Bucurii de sept-oct 2006 (135)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

mephala, ce frumos ai spus tu ca au dat gata un pepene de 6kg in 2 zile...parca-i si vad rostogolind un pepene prin casa
si lui Vladone ii place "penene" sau "pepenene", cum il vede, cere disperat, si chiar am nimerit pepeni gustosi anul asta, am luat de la Mega Image, super dulci si aromati, ca pe vremuri
Vladone mai mananca "fupa" adica orice supa sau ciorba SI CU LINGURA MARE !!! si pofteste la orice mancam noi, ORICE, el trebuie sa guste neaparat: viviss(sandwich), banza(branza), cavai(cascaval) etc ...ar mai gusta el varza, vin, bere, dar stie ca-i sunt interzise...a si nu ii place "mazare" dar nimereste vreo boaba o scuipa cu maaare sila


Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
poze cum s-a nascut bebe, site-ul lui bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

Carmen ma bucur ca Iustin e bine . Despre pepene ce sa zic, nu prea il mananca, pune limbuta, musca de cateva ori si gata.
lilina mi-l si imaginez pe Vladone cu lingura mare , ce simpatic trebuie sa fie
xandrutza

Haideti sa va zic ce spectacol a dat Patry cu noaptea-n cap: pe la 5,30 s-a pus pe cantat: "pece (peste), pui, ai-ia-iai-iai, mami, tati ai-iai-iai...) si tot asa vreo ora pana cand a obosit, in consecinta dupa asa spectacol a dormit pana la ora 9






***************************************************
Ramo si PATRICIA MARIA (06.09.2006)
***************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna dimineata!
Itzy si lilina, ma bucur ca ati ajuns la Andreea si Sebi! Cum se simte Sebi?
Mephala, sa stii ca si Maria e innebunita dupa pepene, din pacate pepenii aici n-au niciun gust, asa ca noi nu luam, asteptam cu nerabdare sa ajungem acasa sa ne indopam cu fructe GUSTOASE!!! Avand in vedere ca toata sarcina am poftit la pepene de simteam ca o iau razna daca nu mananc, nu ma mira faptul ca si Mariei ii place la nebunie.
Si apropo de faptul ca Vladone pofteste orice, bine ca e intelegator! Ca si Maria noastra pofteste orice dar daca nu-i dai, e jaleeee... Asa ca fii-mea cunoaste deja si gustul ciocolatei si gustul de cola, bere, vin, pizza, cartofi prajiti, salam, etc Ba chiar berea ii place la nebunie, nu stiu ce-o sa ma fac cu ea. Cand mergem la cumparaturi si trecem pe langa rafturile cu bere, intinde manuta si zice "be-e?" si daca n-o bagi in seama continua pe un ton din ce in ce mai tare pana ajunge sa tipe din toti rarunchii "be-e" cum face de altfel mereu cand pofteste ceva. Iar daca a golit ta-su o sticla de bere se repede si ea sa o scurga la ea in gurita. Noroc ca ta-su are grija s-o scurga el bine de tot inainte
Deja din cauza asta a trebuit sa renunte Cristi la salam, care altfel ii place foarte mult, si cred ca incet-incet vom renunta si la restul. Vin n-am mai cumparat de foarte mult timp, tot din cauza asta, ciocolata mancam pe furis, numai cand doarme ea, cartofi prajiti facem din ce in ce mai rar, desi ne plac fff mult...si uite asa suntem si noi siliti sa mancam mai sanatos
Hai ca m-am lungit prea mult, cred ca v-am plictisit destul.

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)
Pozele noastre din concurs sunt www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=&folder=Mirese%20cu%20stil%20si%20farmec" target="_blank">ana1 si ana2 Va plac?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

lexi, cum poti sa spui ca ne-ai plictisit, mey

si noi i-am mai dat lui Vlad cioco si un picut de sunca, seminte, inca nu bere si vin si el face la fel cand vede be-ee, zice intr-una pana ii confirm eu "da mami be-ee, dar copii nu beau bere, ca le face rau la burtik, cand o sa fii mare o sa bei ce o sa-ti placa tie, pana atunci doar apa, ceai, lapte si suc"
oricum, intelege tot, asa ca eu ii explic de fiecare data, cu argumetne logice si adevarate, deci nu il mint, ca sa capete incredere in mine si sa nu ii intre in cap ca ii dau explicatii tampite pt.copii, ca sa scap de el

Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
poze cum s-a nascut bebe, site-ul lui bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

LEXI tare faza cu berea, am patit-o si noi o data.

Lili si Cosmi pofteste la orice. Ieri s-a dus Iulian cu ea in Auchan, s-a oprit in dreptul unui domn care isi luase de mincare si statea nemiscata in fata lui salivind. A fost nevoit Iulian sa cumpere ceva de pui sa-i dea un pic ....si asta in conditiile in care mincase cand plecase de acasa, mai rontaise si un corn intre timp.

ramo s-a trezit fata bine dispusa ce vrei . Fazele astea sunt de inregistrat daca poti sa le prinzi sa se vada cand or creste .

POZE COSMI 1 ANISOR
Cosmi bebe -13 septembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

neatzaa

Asa cum v-a spus Lilina am fost aseara pe la ora 19 la Mexxa si Sebi. Pe Sebi il trezisem din somn cu telefonul si era asa... ca dupa somn dar la plecare ne-a zambit asa de frumos si ne-a facut paaa. E un scump mititelul...Andreea parca-i o copilita ...matura. Nu stiu daca stiti dar ea are 22 de ani....
S-a bucurat cand ne-a vazut, va transmite si ea inapoi multumiri pentru tot, va pupa si va saluta pe toate.
Le-am dus niste alimente...Lilina i-a oferit si niste hainute si chiar o jucarie de care Sebi a fost foarte incantat , iar din partea unei prietene a Roxanei01 i-am dat si niste banuti.
Azi vor vb clar cu dr. ...ieri acesta ii propusese sa ii puna un tubulet pt a drena infectia, dar ea i-a spus ca nu mai vrea asa ceva, a mai avut si s-a suprainfectat...O sa discut cu ea dupa ce vb. cu dr.

---------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns festina spune:

Buna dimineata

Alexandrina am vazut micul dejun pregatit de tine ... asa romantic ... suuuuper ... si m-a mancat la degete sa scriu si eu cateva randuri despre noi.

Dani La multi ani!

Gety concediu placut si distractie faina la mare!

Carmen si Raducu mananca cu mare placere pepene atat rosu cat si galben, chiar cel galben ii place mai mult. Apropo de mancare, Raducu mananca cu mare pofta roshii, si cu o repeziciune de nu apuc eu sa-i tai cat de repede baga el in gurita. Si mai este mare fan ciuperci la cuptor.

Mi-am mai propus mai demult sa va scriu dar am uitat. Pentru puiutii care sunt f interesati de calculator .. eu i-am facut lui Raducu o colectie de imagini cu diverse animale, legume, fructe, obiecte si daca vrea la calculator atunci ii aratam imaginile astea pe care el le recunoaste, spunem fiecare ce culoare are, imita animalele ...
Cu ce ne mai jucam noi ... cu plastilina, aceea pentru copii nontoxica cu coloranti alimentari si care este f moale. Facem oua, cuib, bile, melc ... voi cu ce va mai jucati cand stati in casa?


Va pupam si va dorim o zi buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Lili eu sunt convinsa 100% ca ei inteleg tot...doar ca fac ce vor ei cateodata. Nici eu nu o mint pe Cosmi, sau sa o "aburesc ". Ii explic cum cred eu de cuviinta mai bine si ea imi spune un "DA" de a doua oara zici ca nu mai face.

POZE COSMI 1 ANISOR
Cosmi bebe -13 septembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

Gata am vorbit cu Andreea...tocmai imi scria la randu-i un sms, dar i-am luat-o inainte.

Luni il opereaza pe Sebi. Doamne ajuta sa fie bine!

---------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns princess spune:

Neatza!

Doi mari pentru Alina si Lilina, frumos gestul vostru, fetelor! Multumim pentru vestile despre Andreea si Sebicut! ... Chiar nu imi inchipuiam ca Andreea este asa micuta, bravo ei ca este o mamica tinerica si curajoasa! Foarte dragut si di partea prietenei Roxanei!

Rares cred ca este singurul copil caruia nu ii place pepenele, dar cred ca de la ma-sa i se trage ca eu nu mananc deloc pepene si n-am mancat nici in sarcina! Pofteste si el la ce mancam noi, incercam sa evitam alimentele care nu i-ar face bine sau sa mancam atunci cand doarme sau este plecat la plimbare cu mamaia. Suna cam aiurea chestia asta cu mancatul pe ascuns!

Gety, sa ai spor la facut bagaje!



Alina mami de RARES NCHOLAS - 20 septembrie 2006

RARES are ...







Mergi la inceput