Rugaciune colectiva pentru a avea un copil (16)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

anadomnica.
Diseara sunt programata si la dr.Abia astept sa vad ce imi zice.
Pupici si o zi frumoasa la toate fetele ca trebuie sa fug.

http://tt.lilypie.com/h6uap3.png

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Lauraa, multumim frumos pentru gestul tau bun. Si eu am gandul asta in minte, ca trebuie sa ajung la Manastirea Caraiman vara asta, insa o sa vad cum reusesc. Doamne ajuta tuturor !

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
magdita
aspiranta din aprilie 2004
In asteptarea ingerasului
"Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta."
"Avem timp" - Octavian Paler
www.flickr.com/photos/12786534@N04/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florela30 spune:

buna, dragele mele. am intrat ca sa va salut; eu nu mai am nimic nou de spus; poate cu moralul sunt un pic cam varza.... va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

Fetelor va scriu de la poalele munitlor Caraiman. Nu ne-am abtinut si ne-am luat cazare sa mai ramanem un pic prin locurile acestea minunate. Un peisaj extraordinar. Si bineinteles ca nu m-am abtinut sa nu-mi iau laptopul si netul dupa mine.:D.
La Manastire: nu am cuvinte sa va descriu peisajul.Ceva cum numai o minune dumnezeiasca putea sa creeze. Pe parinte l-am gasit obosit si probabil avea niste probleme de sanatate caci purta o masca chirurgicala.Ne-a binecuvantat, ne-a spus ca o sa avem si prunc sanatos, m-a pus sa pun pomelnicele pe icoana din fata si ne-a binecuvantat sa mergem cu bine. Bineinteles ca nu am uitat de pomelnicul nostru. Am scris pentru ce ne rugam la trunchiul de copac sfant si apoi l-am inmanat parintelui caci el stie mai bine ce o sa faca. Inca nu s-a dat drumul la biserica cea noua, slujbele se tin inca in biserica mica de lemn. Parca imi pare rau ca nu am stat mai mult de vorba cu parintele, ca acorda fiecaruia 2 minute, dar il inteleg.E batran si a obosit mai ales ca in perioada aceasta sunt multi vizitatori. As fi vrut sa-i spun de durerea sufletului meu, sa ma asculte, sa ma sfatuie, dar probabil atat a simtit sa-mi spuna.Cand i-am zis:"parinte, noi sanatate si un prunc vrem, atat" el a zis pe un ton blajin:"ohooooo, o sa aveti, o sa aveti".
Asta mi-a inmuiat sufletul.
Si sper ca am putut contribui si noi la terminarea sfantului lacas caci credeti-ma este de o frumusete rara.
Se merita macar un week-end sa stati pe aici.
Astazi parca eram un mesager; aveam listuta in mana si ma copleseau emotiile mai rau ca un copil mic.
Va pup de aici de pe Caraiman si sa ne auzim cu bine.
Poate ajung si la manastirea Sinaia maine sa ma ajute Dzeu.
Pupici!

http://tt.lilypie.com/h6uap3.png

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

Somnik dulce la fete si va povestesc ce am mai facut maine seara sau luni caci o sa mai poposim pe aici si apoi drumul anevoios de intoarcere.
Pupici si toti ingerasii sa va vegheze

http://tt.lilypie.com/h6uap3.png

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

laurra - felicitari!!! Foarte frumos pelerinajul vostru. Doamne ajuta sa fie cu binecuvantare si in curand cu ochisori in burtik si cu multa, multa sanatate. M-ai ambitionat sa merg si eu intr-un week-end pana acolo, poate chiar week-endul viitor. Vorbesc cu soata care insa in ultimul timp nu se mai poate dezlipi de munca .
Pup toate fetele si asteptam vesti noi. Fete care nu ati mai scris de mult: MaraAnisia, mmc_nd, marryan, cami_antonia vrem vesti de la voi.

Doamne ajuta in drumul meu spre bebe!
Eu, familia si pozele mele

CASUTA VERDE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

m'neata micutele mele
am fost in we la o nunta , in curtea de arges , am vizitat manastirea curtea de arges , si de acolo mi-am mai cumparat o carticica despre parintele arsenie boca; cand ne intorceam , am zis sa trecem si pe la manastirea cotmeana (sper sa nu gresesc caci eram tare obosita) , si cum faceam noi stanga spre manastire , a venit tare din spate un pustiulica , in depasire de coloana , si era sa ne faca praf , io zic ca DD , Maica Domnului , si Parintele ne-au ferit de accident , caci inainte sa plecam am scos carticica despre parintele din portbagaj , desi nu citeam din ea ,si am pus-o in masina , exact inainte de incident ... nici nu stiu ce mi-a venit
am mai fost la manastire micuta , unde am vorbit cu un calugar , caci am vazut o localitate care se numea prislop si nu mai stiam , daca e cea cu pricina sau nu .. si asa am aflat ca se doreste canonizarea parintelui arsenie boca ...

va pupacesc pe toate , o asteptam pe cami sa mai treaca pe la noi , si le asteptam pe toate mamicile sa ne posteze pozici cu piticotii lor



Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

Buna fetelor.
Nu am mai intrat, nici nu aveam cum, am multa multa treaba, sint cu casa-n sus si de miine am si musafiri cu un bebe mic de 10 luni, nu stiu cum o sa facem , mi-e de cea mica, e praf, ne apucam de varuit, treaba multa , vineri e si ziua sotului, ...in rest , eu sint bine, voi merge la buc saptamina aceasta din nou, dar tare mi-e ca nu voi avea din nou nici un folicul pe stinga, dar..., mergem inainte, nu ne lasam.
Va pupacesc pe toate ,
Cami , cum esti, vad ca nu ai mai dat semne, sper ca sinteti bine amindoi, tu si bebe mic
Mada, multumesc frumos
Doamne ajuta pe toata lumea si sa primim vesti bune de acum inainte si la cit mai multe gravidute, daca se poate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

http://www.qmagazine.ro/modules/articles/articles_display.php?a=159
http://www.qmagazine.ro/modules/articles/articles_display.php?a=147

pt ca mi-ati trezit curiozitatea cu manastirea caraiman

Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

georgia_c - ce minunate imagini cu manastirea!!! Multumim din inima!! Povestea parintelui Gherontie Puiu am citit-o si de pe site-ul manastirii... insa imaginile trimise sunt minunate, intr-adevar te cheama sa vizitezi asemenea locuri. Doamne ajuta sa ajungem cat mai multe pe acolo

Doamne ajuta in drumul meu spre bebe!
Eu, familia si pozele mele

CASUTA VERDE

Mergi la inceput