Mamele celebre ... alapteaza?

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Motana spune:

Voi care alaptati, sau ati alaptat, o faceti oriunde ati fi, fetelor?

Sau cum va descurcati, luati biberonul cu laptele deja pregatit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

da, oriunde, oricand.
Daca esti pudica, exista niste esarfe care mascheaza si nu se vede absolut nimica.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama1357 spune:

cand erau micuti, oriunde si oricand...
cand sunt mai mari, trebuie sa alegem locuri mai linistite... nu de alta dar la fiecare sunet sar sa vada ce si cum...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sabina

da, oriunde, oricand.
Daca esti pudica, exista niste esarfe care mascheaza si nu se vede absolut nimica.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.




Am citit perlele de mai demult ale fetiti tale si m-am amuzat copios, acum vad ca aveti 2 copii, sa va traiasca. Se pare ca i-a servit tare laptele de mama Sofiei ca a iesit tare desteapta si dulcica.
Ah, si am ascultat si Agnus Dei datorita tie, merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Oare subiectul asta de ce nu e deja la Zzzz?

Stelutele sunt putine pentru ca acest subiect este unul foarte slab si de prost gust, asa cred eu. Si am alaptat, sa stiti! Insa chiar daca am alaptat nu imi permit sa critic mamele care dintr-un motiv sau altul nu au alaptat sau au alaptat prea putin. La fel, nu comentez decizia altor mame care alapteaza pana la un an sau doi, desi preactica asta n-are niciun sens... Fiecare face cum vrea, cum simte sau cum trebuie (pt ca mai sunt si motive medicale pt care nu se poate alapta) si nu are nimeni dreptul sa le judece!!

Ioana si David, cel mai scump martisor (01.03.2008)

poze




Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras70 spune:

eu ma gindesc cum or fi tinut canoanele de rugaciune vedetele si barbatii ptr.a ramine insarcinate lor,ca eu de la par.Iordache,unde zic ele ca u fost si au primit canon,am primit canon si altceva aproape ca nu fac decit servici si rugaciune,de dimineata pina seara,cu posturi zdravene,cu dezlegari muuuuuuuulte,etc.O fi tinut vedetele cum zic ele si par. asa ceva?si mai ales barbatii lor???????banica jr????????????????????????????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilse spune:

Citat:
citat din mesajul lui ama1357



asa ca fiecare e liber sa faca ce vrea, important este sa ne iubim copii si sa incercam sa-i intelegem.

pupici la mari si mici


corect, dar tot ipocrizie se cheama cand mai intai spui ca vai sunt pro-alaptat, dupa care o dai la intors, nu mai bine si cinstit si frumos spui de la inceput: Domne nu vreau sa alaptez, nu am chef, nu pot, trebuie sa ma intorc la serviciu, etc...dar multe stiu ca si-ar deteriora singre "imaginea"...nu merge asa simplu si atunci dai si baga texte d-astea pro-alaptat ca sa gaseasca scuze dupa aceea.

Eu am alaptat 3 copii si stiu prea bine ca nu e floare la ureche.

eu si 3 banditi: ilse, sven si thor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motana spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilse

Citat:
citat din mesajul lui ama1357



asa ca fiecare e liber sa faca ce vrea, important este sa ne iubim copii si sa incercam sa-i intelegem.

pupici la mari si mici


corect, dar tot ipocrizie se cheama cand mai intai spui ca vai sunt pro-alaptat, dupa care o dai la intors, nu mai bine si cinstit si frumos spui de la inceput: Domne nu vreau sa alaptez, nu am chef, nu pot, trebuie sa ma intorc la serviciu, etc...dar multe stiu ca si-ar deteriora singre "imaginea"...nu merge asa simplu si atunci dai si baga texte d-astea pro-alaptat ca sa gaseasca scuze dupa aceea.

Eu am alaptat 3 copii si stiu prea bine ca nu e floare la ureche.

eu si 3 banditi: ilse, sven si thor


Perfect de acord. Nu umbla ca lupul in piele de magar. Fiecare decide daca alapteaza sau nu, dar sa nu pretinda una si sa faca alta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Am deviat de la subiect, ca de obicei cand vine vorba de alaptat.
Ce sa spun... uite Nicoleta Luciu spune ca alapteaza. Si e vedeta, ca sa zic asa. Dar si vedetele sunt, pana la urma, mame si femei. Daca o mama obisnuita alege sa nu alapteze pentru ca nu-i place/ nu vrea/n-are chef, de ce o vedeta ar trebui condamnata daca ia aceeasi decizie?

Ioana 12+ si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

pai cine nu alapteaza prt ca n-are chef sau nu-i place este de condamnat fara drept de apel.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput