Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (68)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stoisor spune:

in sf am terminat da trebaluit prin ditai casa si sunt franta.....am avut si de gatit ,si acum imi trag umpic sufletu si ma intretin cu voi

am uitat sa va spun ca azi a fost a doua zi de carnita de piept de pui la noi am mai papat 5 gr alalteieri azi 10 gr ,poimaine mai mult pana la 50 gr de trei ori pe sapt ,i place tare mult din cate vad la pitica ,dar sunt mai mult ca sigura ca nu va mai dura mult cel mult o sapt si o sa ramanem doar cu 4 mese mai mari cei drept dar face niste crize la 10 si la 18 de numa numa si cred ca o sa schimb incet programelul de papa si o sa fac 4 mese......ce parere aveti voi/?i cam repede nu ??dar ce sa fac ,chiar nu stiu


a si am mai papat si iaurt danonino in 2 dimineti ,la masa de la 10,era cu caise si la acceptat imediat ,m-am bucurat pt ca are si branzica de vaci in el si cu aia nu prea se omora

mai vb ,pusic

Sara Ioana 15.02.2008


POZE CU BEBELUSA SARA 0-3 LUNI
ALBUM ZUZE
ASA A INTRAT SARA IN VIATA NOASTRA
NUNTA MAMI SI TATI
PRIMA MEA ZI DIN VIATA SI BOTEZ SARA IOANA
POZE SPECIALE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Stoisor asta a fost prima data cand l-am bagat cu mine in cada.Asta s-a intamplat alaltaieri.Dar nu v-a fi foarte des, a fost asa de distractie, nu voi face un obicei din asta.
Eu carnita de pui i-am dat din prima 30 de gr.De cate ori pe sapt se da carne?

Mami de Razvan-Matei,09.01.2008

POZICI CU RAZVANICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

DANOUNIQUE SA FII FERICITA SI IUBITA

Mami de Razvan-Matei,09.01.2008

POZICI CU RAZVANICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Mara Bianca (greta4you),Daria Mihaela (kalosalina),Nicole Ariana (neda) Iulia Maria (shose), Maia (theli)

Mami de Razvan-Matei,09.01.2008

POZICI CU RAZVANICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoisor spune:

ereena ai spus de buricutul lui Matei ca i rosu si cu ceva crusta galbuie.....asa are si Sara si nu supureaza ,a inceput de cand a ainceput si ea cu tumbele si rasucirile,doc a zis ca e ok si sa i dau cu rivanol ,si sa nu il mai acopar cu pampersul sa il las aerisit ,e de la super efortul pe care il face non stop

Sara Ioana 15.02.2008


POZE CU BEBELUSA SARA 0-3 LUNI
ALBUM ZUZE
ASA A INTRAT SARA IN VIATA NOASTRA
NUNTA MAMI SI TATI
PRIMA MEA ZI DIN VIATA SI BOTEZ SARA IOANA
POZE SPECIALE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

Danonique
Sa fii fericita alaturi de puiutii tai

Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea
Bibi se face mare


In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Gata, Andrei si-a atins obiectivul pe care-l urmareste demult: se intoarce singur pe burta si noaptea doarme numai pe burta. Exact ca frate-sau, inainte de 6 luni.
Am inceput sa papam la masa de seara fulgi de orez, cateva lingurite inainte de laptic, iar de luni incepem cu piureu de morcov.

In alta ordine de idei, aseara am fost la Judas Priest si mi-a placut taaare mult. Copiii, acasa cu socrii, au fost cuminti, au papat si au facut nani.

Ne straduim sa ajungem si noi in Moghioros marti.

Miri Sacha bolnavior, micutzul de el, sa treaca repede si fara dureri prea mari. Cand Marc a avut otita l-a durut doar prima noapte cand i-a iesit infectia pe urechiusa.






Roli mamica de Andrei(16 ianuarie 2008) si Marc(9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoisor spune:

ramo ma gandeam eu ca numai cateodata se intampla ca nu are cum zilnic si te cred ca a fost super .... o sa incerc si eu dar mai incolo,abia astept


eu o sa i dau de 3 ori pe sapt carnita si da am inceput progresiv de teama sa nu faca te miri ce .....nu stiu ce

Sara Ioana 15.02.2008


POZE CU BEBELUSA SARA 0-3 LUNI
ALBUM ZUZE
ASA A INTRAT SARA IN VIATA NOASTRA
NUNTA MAMI SI TATI
PRIMA MEA ZI DIN VIATA SI BOTEZ SARA IOANA
POZE SPECIALE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Virgo, sa stapaneasca si sa foloseasca Cazimir cu placere scaunelul. Modelul asta am si eu. E f. practic, mai ales cand creste si il demontezi ca sa se aseze singur ca e cam greu sa-l ridici tot timpul cand depaseste 10 kg.

Roli mamica de Andrei(16 ianuarie 2008) si Marc(9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

sALUTARE!!!!

Ne-am intors si noi pe la casuca!!! Am ajuns azi-noapte, pe la 1...baietii dorm...
Ce bine a fost!! Pacat ca un pic prea scurt. eu as fi vrut cel putin 10 zile. poate anul viitor.

pun si eu niste poze si va anunt cind le termin de incarcat. si ma apuc sa citesc din urma.
pupici tuturor!

si la multi ani, Dana!

Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput