LMA - Piticlonti de iulie/august 2004 (258)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

ADELA

Polux, sa-ti traiasca frumusetea si sa aveti parte de tot binele din lume !

Ema, sanatate muuulta la tine ! Te asteptam pe baricade !



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani dans la 3,9 ani 1 2 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Buna dimineata!

LA MULTI ANI, ADELA!

Am revenit de cateva zile din vacanta dar nu am deschis calculatorul, am avut un eveniment trist in familia lui Petro si nu am avut dispozitia necesara.

In vacanta a fost frumos, relaxant, un concediu de spalat creierul si de pus la loc kilogramele pierdute cu greu in ultimele luni . Matei nu a avut nici o problema, doar de inima albastra, e indragostit lulea de aceeasi fetita cu care am fost si anul trecut la mare

Am reusit sa pun si poze, sunt cam la gramada, daca doriti sa le vedeti sunt aici:

http://community.webshots.com/album/564090650QJAWCp?vhost=community

Eu ca de obicei am facut alergie la soare si nu mi-a tihnit de loc marea, am stat 90% din timp sub umbrela , cum intram in apa ma umpleam de bube...


Cam astea sunt vestile de la noi, va pup si duminica placuta!


PS DANA, LA MULTI ANI in avans, e posibil sa nu mai pot intra de la job! Tot ce iti doresti sa se implineasca!

LA MULTI ANI si pentru RADU si MIHAI!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

La multi ani ADELA, RADU si MIHAI !

DANA, un bebe sanatos si multa fericire!

Roberta, foarte frumoase poze, ati avut si vreme minunata se pare. Matei cum a fost cu nasul si gatul? Astept mai multe amanunte despre masa si distractii daca ai timp.
Carmen, super vesti! Multa sanatate familiei tale. Pana la urma unde plecati in vacanta si cand?

Stefi are 19 kg si peste 100 cm, chiar daca nu mananca cine stie ce, mananca multa carne si este indesata (ca mine ).

Pe mine ma asteapta o saptamana aglomerata, asa ca nu stiu cand voi reusi sa intru. Dar va urez la toate o saptamana frumoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:


RADU

MIHAI


DANA


Buna dimineata si o saptamana frumoasa tuturor !
Treceti la semnat condica

Roberta, sunteti tare frumosi !



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani dans la 3,9 ani 1 2 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kro spune:

STEFAN, EVA, VICTOR, ILINCA, ADELA

RADU si MIHAI

Sa cresteti mari si frumosi!

LA MULTI ANI DANA! Sanatate si sarcina usoara in continuare!

Oliv, imi pare rau ca aveti probleme cu casa... Tin pumnii sa se rezolve!
Robi, super pozele ... sunteti niste frumosi...
Andries, cum e Victoras ? S-a intors din tabara?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata dragelor!
la multi ani sarbatoritei din week end, Adela, si celor de azi, Radu si Mitzu!! sa traiti, sa fiti voinici si sanatosi si fericiti!!
si la multi ani Danule, sa fii sanatoasa, fericita si iubita de baietii tai!!
eu am prins o raceala din aia de vara.... stiti voi, mai rau ca iarna. febra, dureri musculare, muci... tot tacamul. ieri am zacut la propriu toata ziua... azi sunt mai ok, deci la munca cu mine. sper sa ma lase rapid ca e nasolica.
Oliv, nici o schimbare? ce ati facut in week end?
Robi bine ati revenit din concediu, Matei e suuuper in poze. las ca dai tu kg jos rapid cu ritmul asta de munca. imi pare rau ptr necazul din familie
vai Ema... in cires maaai???? ai grija de tine si refacere rapida rapida!!
ma duc la munci. o zi frumoasa de tot sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

uoii, ce de-a sarbatoriti azi
la multi ani, dana! sa fii sanatoasa, iubita si fericita!
la multi ani, adela!
la multi ani, mihai! la multi ani, mey draga ginerica!;)) toate urarile de bine de la tot stolu`, sa va traiasca sa va bucurati de ei! sa curga sampania, sa vina tortu`, am zis;))
n-am vazut pozele inca, oleac mai incolo sa plece sefu`;))
andrea, plecam pe 25 in italia, abia astept da` pin`atunci iese untu` din noi
edit, olivia mi se pare cam radicala masura de a nu va intoarce acasa din cauza asta, pai ce chiriasii aia nu pot fi evacuati?
edit la edit, ca tre sa te intreb, kro, voi aveti lectii multe pe vacanta? ca`s cu nervii, ionu` are doua caiete de vacanta, de-o saptamina il forjez la maxim si tot nu se vede luminita de la capatu` tunelului plus ca el deja s-a saturat, asta numa` vacanta nu se cheama, dar`ar bolili in ea carte;))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

dragalaselor stric atmosfera de vacanta si petrecere azi dar e vb de un lucru important.
Nicole are un nepotel nascut acum 2 luni... aparent totul ok. din pacate nu este nimic ok, Silviu cel mic are multiple malformatii cardiace si trebuie operat de urgenta in Germania. http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=123984 asta e subiectul deshis la umanitare pentru el. daca aveti timp si loc sa va uitati pe el... multumim mult de tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kro spune:

Carmen, da, se poate spune ca are destul d.p.d.v. cantitativ ca tema de vacanta: un caiet de vacanta, cate o mapa cu fise pregatita de doamna- una pt. mate, una la lb. romana si un proiect cu tema VARA (desene, fotografii, colaje, poezii, fragmente din diverse carti etc.) - DAR totul e cu titlul "fiecare face cat poate sau cat vrea".
Bineneteles, copilu' nu stie asta, ca altfel nu ar mai face nimic
Pana acum a lucrat putin pentru proiect, a terminat caietul de vacanta si cam jumate din mapa de mate (asta pt. ca a avut elan la inceputul vacantei, nu-si iesise inca din ritm ... acum se misca f. greu, dar am lasat-o si eu mai moale, ca doar e vacanta )

Unde mergeti in Italia? (Vezi ca ti-au raspuns fetele la topicul de la Vacante...)

Caro si fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

nicole, imi pare rau, sanatate multa, merg sa ma uit pe linc
kro, o saptamina in rosolina mare undeva pe linga venetia si cealalta saptamina colindam fara destinatie exacta. pe mine chiar ma nerveaza ritmu` asta de vacanta, spor!

Mergi la inceput