Ce deodorante ?????

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinaene

fetelor ma puteti ajuta si pe mine va rog cu un nume de antiperspirant inodor pe care sa il gasesc in comert? v-as ramane recunoscatoare daca m-ati ajuta. sau macar un antiperspirant care sa miroasa foarte putin ca sa nu se amestece cu parfumul. va multumesc!


http://www.natural-shop.ro/deodorant_stick_natural.html

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)

Save the Earth /Is the only planet with chocolate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaene spune:

elyanne si ariel va multumesc. dar ceva la un pret decent gen rexona nivea nu exista? sau nu s-au gandit sa acopere si segmentul asta de piata?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

alina, asta pe care il folosesc eu, cred ca merita si ca pret...tinand cont ca te tineeeeee...eu il am deja de 2 luni si s-a "epuizat" foarte putin din el...ei spun ca tine 1 an...acum ramane de vazut...dar tind sa cred ca au dreptate.

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)

Save the Earth /Is the only planet with chocolate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadejda73 spune:

eu folosesc un roll-on de la amway.sunt foarte multumita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadejda73 spune:

contine aluminiu.acum am vazut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadyana spune:

Citat:
citat din mesajul lui dalina2x2

eu nu folosesc deodorant, ma dau cu un stick pe baza de aloe imediat dupa baie (are un miros discret de plante); tot din cauza legaturii descoperite intre antiperspirante si cancerul la san.
Apoi folosesc apa de parfum/toaleta la incheietura mainilor si pe interiorul cotului, eventual dupa ureche.

_
Dalina, mami de minuni gemenute Anita & Miriam (29.06.2006)
Albumele noastre
Suntem maricele


"Nu crede in miracole. Bazeaza-te pe ele!"

Si eu tot deodorantul cu Aloe Vera il folosesc de vreo 5 ani. Nu are aluminiu, transpir in continuare pt. ca trebuie si e normal, dar transpiratia nu mai miroase. Are un miros discret, natural, nici nu se simte. Isi face doar treaba. Nu asi mai putea folosi alte deodorante si NICIODATA nu asi folosi deodorantele care contin aluminiu si opresc transpiratia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui ariel_7000

Citat:
citat din mesajul lui alinaene

fetelor ma puteti ajuta si pe mine va rog cu un nume de antiperspirant inodor pe care sa il gasesc in comert? v-as ramane recunoscatoare daca m-ati ajuta. sau macar un antiperspirant care sa miroasa foarte putin ca sa nu se amestece cu parfumul. va multumesc!


http://www.natural-shop.ro/deodorant_stick_natural.html

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)

Save the Earth /Is the only planet with chocolate!



Si eu am deodorant din acesta, dar nu pot sa spun ca sunt multumita de el. Mie personal mi se pare ca nu-si face treaba.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Two years now, and he's still Mr. Perfect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Octavia75 spune:

De ceva vreme, am descoperit deo stick-ul cu Alantoina produs de Lotus Cosmetics.
http://www.lotuscosmetics.ro/lotuscosmetics.html
Din cate scrie pe el, nu contine aluminiu si are un miros foarte discret si placut. De obicei in magazinele Kaulfland se gaseste. Nu opreste transpiratia dar ii neutralizeaza mirosul.

38+

Octavia75 & bebe mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

acum mi-am luat un deodorant adidas.... asta contine aluminiu, ca mai toate

Ingrid si Cristi 5 ani si 7 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

In general antiperspirantele contin aluminium. Si din cate am observat, folosind de 4 ani doar fara al (si deo de la case de moda si mai putin scumpe gen Bourjois sau Pret a Porter). Parca dintre ele cel mai bun mi se pare P a P. Tin destulm de prost la transpiratie. Daca vreau sa nu transpir si sa nu am surprize folosesc doar in ziua aia un stick de-al sotului meu dar care bineinteles ca are Al.

Mergi la inceput