Mamici norocoase de sept-oct 2008 (97)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

pe la 11 ma duc si eu la cardiolog, sa vedem ce zice...sper sa nu-mi dea pastile...

fetita sau baitetzel, sanatos sa fie!!
pozici
totul pentru bebe

33+ Florin Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

fetelor, cum sa ne zicem la clubul scutecelor??
v-ati gandit la o denumire?
eu m-am gandit la strugurasi, sau ceva de genul asta

fetita sau baitetzel, sanatos sa fie!!
pozici
totul pentru bebe

33+ Florin Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

Neata,

Stati asa sa scot agitatele pentru
BOO
si pentru 300

va asteptam cu vesti

Eu nu am dormit extraordinar. Ma trezesc des sa fac pis. Si cu toate astea continui sa bag pepene seara.
Acu sunt la birou si bag stacana de cicoare cu un pliculet de 3 in 1.

XOR nu te speria. Fa tratamentul si e ok. Am patit-o si eu.

Eu, iepurica 25+
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Clau, bafta la doctor

Azi nu scoatem agitatele pt nimeni????



POZNICI CU NOI
www.flickr.com/photos/23758792@N08/?saved=1" target="_blank">POZE CU BURTOIU SI BUBU
31+ Cuculetz Andrei


AM SCHIMBAT PREFIXUL AMR 8+ SAPTAMANI

AMR 58 DE ZILE PANA LA BEBE ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Ok, am inteles

BOO & ALEX

300



POZNICI CU NOI
www.flickr.com/photos/23758792@N08/?saved=1" target="_blank">POZE CU BURTOIU SI BUBU
31+ Cuculetz Andrei


AM SCHIMBAT PREFIXUL AMR 8+ SAPTAMANI

AMR 58 DE ZILE PANA LA BEBE ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Clau, si io tot la strugurasi ma gandisem. Ca e cam vremea lor. Ma gandeam si al odisee cand ne apuca nasterile sa zicem ca s-au copt strugurasii. Alt fruct ce ar mai fii. Ar mai fi vorba ca toamna se numara bobocii...



POZNICI CU NOI
www.flickr.com/photos/23758792@N08/?saved=1" target="_blank">POZE CU BURTOIU SI BUBU
31+ Cuculetz Andrei


AM SCHIMBAT PREFIXUL AMR 8+ SAPTAMANI

AMR 58 DE ZILE PANA LA BEBE ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Buna dimineata fetelor. V-ati baut cafeaua? eu o am in fata
Vroiam sa va spun si eu despre superstitia de a nu cumpara nimic inainte de nastere pt. bebe. La fel si maica-mea ..ca nu..ca lasa o sa luam noi cat esti la maternitate...da..da ca ca ma trezesc cu cine stie ce hainute in culori urate asa ca i-am zis sa nu aud nimic. Cred ca de pe la 2 luni am tot inceput sa citesc pe forumuri listutele de bagaj de spital..si pt.bebe.. si in functie de ce le-a folosit la alte mamici mi-am intocmit o lista A4 iar in urma cu o luna am inceput sa cumpar..asa ca tot cumpar ...si cumpar..si tai de pe lista..pana o sa o epuizez.Prefer sa iau eu ce-mi place si ce stiu ca e bine.Acum fiecare face cum crede ca e mai bine. Pupici pe burtici si o dimineata frumoasa

http://tickers.baby-gaga.com/p/dev284pb_.png[/img][/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

da, am putea sa le zicem si bobocei:)

fetita sau baitetzel, sanatos sa fie!!
pozici
totul pentru bebe

33+ Florin Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilia_99 spune:

hello burtici si bebici! monica, aici sunt!
am aparut si eu razant prin bucuresti sa mai rezolv analize, una, alta si azi plec din nou la mnte unde imi sunt copiii si unde nu am net. inca! asaaaa..
m-am bucurat sa vad vestile bune de la anca la voi
teomaria sa ai grija de tine si sper ca dr s-a inselat si bb sta mai mult in burtica, ca tare greu e afara asa de mici
pe toate celelalte bravo ca sunteti bine!
eu am intrat in 26 de saptamini, bb da din toate celea il simt si noaptea cind ma duc la baie, ce sa vezi, el nu doarme, are exercitii de facut pe vezica mea si pe la coaste, cred ca s-a intors sau poate sta altfel, o sa vedem, abia pe 29 ma duc la echo.
raportez 8 kg, fir-ar!
mi-am luat blugi ca la munte nu-i ca aici, e mai frig uneori, fara burta, dar elastici si cu elastic cu nasturi in talie ca sa-i poti largi, de la Prenatal. la reducere erau 77 ron. in rest, despre hainutele de acolo n-am mari cuv de lauda, cele de bb, adica, iar cele pt noi sunt cam scumpute.
in rest.. arsuri cit cuprinde, Rennie e prietenul meu, foame nu prea, ieri, de ex, mi-am adus aminte pe la 5 dupa masa ca n-am mincat de prinz

25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilia_99 spune:

monica, claudinna, ce mari sunteti... mai e putin!


25+

Mergi la inceput