Sezatoarea canadiana (96)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

Dana, am vorbit, vine marti pt o evaluare ...te tin la curent.

mikiion, am o prietena care sta prin zona ta si nu gaseste gradinita.poate imi spui cum ai procedat tu , poate ai niste sugestii..merci.

io nu mi-am pus sfoara de rufe, fff rar usuc ceva pe suportul ala gen fluture...in rest la masina...in ro parca se faceau misto la aer, miroseau bine, aici nu mi-a placut cum se usuca...imi place enorm ca la masina de uscat ies moi , nesifonate, etc.

caut info/sugestii /reclamatii despre aspirator! ..nu central, din ala normal, de mana..cum sa fie, de ce putere, cu / fara saci de schimb, etc!! sariti cu sfaturi! merci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Dyson, visez la aspirator dyson, imi curg balele gandindu-ma!

Doamne'ajuta!

POZE
http://maru-incotro.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

dyson, tyson ...dar cu ce se mananca asta marule ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen77 spune:

Dyson am avut noi 2 zile si l-am dus inapoi, facea o galagie enorma, si nu exagerez, da chiar urla groaznic, si am zis ca nu il tin, mai ales ca urma sa vina Marc pe lume si nu imi lipsea zgomotul . Am ales pana la urma un Bosch de la Sears, de care sunt super multumita, trage bine, e silentios, are o perie de covoare care scoate si ultima scama, fara nici un efort din partea mea , ma rog, efortul e ca tre' sa plimb aspiratorul pe covor. Asta e aspiratorul: http://www.sears.ca/gp/product/B000H91YTU/sr=1-5/qid=1215785218/ref=sr_1_5/105-9525852-1059613?ie=UTF8&searsBrand=core&mqnodeid=397319011 . Mai vazusem ceva modele faine de la Electrolux la Corbeil, parca.

POZE NOI

Carmen si Matei Gabriel + Marc David


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

eu vreau sa schimb aspiratorul pt ca nu imi place cum trage...nu stiu cata putere are ...dar ma uit pe site-uri si vad ca aici max de putere e de 1200, in timp ce in ro aproape toate incep la 1800...deci nu degeaba nu mi se pare ca trag prost...ori oi fi avut eu ghinion.
Carmen, al tau ce putere are ? e cu saci ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:



quote:
citat din mesajul lui Ktrinel

dyson, tyson ...dar cu ce se mananca asta marule ?

Ktrinel si Ana Julia (24.11.2006)



mai, tu chiar nu te uiti la reclame?
unde e try sa iti explice ce si cum ca ea e proaspata posesoare de dyson

Doamne'ajuta!

POZE
http://maru-incotro.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

mai maru, io nu am timp sa ma uit la TV...imi aduc acum aminte de nenea ala cu aspiratorul minune...si bine ca mi-ai amimtit ca doar citisem ca Try si-a luat aspirator...dar mi=a intrat pe o ureche si mi-a iesit pe cealalta ...Doamne, ma ramolesc rau...pe zi ce trece...
try, ce putere are Dysonul tau?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Ktrinel, eu am unul Kenmore cu filtrul Hepa, dar nu-mi place, aspira bine parchetul, cind pun covoare parca si acolo lucreaza bine, dar e greu si mare, il tirii dupa mine, daca aspir cu furtunul si cu peria si nu sint atenta imi cade peste picioare... Imi place cel al lui Carmen, daca ar fi sa-mi iau altul, as alege unul asa. L-am luat tot din Sears, seamana cu asta http://www.sears.ca/gp/product/B001064LP8/sr=1-11/qid=1215789614/ref=sr_1_11/105-8123833-0151610?ie=UTF8&searsBrand=core&mqnodeid=APS dar cu filtru sint mai scumpe, cred ca am dat vreo 300 pe el, plus taxe... Electrolux am luat prima data, dar l-am dus inapoi, era si mai mare si mai greu si nu-mi placea deloc cum aspira.
Dupa multe informatii adunate in ultimul timp de mine si pentru buzunarul nostru, dar neglijind totusi calitatea, am ajuns la concluzia ca Boch e o firma buna la masina/uscator, la aspirator etc. si Braun la electrocasnice mai micute (cum ar fi blender, filtru de cafea etc.). Plus ca mai exista riscul si sa ai ghinion si sa nimeresti un produs defect. De exemplu, eu si cu o prietena de-a mea, ne-am luat aceeasi masina de spalat (Whirlpool, am dat vreo 700 de dolari pe ea), cam in acelasi timp. A ei spala foarte bine, nu scamoseaza si e, in general, multumita, si-a luat si uscator la fel, a mea a fost de doua ori reparata si nu-mi place cum spala, adica spala bine daca le spal de doua ori (alea albe sau ale copiilor), si scamoseaza rufele colorate... deci nu e o caracteristica a masinii, ci un defect de fabricatie.

CORNELIA , mami de www.dropshots.com/Aurice#date/2008-02-23/18:30:04" target="_blank">AGATA, www.dropshots.com/Aurice#date/2007-12-02/10:49:08" target="_blank">TUDORA si www.dropshots.com/Aurice#date/2008-01-20/18:33:43" target="_blank">LISANDRU

In viata ta si a celor dragi tie, tu trebuie sa fii solutia... nu problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Fetelor, voi sinteti niste dragute sa ma incurajati, eu ma vad ca un "killer whale" in prezent, asa ca nu mai comentez…

Denisa, bine ca aud si de baieti mai mititei, poate asa o fi si al meu. De marti incolo sint libera, asa ca ne putem vedea si cu copiii.

Lauraj si Mqqm, ca voi ati intrebat de nastere, eu am nascut-o pe fiimea aici natural asistata de epidurala in ciuda greutatii ei, si de data asta voi naste cu acelasi doctor in care am mare incredere, caci are mare experienta, si in principiu ma bazez pe ce imi va recomanda el. Personal, sint adepta nasterii naturale, dar daca imi va sugera cezariana, nu voi sta nici o clipa pe ganduri…ramane de vazut acum.

Dana, voiam sa te intreb inca de cand am vazut pozele reusite ce aparat meserias ai, asta daca nu e secret, bineinteles ….pe mine m-ar bate gandul sa achizitionez unul

Magdone, daca ti-e peste mina sa lucrezi de acasa, spune-le politicos si fara nici cea mai mica tresarire ca nu crezi ca faci fata din punctul de vedere al eficientei cu doi copii to take care of. Nu te lasa intimidata, caci mat leave e dreptul tau .

Daiopri, iti recomand si eu ca Nelia sa faci testele alea si sa vezi riscul intai. Apoi discuta cu doctorul tau, de obicei daca vad ei veo problema nu ezita sa ti-o recomande. Din fericire, nici eu n-am fost nevoita sa apelez la amnio, testele iesindu-mi bune. Aminteste-ti doar ca si testele acelea pot fi « fals pozitive », si tu sa ai un copil perfect sanatos, dar riscul totusi exista. Dar pana la urma, stii si tu foarte bine ca e o decizie mult prea personala .

Donia, vad ca amandoua facem copii marisori, tu tot natural ai nascut? Cat despre absolvire, nici nu-mi venea sa cred ce mare s-a facut, si ca in septembrie merge in clasa intai la nici sase ani

Ange, vino si tu mai des pe aici, ca esti prea scumpa la vedere. Fiimea seamana toata cu tac’su, cu mine seamana doar la sex, piele si la carlionti...de-ajuns, nu? Copiii tai cati anisori au?

Nelia, vad ca te distrezi…cred ca ti se pare super usor cu doi copii, nu?

Pitilache, ne-a parut rau doar ca n-am ajuns la Harvard ca era spre Cambridge si ne era usor cam peste mana. Voiam sa ne ducem pustoaica pe acolo, sa-i dam de gandit de mica

Eu ieri am fost la masaj, si discutam cu maseuza ca as putea sa-l aduc si pe bebic sa-l intinda si pe el dupa ce s-o naste, cica ar calma colicele si nervisorii, si sincer m-ar cam bate gandul


Cristina

le bébé 27w +

noi, www.flickr.com/photos/khristin107/sets/" target="_blank">poze mai noi si AOB

“Arguing with a student is like mud wrestling with a pig – you both get dirty and the pig likes it".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

daiopri si eu am facut amnio ca nu mi-au facut decat eco la 12 saptamani, fara analize de sange (avang gemeni, erau neconcludente); nu e chiar asa rau, la intepatura de sus de langa buric a fost ok, dar pt fetita de jos a fost mai rau; te pune oricum sa mai stai acolo vreo jumatate de ora, dupa care te trimite acasa; rezultatele ies in mod normal dupa 3 saptamani, dar trebuie sa suni tu sa-i intrebi...

Mergi la inceput