Mamici norocoase de sept-oct 2008(92)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Eva ma bucur pt tine, odihna placuta si sa faci baita

Cuscra, si io tot 8-9 kg am pus pana acum si de cand am venit din concediu (aproape o luna ) nika nika. Da mi-a zis o prietena care sta sa nasca, ca si ea la un mom dat a observat ca stagna.

Ancutule, ma bucur ca studiati problema si v-ati mai linistit cat de cat asa. Eu sunt convinsa ca va fi bine micuta Carla.
Cat despre mine, iau no-spa si scobutil zilnic. Azi insa am observat o treaba foarte ciudata. Am ajuns la birou si primul lucru pe care l-am facut a fost sa mananc pt ca ma rodea stomacul. De obicei luam intai elevit-ul (+ acid folic pt ca asa mi-a zis doc sa iau ). Astazi daca eram asa de lesinata de foame am mancat si dupa am uitat sa mai iau vitaminele si no-spa-ul. Si ce credeti? In afara de o contractie dimineata la dus si una in drumul spre banca... NOTHING... nici una. Ma simt excelent azi (pe cat se poate). Or avea vreo legatura vitaminele????



POZNICI CU NOI
www.flickr.com/photos/23758792@N08/?saved=1" target="_blank">POZE CU BURTOIU SI BUBU
30+ Cuculetz Andrei


AM SCHIMBAT PREFIXUL AMR 10 SAPTAMANI

AMR 65 DE ZILE PANA LA BEBE ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

quote:
citat din mesajul lui gargaritza85
buna eva




Buna, mami de Ariana! Cum esti? E mai bine cu Mr?

LE : Monique, merci frumos!

29+ LUCA

LUCA

AMR 72 ZILE!!!

POZE



“Everything is possible for him who believes.” (Mark 9:23)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

Hola fetili. Eu vad ca am intrat in ritm, contractiile m-au mai lasat de cand iau scobutil, nu de tot dar nu sunt asa dese.
Azi iau rezultatele analizelor sa vedem cum stam.

Imi vine sa incep sa fac bagajele pt sambata la mare, cred ca o sa incep incet sa nu alerg mine si sa uit ceva. Plecam sambata si ne intoarcem luni, sper sa nu fie drumul aglomerat.

De pastilute eu iau Elevit, Bio-Marin, si am inceput scobutilul ca No-spa ma ameteste. Doctorita vroia sa iau si fier dar am probleme cu el si a zis macar Elevit sa inghit in fiecare zi.


Khristin fetita ta este o dulceata si o delicata. Pupici pe burtica iti sta excelent

Bitza tinem pumni sa nu mai fie infectie

Monica asa si eu la birou aveam multe contractii, este de la pozitia pe scaun. Hai ca mai e un pic si scapi

Felicic KID ia Bio-Marin. Stiam io ca Tutu da tratamentul asta si ca este foarte bun.

Piolica si io zic ca stagnez ca greutate, am luat de la 18 sapt pina la 27-28 si acum vad ca e pauza

Maria imi pare de rau de col, pina la cate sapt o sa lucrezi?

Mary eu folosesc Garnier, Ambre Solaire crema cu protectie 15 si uleiul 6. Eu ma ard la soare daca n am protectie deloc. Dar daca e protectia prea mare nu ma mai bronzez deloc. Asa ca am preferat ceva la mijloc. Oricum nu cred ca voi sta cu burta la soare. O sa stau sub umbrela.

Musette felicitari pt 31 de sapt.

Banu in leg cu analiza de urina stiu ca ies corpi cetonici daca nu prea ai mancat si baut in ultimele ore inaintea analizei. Stiu ca are leg si cu diabetul dar atunci ti ar fie iesit ceva la sange.
Poate este doar o dezhidratare. Eu zic sa repeti analiza.

Ancule

Andy distractie placuta la cosmetica

Eva distractie placuta. Unde mergeti pina la urma la ce statiune?





Poze


Laureta bb2si galusca Inisa(10 iunie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Gargaritza Nu stiu daca ti-am mai spus, numele ales fetitei voastre este foarte frumos. Imi place mult

Eva, distractie placuta la mare, sa faceti multe poze.

Monica, poate are legatura cu magneziu din vitaminele prenatale. Nu stiu ce sa zic.

Laureta si contractiile!

Doamne ajuta ca micuta mea sa fie sanatoasa
O burtica mititica

31+ Carla Alexandra
AMR 9 saptamani



"Live the given moment because the moment is your life" (Omar Khayyam)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Banu2268 spune:

dupa ingrijorarea mea cu corpi cetonici am uitat sa spun ca totusi am facut iar igM pentru toxoplasma si citomegalovirus si a iesit negativ.

incerc sa ma bucur de asta macar si de poza bebelusului.
Arata cam ciudat poza asta oare asa arata toate??????/ Mi-a socs capul care arata ca un cap normal dar fata parca nu e asa hehehe
adica oricat m-as uita nu pot sa-mi dau seama daca are nasul si fata normale?????? desi la eco totul e normal, nas buze..... eu nu prea il vad asa........

asa e si la voi? imi fac eu prea multe... "griji" (paranoi)?



Banu 23+ Salih

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Musette, pai nu am facut analizele decat la inceput cand nu aveam lipsa de nimic..doar ca atunci cand am intrerupt acidul folic am intrebat si eu ca tot omul daca mai iau ceva..si a zis ca Fier.Ca pot sa iau. Pot = daca vreau eu. Am cumparat dar nu am luat pana acum.
Nu stiam ca fierul constipa...dar o sa tin cont, ca de-abia sunt fericita ca mi-am reglat putin tranzitul.

27+
bebe David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaudiaH spune:

Buna dimineata!

In primul rand vreau sa va spun ca va invidiez pe toate cele care va plictisiti!!! Eu nu-mi mai amintesc exact ce e aia plictiseala. Ei dar lasa, sper ca la pensie o sa-mi reamintesc.

In al doilea rand as vrea sa va rog si eu, cine are timp si poate sa-mi adauge si mie un carucior roz la inceput de capitol si eventual numele broscutei mele din burtica. Multumesc anticipat!

O zi faina tuturor! Pa!

mamica lui Stefan din 03.04.2005
33+ cu Lucia DPN 28.08.2008
iata minunea 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2004 spune:

lauretaintentionez sa mai merg o luna, bineinteles daca-mi permite bebe...daca nu o sa renunt mai repede. Distractie placuta la mare..pupici Inisei

+28+puiutul Maria (23.12.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

quote:
citat din mesajul lui laureta
Eva distractie placuta. Unde mergeti pina la urma la ce statiune?



Laureta, , mergem la o vila-pensiune in Eforie Nord, iar sambata plecam sa facem plaja si in Mamaia!

Edit: da, Anca, am incarcat la maxim bateria aparatului foto, pregatita sunt sa fac multe poze!

29+ LUCA

LUCA

AMR 72 ZILE!!!

POZE



“Everything is possible for him who believes.” (Mark 9:23)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Banu2268 spune:

laureta mersi mult

nu mai stiu daca am mancat sau am baut pe atunci......

chestia e ca eu am facut toate analizele care mi le-a dar dr la inceputl sarcinii cum ar fi si glicemia.....

adica tot ce nu mi-a iesit bine atunci cum ar fi toxoplasma si igm si igg negative am tot repetat-o, cum ma stiu cu probleme la rinichi am tot repetat analizele, sumar urina urocultura...

doar ce a fost cu probleme le-am mai facut iar atat.
asa ca acum n-am facut si glicemia ca a iesit bine.

dar am de gand sa ma duc maine sa fac iar sumarul de urina si glicemia,,,,

acum m-am apucat sa beau ceaiuri. Imi aduc aminte ca atunci cand beam destule lichide nu-mi iesea nimic, adica pana acum cred ca am facut sumar urina si urocultura de 7 ori si sunt doar in 23 saptamani.

lasa ca poate totul e bine


Banu 23+ Salih

Mergi la inceput