Pacientele optimiste si gravidutze dr.Tutunaru 68

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magghyc spune:

Mcrissa,
Eu cred ca in general dupa o absenta a lui T e omor la usa lui.
Si pun pariu ca NU avea toata lumea programare...
Dar pot sa iti relatez cum va fi azi...

Mama lui Nic cel Mic
"Omnia mea mecum porto"
Nic cel Mic

bebe Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:

Feteleee,

Amu am eu probleme cu cetitul, n-apuc sa citesc ceva ca voi iar umpleti un capitol! capitol vechi incheiat cu vesti dintre cele mai frumoase! Sa o tinem tot asa, bebici mumosi si papaciosi!

Ioana, sa-ti creasca mare bobuletul! Sa va bucurati de el ca o ma bucur din toata inima!

Mcrissa, despre chestii d-aste vorbeam si noi p-aci cu cateva capitole in urma, aglomeratie, nerespectarea programarilor, in final o mare VARZA pe nervii, timpul si banii nostri! Si mie imi flutura prin creier un gand de Ungaria, parca din ce in ce mai des...

Noname, iar imi sare tandara din cauza lipsei de profesionalism! Io pricep ca stam ca viticile la usa lu nenica dar sa se desfaca a patra operatie (ca amu incep sa le contorizez) ma apuca toti dracii! Magdita zice bine: betadina si crema de galbebele!

Anaconda, buna vestea cu pregnylul, macar am scapat de-o grija! Tu ce mai faci? Cand te-a programat Tutu la histero?

Happy, Tutu e adeptul homeopatiei, colaboreaza cu dr. Ivanutu. Daca va duceti careva sau daca ati fost recent sa ne spuneti si noua vestile!

Georgia, Magdita si cu mine, nuntasele forumului! Cum v-ati distrat? Io nu prea, ca au nuntile astea asa probleme cu decibelii... Mi-a sarit friptura in farfurie si in stomac, asa de tare au dat astia muzica! Va pupacesc cu drag! Georgia. ma bucur ca s-a spart naravasu, il faci argesan pe miculut!

Rocsy, Lali si Crisarh, ce mai faceti turistelor? Sper sa ne dati vesti bune curand!

Madut dragut, ce mai faci?

Ubi, cand te mai intalnesti cu Tutu si cu bebe la echo?
Va pupacesc pe toate, fara exceptiuni!

Felix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Caz concret inainte de IA in luna mai: in z12 o-drept folicul de 7mm ,ovar stang doi foliculi de 21 respectiv 22mm, in z14 cel de 7 era in jur de 20, explica daca poti.

in 2008 miracolul va veni pe strada mea...madutz
asteptand miracolul

"Dumnezeu te iubeste! Ca sa ti-o dovedeasca El a facut toate frumusetile si placerile naturii ca tu sa te bucuri de ele. Fii multumit cu ceea ce ai. "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

magghyc..serios?.. inseamna ca lipseste 1data la 2 zile ... glumesc .. insa asteptatul la coada e o problema majora ... si ce mi se pare ciudat , ca sa am o exprimare academica , este ca la coada stau f multe gravide , care se stau cum pot pe treptele ale inguste, ca dehhh , locuri pe scaune nu mai sunt ... naspa nu ?.. hai ca nu vreau sa reiau subiectu' , asa de luni , ca mi se ridica colesterolul

Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Georgia,Mada,nu stiu ce sa mai zic...Explicatii probabil au ei,ca noi...nu ne pricepem.Oricum ar fi,vreau sa fie bine pentru noi si sa nu ajungem sa le punem la indoiala profesionalismul,pentru ca ar fi tare dureros...Eu cel putin,am venit la T ca la bunul samaritean,asa ca nu as vrea sa am deziluzii...Ti-am spus,Georgia ca si vineri si azi monitorizarea a facut-o Ioana.Dar de fapt de vineri stii,ca erai si tu acolo.Insa daca tu spui ca si Tutu a facut asa,incep sa-mi fac probleme...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:

Fetele mele dragi, nu va mai stresati cu uite creste unu, uite creste alalalt... Organismul nostru nu e ceas elvetian, ovuleaza cand il taie ovaru ca de cap nu pot sa vb... Ba mai face si chisturi cateodata! Important este sa produca si sa faca odatata si burtica noastra ochisorii pe care ii asteptam de atata vreme! Eu am incredere ca se va intampla marea minune si prin urmare am inceput din nou o luna de naturiste.

Va pupacesc pe taoate,

Felix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

aerlilian, nu conteaza micuta partea pe care ovulezi , trompele sa le ai ok ... ca nu mai conteaza ...
apropos de toate datele astea "tehnice",ii spun maica'mi ca ma duc la monitorizare , o lamuresc pe femeie ce inseamna asta , apoi ii zic , hai ca s-a spart outul ... maica'mea .. aoleooo... dupa care tot ea ... auzi,dar asta e bine ?...in fine dupa discutii elevate , despre medicina cunoscuta de mine ,adica la "glezna" broastei , o intreb ..auzi , dar cum ai facut tu 2 copii...la care ea... mama pe vremea mea era altfel , noi ne rugam sa nu ramanem ..auzi si tu ...era altfel ..ce era altfel , ca outul era tot ala ... si uite asa am plecat io nauca ... ... so , daca Seful vrea sa iasa , iasa si fara monitorizare , si fara nimic ...

Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

felix76, tu nu stateai cu bata la usa , sa plesti cm-ul daca apare , sau m-au lasat "memoriile"?

Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:

Ba stateam dar m-a pocnit joi... Deci punct si de la capat! Daca picati vreuna in butoiu cu melancolie vedeti ca m-am apucat iar de arginina si simt cum imi tresalta muschii!

Pupici pe burtici care vor purta bebici!

Felix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Felix.., sa inteleg ca s-o umflat muschii pe tine , eu promit ca nu mai pic, te rog io nu da

in 2008 miracolul va veni pe strada mea...madutz
asteptand miracolul

"Dumnezeu te iubeste! Ca sa ti-o dovedeasca El a facut toate frumusetile si placerile naturii ca tu sa te bucuri de ele. Fii multumit cu ceea ce ai. "

Mergi la inceput