Colectia de toamna-iarna (203)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

uitati cateva POZE DE LA MUNTE

mai multe o sa pun zilele urmatoare , cand sper sa fie totul bine




Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

catutza are si diaree sau numai gatul?
Da-i orice lichid sa bea; practic sarurile alea sunt apa cu sare si cu un pic de zahar (bun si cu KCl, nu doar NaCl). Le poti inlocui cu covrigei sarati + ceai usor indulcit, sau variatiuni pe tema asta.

Daca o doare gatul refuza mancarea; stiu ca si eu o refuz cand am amigdalita cu puroi.

Daca n-are diaree da-i orice chestii moi: mamaliga cu branza, chiar budinca la plic (cea de cacao nu are atatea E-uri, doar amidon de porumb + cacao). Daca are diaree nu i le poti da :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Lavi , treaba e ca de la oxpamox a reanceput sa faca diaree, si ieri si sambata a avut cate 2 scaune moi, azi doar unu pe seara moale dar nu apa.

e rau ca asa cum spui si tu nu poate manca mai nimic, abia mi-a mancat o lingura de orez azi si cativa covrigei. doar atat a mancat pe ziua de azi.maine am zis sa ii fac o supa de legume in care sa pun perisoare din piept de pui (sa le fierb separat ), sper sa manance ca am observat ca daca ii dau ceai si e doar putin caldut nu il vrea deci nu stiu cum ar manca supa rece...

la ea e bine ca dupa atatea zile nu e deshidratata decat foarte putin, dr a zis ca daca ii dau un plic de saruri e super bine, ea azi a baut cam jumate, deci e binisor...




Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

O Cata imi pare rau s-aud ca iar nu-i bine Bia.Cineva,Mada,cred, ma sfatuia sa-i dau lui T cind refuza sarurile apa cu glucoza.A mers.Poate incerci si tu.Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Catutza, ce poze frumoase!!!! Iar mi s-a facut dor de munte

A, pai nu e de rau cu burtica! Oricum, mai bine un pic de regim decat sa se agraveze.

Idei, poate gasesti ceva folositor:
Macaroane cu branza oare n-ar manca? Si astea-s de regim.
La gatul bolnav lichidele trebuie sa fie nici prea calde, nici prea reci, la temperatura camerei. Supa fa-o cat mai fara grasime ca sa fie "potabila" si mai rece.
Banana nu vrea?

Noki aveam restanta la pozele tale. Rusinica mie!
Sarah e tare frumusica si cochetica si parca seamana din ce in ce mai mult cu mama ta, nu doar la culoarea parului si trasaturi dar parca si la gesturi si tinuta!

Faine pozele de la mare, ati fost cu Vladut?
F misto pensiunea de la Sibiu si tare dulcica Ana mica a Mariei. Crisi e un pic rusinos in poze, asa e si in realitate?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Leea , merci de idee, o sa incerd si glucoza cu apa sa ii dau.

Lavi , banana mananca asa si asa, adica ia o gura...mai sta 10 min mai ia o gura dar tot e bine ca mananca. Macaroane cu branza i-am facut si a mancat dar saraca de o saptamana nu a vazut altceva in farfurie decat orez cu morcov si pui la cuptor si paste cu branza.Dr spunea sa ii fac si o supa crema de legume sa ii pun crutoane ca poate o pacalim asa




Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

catutza, sananate muuuulta biancai. incearca cu ce ti-au zis fetele, eu nu stiu ce sa mai adaug. cascaval moale pe painica ar mai merge? stiu ca ala strange burtica. s-a intamplat si la nic sa aiba 39 in a treia zi de antibiotic, nu e chiar asa o chestie sa te sperii groaznic, cine stie cu ce bazdaganie de virus lupta organismul si antibioticul.

"plimbare, a zis cineva plimbare? tzup tzup" parafrazand cainele din reclama va spun ca fericirea lui este mai mica decat a mea. eu cand aud cuvantul "terasa" in serile de vara, am ashea o reactie organica asemanatoare cu cea a mihaelutei cand aude cuvantul "diamant". pupilele se maresc, tensiunea creste, simt sangele pompat mai cu putere, prin celule intra o binecunoscuta substanta care se cheama adrenalina impreuna cu prietena ei hormonala care se cheama serotonina, creierul primeste impulsurile diferit si nu mai proceseaza nimic... deci ce spuneati de terasa? propun acelasi loc si aceeasi ora ca sa ne facem si noi un tabiet ca asa e bine la lumea buna. deci ambiance cafe ora 21, ziua o ziceti voi sau mitza cand are timp sa meraga sa depuna acontoul ala mizerabil de-l cer aia pt rezervare. na ca i-am aruncat iar pisica in gradina, sa vedem ce zice maine. io nu pot sa plec de la serv ziua asta e problema. si cand plec ma duc sa-l iau pe bulin de la gradi.

bic, bine ai reveniiiiit, sunt cu dintii bine prinsi pe forum asteptand poze cu voi in vacanta.



mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

vreau si io terasa, dar sapt asta ca sapt viitoare ma car la mare si vin la sfarsitul lunii (sau cand mi s-o uri de soacra)
maine dimi merg cu copiii la analize (n-au nimic da' m-a trimis pediatra sa le faca un bilant) asa ca ma trezesc cu noaptea-n cap sa ma rog de ei sa faca pipi in eprubete si dup-aia sa le suga sangele
fi-miu face pisu numai la bideu , altfel in pampers. si normal ca io acasa n-am acest instrument util. olita sau wc - nici sa n-auda.innebunesc.
am reusit sa bag pozele in calculator, pe maine seara cu povesti si poze, ca acum ma duc la nani.

c & andrei-ardei 14.11.2005 & cireshik anais 07.05.07

margele, zorzonele si briz-brizuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Mneatza!

Catutza, sanatate multa Biancai, sa-i treaca repede gatuletul amarat! Frumoase pozele, se vede ca v-ati simtit bine.Nu te stresa cu greutatea, important e sa se faca bine repede!

Lavi- in prima tura de mare, week-end-ul trecut era si cuscra cu ginerika la mare si ne-am vazut. De data asta insa nu, ca ea a a plecat la Paris. Cristi nu mi s-a parut asa de rusinos in realitate. mai degraba zlobiu.Parca totusi mai cumintel ca bufnita, dar zglobiu. Ana insa e o finuta si o cumintica.

Terasa- da da da...astept cu interes! In functie de zi, imi fac si eu planul. Sper sa nu fie in ziua in care pleaca Adila la Bacau, ca e problem.

Bic- ce fain ca s-a adaptat bine Sma!

Corapino- poze poze, vrem poze...




Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Neatza!

Catutza, imi pare tare rau ca ati ajuns iarasi la spital! Tinem pumnii sa scapati de probleme si Bia sa-si revina rapid!!!
Foarte frumoase pozele de la munte!

Corap, bafta mult cu copii la analize ! Asteptam poze!

Bic, bine ai revenit din plimbari! Astempt si eu poze de pe unde v-ati plimbat!





Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput