Bucurii de sept-oct 2006 (135)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Itzy, multumim de vesti! Doamne ajuta sa fie bine! Dar nu trebuia operat maine? Ca eu parca asa intelesesem la inceput...
Lilina, si eu ii explic Mariei ca nu are voie si ii spun si de ce, dar cum ea oricum nu ne asculta absolut niciodata, imi racesc gura degeaba. Ba parca face inadins exact invers decat o rugam noi. Daca o vad de exemplu ca misuna pe langa masina de spalat in timp ce aceasta e in functiune si vad ca o mananca rau degetele (a se citi are chef de apasat butoane) ii spun "Maria, te rog frumos, nu apasa butonul ca opresti masina si se strica". Nici nu ma intorc bine si aud "clic". Asa face intotdeauna. Si cum naiba sa nu-ti sara tandara uneori?

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)
Pozele noastre din concurs sunt www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=&folder=Mirese%20cu%20stil%20si%20farmec" target="_blank">ana1 si ana2 Va plac?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

aaaa, lexi, pai e la ordinea zilei, sa-i spun NU si el sa faca exact pe dos. de-aia uneori nici nu-i mai spun, cu cat ii spun cu atat se incapataneaza sa faca lucrurile interzise, asa ca daca nu mai stau cu gura pe el, nu insista prea tare si se satura imediat
bine, si cand sparge sau strica ceva, il cert si ma supar pe el si apoi isi aduce aminte tot timpul: cum a spart el parfumul ,cu a spart paharele, cum a stricat cate ceva, ii dau exemplu "stii ca ai spart sau ai stricat" si se potoleste, deci tot pe experienta lui ma bazez ca intelege sa nu mai repete greselile

Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
poze cum s-a nascut bebe, site-ul lui bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

Ramo ...v-ati distrat pe cinste...Mortala...ai-iaiai-iaiai

Doamna Mephala mancaciosii tai bag seama ca se intrec care sa termine mai repede...sa nu manance unul mai mult decat altul...asa e cand sunt doi, se indeamna la mancare ...dar si la nazdravanii. Pepene mananca si papusica ...foarte mult ii place si sucul de pepene...ii fac cate o felie din aia si bea cu o poftaaa

Lexi la fel este si la noi...mancam ciocolata pe ascuns, iar sotul daca isi face sandwichuri seara si vine cu farfuria la tv...automat face jumi-juma cu ea...indiferent daca a mancat sau nu...uneori il si cert ca vine cu diverse chestii si ii spun:
-"Bine ca te apuca acum sa mananci ..."
-"Dar ce eu nu mai am voie sa mananc nimic ...decat dupa ora 22 cand se culca ea"?!?
Saracul de el...dar macar sa nu manance in fata ei...

Lilina ti-am spus Vladone e mortal...fetelor puneti-o sa va povesteasca cum recunoaste toate masinile, Fodu, Beveu, Matiz, Nissan, Dashia Ogan, Sadeo, Opee...le recunoaste cand le vede nu doar le pronunta...e un grozav! Hai spune-le...lauda-l ca merita!

Festina...eu cand ajung seara acasa de obicei iesim afara pana pe la ora 21 si nu prea apuc sa ne mai jucam. Ea e f incantata de carticele in general, de povesti, de puzzle, ii place sa-i spunem poezii si cantecele, sa ne jucam cu palmele gen " Ala-bala portocala"

Sephora inca mai petreci sau pregatiti marea deschidere?

Sandraaaa multumim pt cap nou!

Cristina??????

Alexutzaaa????

---------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

festina mi-ai dat o idee buna cu plastilina. Noi ne mai jucam cu cuburi din lemn colorate, construim, dar in 2-3 minute le rastoarna si trebuie sa incepem din nou sau sa ne jucam cu altceva. Dansam si dam sa pape la papusi, desenem si colorom destul de mult, dar cea mai mare atractie ramane calculatorul.
lilina nici eu nu o aburesc pe Patry, incerc sa-i explic totul foarte realist, in masura in care pot
A mea puiuta nu prea pofteste multe, de multe ori ne punem la masa sa ii facem pofta, dar daca e ocupata cu ale ei nu avem nici o sansa sa o impresionam
Maria si Vladone stiu ei ce le potoleste setea pe caldurile acestea..bereaaa






***************************************************
Ramo si PATRICIA MARIA (06.09.2006)
***************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

da, Izty, ai dreptate, Vladone e pasionat de masini, recunoaste destul de multe sigle, cred ca il incurajez sa se faca mecanic, si asa firma la care lucrez are ca profil scule si utilaje pt.service-uri de camioane si i-am spus sefului meu ca i-l aduc la training la el, in loc de gradinita, il bag la service sa invete

Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
poze cum s-a nascut bebe, site-ul lui bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

quote:
citat din mesajul lui princess

.....sa mancam atunci cand doarme sau este plecat la plimbare cu mamaia. Suna cam aiurea chestia asta cu mancatul pe ascuns!





Da Princess asa e...uneori eu parca ma simt vinovata sa stii...am asa un sentiment...straniu

---------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Itzy, Lilina, ma gandesc ca s-a bucurat Andreea mult cand v-a vazut. Multumim pentru vestile despre Sebicu, Doamne ajuta sa treaca cu bine de operatie luni.

Ramo, Adelina e mai bine, chiar azi am fost la control (speram ca ultimul) si a zis dr. ca-i ok, sa o spal in continuare cu Betadine si sa urmaresc daca apar ceva modificari (inca nu-s inchise de tot gaurile unde a fost incizia si tubul de dren). Acum poate sta si in fundulet, vad va nu o deranjeaza.

Carmen, Adelina nu papa pepene decat 2-3 guri ca il vede pe Dragos.
Asa cum a zis si Ramo, ea nu prea cere nimic daca ne vede ca mancam noi.

Xandrutza, multumim pentru bunatatile din fiecare dimineata!



Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

Da-da Xandrinne delicioase preparatele tale din fiecare dimineata. Azi m-am racorit si eu cu un fresh , celalalt pahar l-am lasat pt Lexi sau Festina ca ele mai pofteau la al meu, apoi m-am infipt in platoul de fructe...la strugurii aia.
Spune-mi tie nu ti se face pofta cand postezi asa ceva zilnic? sau asta e si ideea ca sa pregatesti si tu?

---------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

Un pt Adelina...draga de ea...bine ca se vindeca repede

Gata va pup am treaba




---------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Da princess si eu ma simt aiurea ca mananc pe furis, dar stiu ca ei alimentele astea nu-i fac bine (nu ca noua ne-ar face) si are o viata intreaga inainte sa se indoape cu tot felul de prostii...delicioase Uite, de exemplu, am fost alaltaieri la o cafenea sa mancam inghetata. Ei nu i-am luat dar a primit din partea casei un biscuite pe care-l tot infigea in frisca si inghetata mea si pe urma a primit si un cornet gol pe care i l-am umplut eu cu mai multa frisca si mai putina inghetata. Mi-e teama sa-i dau inghetata de pe acum...Astia aici am vazut ca n-au probleme din astea. Am vazut copii mai mici decat Maria, in carucior, cu ditamai cornetul de inghetata in mana, de abia puteau sa-l tina... Eu nu stiu cum pot oamenii aia sa le dea inghetata unor copii atat de mici...

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)
Pozele noastre din concurs sunt www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=&folder=Mirese%20cu%20stil%20si%20farmec" target="_blank">ana1 si ana2 Va plac?

Mergi la inceput