul al mai mare si mai gras. dupa ce il alaptez si il pun in pat la nani...isi propteste degetul in gura si se pune pe tzocait...ce mi-or auzi urechile de la bunici cand or afla...
si Slava Domnului ca trebuie sa dai inapoi balanta aia cu care il tot cantaresti pe Matei. tu nu ai de ce sa te stresezi si iti faci griji degeaba...sigur ca Matei nu arata cu sunci atarnate ca si bursucul si barosanu'...dar e inaltutz bine si arata tare bine. si e normal ca de acum sa ia mai putin in greutate decat in lunile anterioare...nu-i motiv de stres...

uf luny ce m-a enervat pompierul tau...sa treaca el la alaptare daca e asa mare cunoscator...si mufarina tale e super dezvoltat...lasa stresul

aha...deci ursuleata am avut dreptate ca ceva n-o fost bine la cantarire...pai cum sa lasi capul afara?...la bursucul meu cred ca bostanul e jumate din greutate...ce completare ar trebui sa bag eu daca l-as cantari fara...

pana la urma ieri...m-au ajuns pacatele...ca bine-nteles ca Patrick nu si-a facut treaba si a supt de doua ori si m-a lasat cu tzatza-n soare...asa ca spre seara a trebuit sa imi caut sculele...am sunat husbandul sa primesc instructiunile de folosire ale sterilizatorului...am ansamblat pompa gresit prima data...am googalit si am aflat ce nu faceam bine...am reansamblat-o...si dupa care am dat la pompa...pe un san ca pietroiul de tare...nu am scos mare branza...de fapt parea ca sahara de uscat...si l-am asteptat pe bursuc sa se trezeasca si l-am bagat pe el la aparat...si din 3 supturi si 4 intoarceri cu sfarcul in gura am fost ca noua.

apropo, unde e sovi...a pus-o jos domnu monti?
si nicol_conte e la plimbare? ca butucica banui ca isi zugraveste peretii dupa ce si-a afumat iar casa.

un weekend frumos sa aveti...si daca prin martie v-am trimis eu din caldura australiana...faceti un pustiu de bine si trimiteti-mi si voi din canicula romaneasca...ca mi-au inghetat in birou bucile pana v-am scris mesajul asta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

mda....liniste suspecta in living unde e Patrick in balansoar...nu tu zdronganit de jucarii...nu tu chiuieli si gangureli de bursuc...cand colo...domnul meu cu degetul in gura...foarte ocupat.
prevad vremuri grele la orizont...cred ca ii ung degetul cu panadol din ala scarbos...sa-l vad eu atunci de il mai suge.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

neata!!
cafea, ceva???
m-am trezit la 6,30 ca Mufa nu mai are somn, ci frichineala in fundulet si foiala maxima..acum e in patul meu cel nou si cu greeeeu si nervi montat ieri de randunoi, si se joaca cu picioarele! sa vedem cat tine pana tipa dupa mine, ca se plictiseste si e tragedie singur sa stea..imi vine sa de somn..

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

gecko, neata, multam de cafea! vorba ta, liniste suspecta si la mine in dormitor!

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

bubu, asa e am uitat ieri sa va uram LMA, zic acum...
nico am vazut pozici frumoase cu puii tai, cel mare face inot, ce bine!!
zoze e haios rau blondul cu bandana!
ma duc sa verific linistea suspecta...

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

mda...s-a jucat pana a adormit...offf, sunt singura azi, iub lucreaza..si ce-as face o baie la piscina..mama ei de masina, daca aveam si eu una miiiiiicaaa..
vad ca-s la emisiune, asa ca ma duc si eu langa baietel, poate mai adorm..

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput