Puiuti de Randunici 2008!! (56)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Vai, ce fericita e Bincuta!! Si ce nefericita sunt eu ca a trebuit sa-l car pe David de 8 kg in marsupiu pana la Politie, ca ploua, si mi-a rupt spatele...

Ioana si David, cel mai scump martisor (01.03.2008)

poze




Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Olgutz, am reusit sa ajung in Ploiesti cu David...dar n-am avut cu cine sa ma intalnesc...

Ioana si David, cel mai scump martisor (01.03.2008)

poze




Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns underqueen spune:

am zis clar ca nu ma supar, dar nu inteleg cum ar putea sa se supraincalzeasca de la o banala basca...oricum, sa lasam subiectul, pentru ca e foarte greu sa ajungem toate la aceeasi opinie...nu am mai fi entitati unice si minunate fiecare

pucca superba Biencutza ta!

Naty nu i-am mai bagat nimic nou lui Tudor de papa. acum ii dau biberon cand se trezeste, apoi suc sau piure de fructe (mar+nectarina). la a doua sau a treia masa ii dau supita si piure de legume (morcov+patrunjel radacina+ardei gras) si dupa aia doar laptic. saptamana trecuta a luat doar 100 de grame, dar in rest e sanatos, in ciuda faptului ca a vomitat mai mult ca de obicei...


-------------------------
inteligenta ma urmareste dar sunt prea rapida

Maria cea mai fericita mamica de bebe Tudor Stefan (26.02.2008)

POZE

POZE BOTEZ

minunea mea

asa creste strumful mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Si mai am una, si ma duc la pozele Puccai:

De acord cu voi ca fiecare decide pentru propriul copil, dar eu cred ca cel mai intelept este sa iei o decizie in cunostinta de cauza, cunoscand pareri pro si contra! De asta eu prefer sa ma exprim, chiar daca punctul meu de vedere nu coincide cu al majoritatii. Ok, fiecare face cum crede mai bine, dar nu va suparati nici daca altcineva crede altceva si spune asta. Ca pana la urma, nu e nimic personal, nu e una mama mai buna decat alta, nu? Si nu judecam aici, ne spunem parerile si cunostintele.

Ma bucur din suflet ca nu s-a suparat Ela pe mine ! Sper ca nici Roxana sau fetele care intervenisera la subiectul legat de scaunul de masina .

Olga mamica de Ioana-Sofia, 25 feb 2008 - cu www.flickr.com/photos/olguselu/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Ioana, uite asa-i norocul meu ! Acum stii ce soare e aici?! Mergea de o plimbarica de minune, ca e racoare si bine!!!

Olga mamica de Ioana-Sofia, 25 feb 2008 - cu www.flickr.com/photos/olguselu/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Olgutz, fructe (in functie de fructe) am voie numai 150-200 g maxim la o masa. Fa si tu socoteala...
Dar nu mi-a zis nimeni daca o fi voie caise asa devreme...Maria, tu i-ai dat?


Naty
mamica Iuliei Elena (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!
Iulia mea
www.onetruemedia.com/shared?p=524cc5223d57ca1ff422c0&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Olgutz, pai si aici a iesit soarele imediat ce am ajuns eu acasa... Am fost si la o plimbarica mica cu David, care a adormit musai cand trebuia sa-i pregatesc bibele cu lapte. Acum doarme...doarme...doarme... si ce as fi dormit si eu... egoista ce sunt!!

Sunt f de acord cu ce ai spus... Si total de acord cu supraincalzirea la bebei. Dar tocmai pt ca s-a mai spus despre asta am zis ca fiecare decide... Eu apreciez tot ce spui tu. Pupici!

Pot sa zica fetele orice in favoarea sucului de fructe, ca eu nu vreau sa-i dau fructe inaintea legumelor... Am eu putine fixuri, dar si cand mi se fixeaza...

Ioana si David, cel mai scump martisor (01.03.2008)

poze




Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Naty, ti-am zis ca pediatra mea m-a pus sa ajung la sfarsitul lunii la piureul de fructe. Printre fructele recomandate era si caisa. Acum...nu as pune prea multa baza in ea, ca nu ii urmez sfatul, dar..mi-a zis si de caisa!

Olga mamica de Ioana-Sofia, 25 feb 2008 - cu www.flickr.com/photos/olguselu/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Naty,

Uite aici ceva : http://www. mami .ro/copilul-tau/sugar/cand-ii-dai-primele-alimente-solide.html?avpage-artpages=comments

Ma refer la postul lui Ballroom!

Ioana ! Go la nani, profita .

Azi ma duc sa imi depun dosarul pentru stimulent. Ca nu v-am zis ca mi l-au respins initial, ca s-au schimbat tipurile de adeverinte, si eu dusesem adeverinta veche . Ce conta ca era luata chiar de pe site-ul Primariei Ploiesti?!? Tineti-mi pumnii !

EDIT: Eu sunt pentru ce zice Ballroom acolo, si daca si ea zice ca i-a dat caisa, DA-I CAISA IULIEI !

Olga mamica de Ioana-Sofia, 25 feb 2008 - cu www.flickr.com/photos/olguselu/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Mie doctorita mi-a zis sa incep diversificarea la 6 luni, desi nu mai alaptez exclusiv!! Eu as fi inceput cu supita de legume si legume pasate...

Ioana si David, cel mai scump martisor (01.03.2008)

poze




Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput