Mamici norocoase de ianuarie-februarie 2009 (24)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tuchi123 spune:

Leditia felicitari pt. bb. care dn cate observ este ca la carte

Jasmi esti tare haioasafelicitari pt. bb. iar ce ai vazut ca un cerculet, este vezicula vitelina

Leditia, am o intrebare, din cate stiu eu la eco. abdominal nu se vizualizeza colul, la tine a fost si tuseu?
Multumesc
13+Doamne ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

doamne, abia astept sa am in casa plastelina si tempera - si copilul sa doarma sa ma pot juca cu ele

14+ cu Traian Carol

http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaAlexa spune:

Helou helou...
eu sunt obosita franta!! Aseara am ajuns pe la 12:30 - 1 acasa si am adormit pe la 2. Da' na, m-am sarbatorit!!! Ieri bebe a primit primul lui cadou: un album special pt el in care ii poti trece datele si o multime de alte chestii!! M-am topit! Mi-am dat seama ca si pt restul lumii puiul meu e un personaj foarte important!!! :))) Mi-e dor de el deja. M-a intrebat sotul meu acum cateva zile ce-mi doresc de ziua mea (desi nu-i sta in fire sa intrebe, da' s-o fi gandit omu' ca la cate toane am avut si inca mai am ar fi bine sa intrebe!!! :))) ) si i-am spus ca vreau un ecograf!!! Pana la urma mi-a luat cercei!! :)))) (mie anul trecut mi-a fost spart apartamentul si mi-au furat toate bijuterelele asa ca acum incercam sa reintregim colectia!! Recunosc, imi place aurul - oare sunt neam de rrom???? :))) ).
Daiopri - esti foarte tare!!! :)))) na, fac si eu ce pot cu ghicitu asta, nu vezi ca incep sa ma intreb daca ma incadrez?? :)) Eu o sa fac foarte probabil amnio - din cauza de DT... ata ete!!! Ce inseamna: "you munch it???" - nu ma prind, nu ma duce capu si gata!!!
Ledi, jasmi - felicitari pt bebe vizualizat!! :)))
Bun venit noilor mamici!!!

Si multam din nou tuturor pt pt urari!!!

14+ cu Matei Teodor

galmita mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

quote:
citat din mesajul lui tuchi123

Leditia felicitari pt. bb. care dn cate observ este ca la carte

Jasmi esti tare haioasafelicitari pt. bb. iar ce ai vazut ca un cerculet, este vezicula vitelina

Leditia, am o intrebare, din cate stiu eu la eco. abdominal nu se vizualizeza colul, la tine a fost si tuseu?
Multumesc
13+Doamne ajuta


Ba se vizualizeaza.L-a si masurat.Altfel de unde sa stiu ca are 3,5cm?Ca doar la tuseu nu baga cm-ulE a 3-a oara cand imi masoara colul la eco,o data masurandu-l dr mea si de 2 ori dna dr ecografista.(e medic de imagistica medicala asa ca stie ea mai bine:) )

POZE
Minunica mea
13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deliafairais spune:

quote:
citat din mesajul lui cristi_2003

buna dimineata

ziceti repede cine mai are fetite/baietei si fetele noi - data nasterii si data probabila a nasterii bebe




delia, dn: 20 mai 1985, dpn: 12 ian 2009
nu-mi vine sa cred ca la 14 sapt se poate observa sexul copilului! eu intru in 14 sapt luni! de asemenea, zicea cineva ca tot la varsta asta a simtit ceva miscari?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmi spune:

quote:
citat din mesajul lui cristi_2003

doamne, abia astept sa am in casa plastelina si tempera - si copilul sa doarma sa ma pot juca cu ele

14+ cu Traian Carol

http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png




pfuaaaaaaaai , sa stii ca si eu de-abia astept sa ma joc.
Si eu si ta'su suntem singuri la parinti, trebuie sa-l invat pe bebe sa nu fie egoist si sa imparta jucariile si cu noi. Ca si noi suntem copii ... de talie mare

Jasmi 9+
way to go
BB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina1976 spune:

Neata fetele,

Eu ma delectez cu o clatita cu dulceata de prune..
Daca v-am facut pofta va invit pe la mine ca mai am

Raluca, stiu ca ai mai zis insa eu am piedut un pic sirul la un moment dat...si as vrea sa stiu ce ti-a iesit la DT? Ma refer la riscul de SD si ce ti-ai mai facut.
Mi-a iesit si mie rezultatul la Dry Test si as vrea sa vad cum e la tine si de ce zici ca nu e bine.

Eu am asa:

Sarcina cu risc scazut de Trisomie 21
SD 1:1162

Sarcina cu risc scazut de Trisomie 18
Sindrom Edwards 1:11119.

La SD scrie asa: "Prag de decizie pentru trisomie 21 este de 1/250. O sarcina cu indice 1/100 sau 1/200 are un risc inalt de anomalii cromozomiale"

Alina15+

Mami de printesa
BB2 e pe drum
Bebe din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronica75 spune:

quote:
citat din mesajul lui RalucaAlexa

Helou helou...
eu sunt obosita franta!! Aseara am ajuns pe la 12:30 - 1 acasa si am adormit pe la 2. Da' na, m-am sarbatorit!!! Ieri bebe a primit primul lui cadou: un album special pt el in care ii poti trece datele si o multime de alte chestii!! M-am topit! Mi-am dat seama ca si pt restul lumii puiul meu e un personaj foarte important!!! :))) Mi-e dor de el deja. M-a intrebat sotul meu acum cateva zile ce-mi doresc de ziua mea (desi nu-i sta in fire sa intrebe, da' s-o fi gandit omu' ca la cate toane am avut si inca mai am ar fi bine sa intrebe!!! :))) ) si i-am spus ca vreau un ecograf!!! Pana la urma mi-a luat cercei!! :)))) (mie anul trecut mi-a fost spart apartamentul si mi-au furat toate bijuterelele asa ca acum incercam sa reintregim colectia!! Recunosc, imi place aurul - oare sunt neam de rrom???? :))) ).
Daiopri - esti foarte tare!!! :)))) na, fac si eu ce pot cu ghicitu asta, nu vezi ca incep sa ma intreb daca ma incadrez?? :)) Eu o sa fac foarte probabil amnio - din cauza de DT... ata ete!!! Ce inseamna: "you munch it???" - nu ma prind, nu ma duce capu si gata!!!
Ledi, jasmi - felicitari pt bebe vizualizat!! :)))
Bun venit noilor mamici!!!

Si multam din nou tuturor pt pt urari!!!

14+ cu Matei Teodor

galmita mea


Raluca, te rog uitate de la ce editura e albumul ca il vreau si eu ... sa o trimit pa soacra mea sa il ia.
Merci anticipat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaAlexa spune:

Tatal copilului (adica sotul meu :))), da-i zic asa mai nou ca-mi place cum suna!!! :)) ) mi-a facut figura aseara si a intarziat! Asa ca l-am mustruluit bine cand a venit acasa, el venise saracu cu flori si cadouri si eu il certam, si-a facut o fata de copil amarat ca n-am mai rezistat sa fiu suparata pe el! Oricum, idee nu asta era - cand l-am vazut asa am avut o senzatie ca-l vad pe Matei in vreo doi trei ani... :)))))))) Si bineinteles ca mi-a trecut toata supararea!!! exact asa mi-l inchipui eu pe Matei Teodor al meu - copie fidela a lu tasu'!!! :)))

14+ cu Matei Teodor

galmita mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronica75 spune:

quote:
citat din mesajul lui veronica75

quote:
citat din mesajul lui RalucaAlexa

Helou helou...
eu sunt obosita franta!! Aseara am ajuns pe la 12:30 - 1 acasa si am adormit pe la 2. Da' na, m-am sarbatorit!!! Ieri bebe a primit primul lui cadou: un album special pt el in care ii poti trece datele si o multime de alte chestii!! M-am topit! Mi-am dat seama ca si pt restul lumii puiul meu e un personaj foarte important!!! :))) Mi-e dor de el deja. M-a intrebat sotul meu acum cateva zile ce-mi doresc de ziua mea (desi nu-i sta in fire sa intrebe, da' s-o fi gandit omu' ca la cate toane am avut si inca mai am ar fi bine sa intrebe!!! :))) ) si i-am spus ca vreau un ecograf!!! Pana la urma mi-a luat cercei!! :)))) (mie anul trecut mi-a fost spart apartamentul si mi-au furat toate bijuterelele asa ca acum incercam sa reintregim colectia!! Recunosc, imi place aurul - oare sunt neam de rrom???? :))) ).
Daiopri - esti foarte tare!!! :)))) na, fac si eu ce pot cu ghicitu asta, nu vezi ca incep sa ma intreb daca ma incadrez?? :)) Eu o sa fac foarte probabil amnio - din cauza de DT... ata ete!!! Ce inseamna: "you munch it???" - nu ma prind, nu ma duce capu si gata!!!
Ledi, jasmi - felicitari pt bebe vizualizat!! :)))
Bun venit noilor mamici!!!

Si multam din nou tuturor pt pt urari!!!

14+ cu Matei Teodor

galmita mea


Raluca, te rog uitate de la ce editura e albumul ca il vreau si eu ... sa o trimit pa soacra mea sa il ia.
Merci anticipat.



aaaa si apropo de cadouri bebele meu a primit primul cadou a doua zi dupa ce eu mi-am facut testul de sarcina un dvd cu pisicile aristocrate

Mergi la inceput