Dulceturi si papanasi de sept - oct 2007 (167)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Mai , ce liniste-i pe-aici
s-au topit cablurile de net, ce se intampla ?


.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )


www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

noi suntem bine, am facut papa pentru Ghighi si-l astept sa se trezeasca. am mult de munca zilele astea, schimb mochete hol si bucatarie, pun jaluzele balcon, si- ce e cel mai important, am de gand sa arunc jumatate din ce am prin casa, sa ne aerisim frate, nu mai are loc Ghighi de mobile, rafturi, genti, noptiere....bec vreau sa fac. sa vad daca am si ajutor .....ca singura nu prea reusesc.


azi i-am dat sa pape branza fagaras cu smantana, a papat, deci numai aia de-i faceam eu din lapte nu-i placea.




.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )


www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Am vazut frumoase poze cu 2 pui de mami Gabitz, sa-ti traiasca si sa va bucurati de ei....
auzi, da' Carpatina o fi vazut tortul ala ?

Moldoveanca, iti vine minunat rochia, esti sexoasa mami ! Vladut poate asteapta zana Maseluta, mai avem si nopti grele....auzi, da' de ce nu treci tu la semnatura pe Vladut si data nasterii, ca sa nu mai cautam pe prima pagina mereu datele .

.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )


www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Azi noapte ( il adormisem pe Ghighi de vreo 2 ore) m-am bagat in pat si imediat a venit - prin somn- langa mine si si-a pus capul pe pieptul meu si manuta peste mine sa mor de emotie nu alta,mi-au dat lacrimile imediat. L-a vazut si taica-su' si a venit sa-l pupaceasca in somn....doamne ce baiat mare am ...



.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )


www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Vazut , cum sa nu vad?

Ca' sa dau din casa, nu dulciurile sunt "moartea" mea.. ci patiseria... mai ales merdenelele alea pe care le mancam cand eram studenta...

So, papanasho, bag seama ca-ti cam lipseste tanti Mimi..

Prisi, ce mai faceti? Slippers, voi?

danuta, melania, afibebe, greyeras... ?


=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
citat din mesajul lui papanash

Azi noapte ( il adormisem pe Ghighi de vreo 2 ore) m-am bagat in pat si imediat a venit - prin somn- langa mine


Daca-mi permiteti madam...Ghighi nu ar trebui sa doarma in patul lui? Si dvs cu consortul?



=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Sabinescu... tare poza aia cu piciorului lui bb gheo pe carut...

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Buna dimineata mamici!
Tudor are roseola…sambata seara a incetat febra si duminica dimineata avea pete…si-a revenit cu mancatul insa mi se pare cam prea somnoros….in fine asteptam sa treaca…
Cam cat ar mai trebui sa stea izolat?

Pana citesc din urma va invit sa cititi cateva ganduri ale unui tanar de 20 de ani de care sunt foarte mandra…mi-as dori sa fie mai multi ca el…e vorba de fratele meu pe care il consider ca fiind copilul meu pt ca mi l-am dorit foarte mult, l-am plimbat cu caruciorul si i-am pregatit biberoanele…am facut temele cu el si tot asa am fost ca o mama pt el cand ai mei erau plecati la munca in strainatate....

Deci aruncati un ochi http://mirceadumitrascu.blogspot.com/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
citat din mesajul lui melaniatud

Buna dimineata mamici!
Tudor are roseola…sambata seara a incetat febra si duminica dimineata avea pete…si-a revenit cu mancatul insa mi se pare cam prea somnoros….in fine asteptam sa treaca…
Cam cat ar mai trebui sa stea izolat?



Nu stiu cu izolarea.. noua nu ne-a zis nimic in sensul asta.. insa in cele 2-3 zile de pete cica e normal sa doarma mai mult. Sanatate!

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

quote:
citat din mesajul lui carpatina

quote:
citat din mesajul lui papanash

Azi noapte ( il adormisem pe Ghighi de vreo 2 ore) m-am bagat in pat si imediat a venit - prin somn- langa mine


Daca-mi permiteti madam...Ghighi nu ar trebui sa doarma in patul lui? Si dvs cu consortul?



=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)




pai de vreo 7 luni au facut schimb de locuri, toata lumea-i multumita, tati are camera meseriasa cu desene pe pereti si carusel iar Ghighi e langa mama care se trezeste imediat cand incepe sa se foiasca printul cum ca ar vrea un laptic sau apa


.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )


www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi

Mergi la inceput