Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (96)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adyanna spune:

Din pacate nu pot veni maine in Herastrau pentru ca am sedinta de condus la ora 3. Si pe seara mergem la parintii sotului meu pentru ca este ziua de nastere a socrului. Dar ma inscriu pentru vinerea viitoare!


Adriana si Antonia ( 2.12.2007 )
Asa creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adyanna spune:

Am inceput si eu de cateva zile sa ii dau cereale cu gluten si azi i-am dat biscuiti de la ulker (hero) amestecati cu fructe. I-au placut foarte tare!

Si sambata a papat fata mea ciorbita de perisoare de pui, facuta special pentru ea. Ocazie cu care nu i-am mai pasat mancarica pentru ca legumele erau date pe razatoarea mica iar perisoarele le-am pisat bine cu o furculita. Si mesteca fata mea....Numai ca daca ii mai dadeam si cate o lingurita cu zeama ea vroia sa o mestece si pe aia si bineinteles ca o dadea afara in loc sa o inghita.

Adriana si Antonia ( 2.12.2007 )
Asa creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adyanna spune:

Fetelor, bebeii vostri cate reprize de somn au pe zi? Ca a mea vad ca tinde sa doarma doar o data pe zi, dupa legume. E normal oare la varsta ei?

Azi, de exemplu, s-a trezit la 9.30 si pana la 15.45 nu a mai vrut deloc sa doarma. Si acum vad ca inca doarme. Mai are putin si face 2 ore! Si sigur nu o sa mai doarma deloc pana diseara, ceea ce e ok, dar dimineata as fi vrut sa mai aiba o repriza de somn, macar de 30 de minute daca nu mai mult.

Adriana si Antonia ( 2.12.2007 )
Asa creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamarza spune:

hop si eu.nu am mai intrat de mult pe la voi.dar acum am nevoie de ajutorul vostru.daca cumva este vreuna din voi cadru medical va rog raspundeti-mi la urmatoarele:i-am facut puiutei analize si au iesit toate anapoda:limfocitele si celulele albe sunt peste valorile normale,iar neutrofilele,hemoglobina,hematocrit si eritrocit sub nivelul normal.coprocultura nu e inca gata caci dureaza mai mult dar parazitii sunt absenti.doc. nu poate sa le citeasca pana saptamana viitoare si sunt tare necajita.credeti ca ar putea avea ceva pitica mea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adyanna spune:

Am gasit un subiect pe dc in care se vorbeste despre semnarea unei petitii adresata Metrorex-ului rugandu-i sa faciliteze accesul in statiile de metro pentru carucioare. Am pus link-ul catre acea petitie la semnatura! Poate doriti si voi sa semnati...poate se schimba si la noi ceva...

Adriana si Antonia ( 2.12.2007 )
Asa creste

www.petitieonline.ro/petitie/petitie_pentru_facilitarea_accesului_carucioarelor_copiilor_sau_persoanelor_cu_handicap_la_transportul_in_comun_cu_metroul-p08460049.html" target="_blank">Petitie pentru facilitarea accesului la metrou cu carucioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

quote:
citat din mesajul lui adyanna

Fetelor, bebeii vostri cate reprize de somn au pe zi? Ca a mea vad ca tinde sa doarma doar o data pe zi, dupa legume. E normal oare la varsta ei?

Azi, de exemplu, s-a trezit la 9.30 si pana la 15.45 nu a mai vrut deloc sa doarma. Si acum vad ca inca doarme. Mai are putin si face 2 ore! Si sigur nu o sa mai doarma deloc pana diseara, ceea ce e ok, dar dimineata as fi vrut sa mai aiba o repriza de somn, macar de 30 de minute daca nu mai mult.

Adriana si Antonia ( 2.12.2007 )
Asa creste


al meu doarme de vreo 2 ori pe zi, dar uneori doarme fff putin: daca-l pun in patut se trezeste. Totusi mai doarme si cate 1-2 ore, mai dupa-amiaza. dar sa stii ca fiecare are timpul lui de somn, nu e o regula sa doarma de 2 ori si nici un anumit numar de ore...


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007) cu primul pe 28.06.08 si urmatorii 2 pe 29.06.08

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamarza spune:

quote:
citat din mesajul lui adyanna

Fetelor, bebeii vostri cate reprize de somn au pe zi? Ca a mea vad ca tinde sa doarma doar o data pe zi, dupa legume. E normal oare la varsta ei?

Azi, de exemplu, s-a trezit la 9.30 si pana la 15.45 nu a mai vrut deloc sa doarma. Si acum vad ca inca doarme. Mai are putin si face 2 ore! Si sigur nu o sa mai doarma deloc pana diseara, ceea ce e ok, dar dimineata as fi vrut sa mai aiba o repriza de somn, macar de 30 de minute daca nu mai mult.

Adriana si Antonia ( 2.12.2007 )
Asa creste


si la noi e cam la fel dar cu exceptii.ieri de ex a dormit mai mult decat de obicei dar azi a adormit doar dupa legume si ea.dar acum doarme cu ceva intreruperi de pe la 4 adica de 2 ore.cam rar la noi atata somn pt ca doarme tot in reprize de cate 20 min dupa fiecare masa.am observat ca doarme mai bine dupa ce am scos-o la plimbare un pic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

quote:
citat din mesajul lui adyanna

Am gasit un subiect pe dc in care se vorbeste despre semnarea unei petitii adresata Metrorex-ului rugandu-i sa faciliteze accesul in statiile de metro pentru carucioare. Am pus link-ul catre acea petitie la semnatura! Poate doriti si voi sa semnati...poate se schimba si la noi ceva...

Adriana si Antonia ( 2.12.2007 )
Asa creste

www.petitieonline.ro/petitie/petitie_pentru_facilitarea_accesului_carucioarelor_copiilor_sau_persoanelor_cu_handicap_la_transportul_in_comun_cu_metroul-p08460049.html" target="_blank">Petitie pentru facilitarea accesului la metrou cu carucioare


Eu tocmai am semnat si am sa-l pun si pe sot. Tocmai ma gandeam zilele astea cum o sa fac eu sa-mi car copilul si carutul in Herastrau si pe unde mai am de mers si incercam sa-mi imaginez cum sa strecor carutul printre barele alea mobile... sau sa trec carutul pe deasupra aparatelor... dar ce fac cu copilul, mai ales daca sunt singura cu bebe?


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007) cu primul pe 28.06.08 si urmatorii 2 pe 29.06.08

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamarza spune:

ADRIANA aici in poza astafaceti instructie de bb? verry funny hehehe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

quote:
citat din mesajul lui Jasmin012

quote:
citat din mesajul lui adyanna

Am gasit un subiect pe dc in care se vorbeste despre semnarea unei petitii adresata Metrorex-ului rugandu-i sa faciliteze accesul in statiile de metro pentru carucioare. Am pus link-ul catre acea petitie la semnatura! Poate doriti si voi sa semnati...poate se schimba si la noi ceva...

Adriana si Antonia ( 2.12.2007 )
Asa creste

www.petitieonline.ro/petitie/petitie_pentru_facilitarea_accesului_carucioarelor_copiilor_sau_persoanelor_cu_handicap_la_transportul_in_comun_cu_metroul-p08460049.html" target="_blank">Petitie pentru facilitarea accesului la metrou cu carucioare


Eu tocmai am semnat si am sa-l pun si pe sot. Tocmai ma gandeam zilele astea cum o sa fac eu sa-mi car copilul si carutul in Herastrau si pe unde mai am de mers si incercam sa-mi imaginez cum sa strecor carutul printre barele alea mobile... sau sa trec carutul pe deasupra aparatelor... dar ce fac cu copilul, mai ales daca sunt singura cu bebe?


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007) cu primul pe 28.06.08 si urmatorii 2 pe 29.06.08

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza






Iei carutul in brate si il treci pe deasupra barelor, urci scarile la diverse institutii la fel, faci si muschi la brate si ai si posibilitatea sa distrezi populatia masculina din jurul tau.

Printesa
Citeste o poveste
adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)

Mergi la inceput