Puiuti de Randunici 2008!! (50)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Fetelor, cu ce curat si eu plita aia de la sterilizator?
Zicea cineva aici de pastile cu nu stiu ce...al meu are o plita rotunda peste care pun apa plata, dar se depune la piatra ...o fi bun cif din ala pt. inox? sau ce sa iau? solutie din aia pt. piatra??


Aaa, sa nu ma dati disparuta daca iar mai lipsesc motivat, pt. ca in balcon n-am curatat rosturile la gresie , plus dulapul care se cere curatat si aranjat, ca nu-l mai suport




Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Naty, ce sa fac, daca am bazdaci?? Nu pot, frate, sa stau!!
Maine trebuie sa dau cu aspiratorul, ca nu se mai poate, apoi se termina mancarea...si tot asa! noroc cu Lica care imi calca rufele, ca alea imi lipseau! bine, cand nu vine ea le calc, ce sa fac?
Nu mai zic de carat de la piata toate alea! V-am zis ca-l protejez pe randunoi de la carat si uite ca au ramas toate in carca mea...
Azi am iesit si cu randunoiul la plimbare si l-am pus sa care un pepene, ma duc sa-mi tai o felie maaareee!

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

quote:
Originally posted by bubu05

Naty, ce sa fac, daca am bazdaci?? Nu pot, frate, sa stau!!



Pai eu ce zic soro, daca prin absurd ramai acasa fara treaba hai la mine; ca eu pot sa stau!

Naty
mamica Iuliei Elena (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!
Iulia mea
www.onetruemedia.com/shared?p=524cc5223d57ca1ff422c0&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ccris_ccris spune:

randunici,
Ma bucur ca n-ati mai scris mult, asa am reusit sa va prind din urma.
Azi nu m-am simtit prea bine, am avut niste ameteli.., noroc ca bebe a fost cuminte, a stat randunoiul cu ea, am luat un Mg si m-am odihnit si eu nitel, m-a ajuns oboseala, nici acum nu ma simt cine stie ce, dar macar nu mai sunt chiauna. Mi-era teama sa tin si fata in brate sa nu cad cu ea.
Raportam a 3-a zi fara kk, cu tot debridatul... Dar cel putin fata nu mai e agitata, trage parturi intr-una, dar nici vorba de kk, o fi bine, nu mai vreau sa-i bag supozitor, ca ma tem sa nu devina dependenta. Am stimulat-o nitel cu termometrul, dar nimic. N-o avea ce sa faca sau e constipata?!
Sovi, Ariel, va invidiez ca incepeti sa dati jos kilele in plus, m-apuc si eu de cura, Ariel, unde ai pus retetele??? Cartea o am si eu de la cineva, de mai demult, dar n-am urmat regimul .
Andreea nu vrea sa stea deloc pe burtica, se utupeste nitel cand o asez apoi incepe sa planga, ce ma fac?
Si mai am o dilema, inca se uita crucis, ori cu un ochisor ori cu celalalt, ori cu amandoi odata, ai vostri la fel? Ma tem sa nu ramana asa
.
Steluta, Luny,, mersi pt. raspuns.
Va pupic si noapte buna.

Cristina, cea mai fericita de Andreea Georgiana (18 aprilie 2008)
Iti multumim Doamne pentru mica minune!

POZELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ccris_ccris spune:

Cuscra harnicuta , da-mi si mie reteta dupa care ai timp sa le faci pe toate, ca ma cuprinde disperarea, ginerele meu e asa cuminte de te lasa sa-ti faci treaba? Ca pe nora ta o apuca bazdacii exact cand sunt cu treaba in toi, si nici n-are cine sa mi le faca sau sa stea cu ea, ca daca vrea tzitzi numai eu pot sa-i dau.
Chiar ieri am avut cu randunoiul o discutie, incerca sa ma imbarbateze, ca el nu-mi reproseaza nimic, dar chiar ma simt frustrata ca nu mai reusesc sa le fac ca inainte. Si tu ai si 2 copii. Sincer, te admir.

Cristina, cea mai fericita de Andreea Georgiana (18 aprilie 2008)
Iti multumim Doamne pentru mica minune!

POZELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Crisule, pai si pe mine ma apuca oboseala...ieri a fost si randunoiul liber si m-am odihnit, azi la fel am dormit la amiaza o ora...daca intru in priza 2-3 zile apoi 2 zile nu mai fac nimic, lenevesc!cel mai mult fac treaba cand dorm astia mici la pranz, mancare fac dimineata devreme sau seara tarziu.
Sa stii ca si Stefan facea kk la 3-4 zile inainte sa-i dau completare, sigur nu e constipata nora mea, ca n-are de ce, mai ales ca papa doar tzitzi.

Naty, cateodata ma gandesc ce bine ar fi sa mai faca si sotul cate ceva, dar n-are cand...Noroc ca ii place sa etea mult cu copiii si sa se ocupe de ei.
Azi le-a facut baita la amandoi, i-a masat, imbracat, le da sa pape. Se joaca mult cu amandoi, e lesinat dupa ei!

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sovietica spune:

Monix, ti-am vazut copiii in poze maiiii ce frumosi si ce baiet bulanos ai tu!
Ma bucur ca te-ai imprietenit cu steamerul.

Simo, repeta dupa mine: "aqua park este cool! abia astept sa ma dau pe topoganeeeee"

Ariel, alex se tine de idile, huh?!
soia, linte, naut, tocmai am achizitionat boabe. sper sa fie ok sa le rasnesc ca sa obtin faina.

Naty, miam -miam, ce bunatati ati mancat voi!

Anca, bine ai mai venit pe la noi! frumoasa zambareata ta! :)
Bubu, chiar ma gandeam azi pe unde ai disparut! Ma bucur ca esti bine.
Sper ca te simti mai bine acum, ca ai scos rozul la suprafata Nu stiu ce te-i face tu in ziua in care nu vei avea nici o treaba de facut
Zoze ce marishel e blondul! iar poza aia cu sapca pe cap e suuuper! Ma bucur ca are cine sa te alinte, te-ai scos! Si vezi ca ai promis povestea
Tuchi, pai in caz ca decizi sa nu te mai trezesti maine la 5, te asteptam la cafa maine dimi :) Phiii sa vezi ce accent de Campia Turzii o prinde Ili!
Stela, raportez si eu un Sash balos, chiar si cu balonase si rozator de pumni, de imi zice Omu toata ziua ca i-o fi foame . Intre timp, si-a dat seama ca n-are a face.
Detaliezi te rog cu burlanul cu sare?
Luny multam de galerie
Cris, permite-mi sa iti urez de pe acum welcome in clubul monti. Cu alte cuvinte, nu mai ai cale de intors.
Eu in locul tau nu mi-as face griji ca nu ii place fetei sa stea pe burta. Nici sash nu e fan, da tot il mai pun cand si cand, vad ca deja e mai tolerant. Cu ochii nu stiu, n-am studiat problema.
Si la noi au fost 3 zile de no kk, si i-am dat pace. Cica e ok 3 zile.

Eu azi m-am ingrijorat putin ca a facut pipi mult mai putin ca in alte zile cand poate ca era mai cald, desi a mancat bine azi.
Noi am avut o zi tare faina, am fost la casa unchiului, la aer cat de cat curat, unde am sarbatorit ziua bunicii (81 ani), in lipsa ei! ea era la casa ei la Tulcea cu mama mea, si noi ne-am adunat toti cati suntem la bucuresti -vo 15, sa o serbam. am avut si tort, si am sunat-o si i-am cantat in cor, tare si raspicat LMA, si apoi am trecut telefonul de la unu la altul sa ii uram toate cele. Am emotionat-o tare. Am mancat si tort, si in afara ca n-am mancat paine, in rest, orgie culinara a scris pe mine! o saptamana de trambulina scrie pe mine ca sa imi repar excesul!

Noapte buna, va pup!

sovi, mami de sasha (de la Alexandru) 17 Apr 08
pozici
nasterea delfinasului ilustrata
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5a33b72a1a20de458aef69&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Sovi, Super tare petrecere fara sarbatorita de fata! bravos!
Deci, nu trebuie s amai papam paine deloc? poate incerc si eu, sa vad daca imi reuseste...si fara inghetata?? hmmm...azi am papat doo



Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Alta noutate:ieri seara am aniversat prima baitza in caditza pusa in cada mare si limpezire cu dusul.Super nene,ca m-am plictisit sa tot car oale cu apa si asa am si iesit de sub papucul soacramii care tinea mortzis sa-i facem baie in dormitor in caditza ca inca e mica..bla..bla.Asa nu mai trebuie sa trag de nimeni sa ma ajute,as putea si singura,dar fac asa:o pun pe suport in caditza ei,caditza in cada mare si pun cu dusul apa multa pana sus...Ii place tipei de nu mai poate,apoi o pun pe antebrat cu fata si o spal bine pe spate si apoi vine randunoiul cu dusul si o limpezeste bine bine apoi o prinde in prosoape si fuge cu ea in dormitor...In felul asta am reusit sa-l implic si pe el si ma simt BINE!!!Haha..
Naty,e o idee buna cu sarea in sul (desi mi-e lene sa mesteresc,o sa fac),fiindca e mai grea si tine paravan mai bine.
Bafta maine la eco fontanela,desi sunt sigura ca va fi bine,cum a fost si la Teo.
Si eu ziceam ca Teo chiar baleste non stop,si cand nu-si baga pumnii in gura..
o Bubu super super gospodina...
Si la mine,si la mine!!!
Sovi,ziceam de burlan cu sare in cazul meu si al celor care stau in extensie,pentru a le indrepta pozitia.Cu sare,fiindca fara nu prea sta sub greutatea Teodorei.
Cris,nici Teo nu suporta pe burta!Daca papa san,e ok la 3 zile,numa sa nu planga d edureri cum plangea teo daca trecea o zi si nu facea!

Stela,
mamica fericita de TEODORA mult dorita (1.04.2008)
Pozici
Drumul vietii
"Domnul ne-a ajutat!!Multumim,Doamne!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

10 minute inainte de 12 noaptea? It's show time!
Nuuuu, am glumit.Doar un pic asa, sa va spun ca m-am linistit, v-am vazut pe toate, sunteti bine si voi si puii,Doamne ajuta!
Tuchi, baga un chiul mic sa vezi ce minunat te vei simtii! O sa-ti ia boii de la bicicletaCand am auzit cum ati calatorit mi s-a facut pielea de gaina...mi-e groaza de calatoria de joi
Sovicred ca a fost super, mie imi plac tare mult familiile unite si petrecerile de felul asta...poate unde n-a fost sa fie!Merci pentru aprecieri la adresa copiilor, sa dea Dumnezeu sa fie sanatosi!
Crise absolut normal sa se uite crucis dar nu stiu pina cand, oricum pina la un an parca nu e nimic patologic.Muschiul ochiului e slab la bebei si se intareste incet-incet.
Bubufelicitari pt energia debordanta Nu stiu cum faci, mie imi e f lene si paranoia e in floare.Mi se pare ca NUMAI eu fac totul iar ceilalti nu numai ca nu ajuta, dar si incurca
Lunyzici ca seamana cu mine amandoi? Minciunica, te-am prins...Teo e leit taxu, nici de o facea singur nu iesea asa bucatica ruptaTe-am prins!
Stelamerci de raport, bine ca ai venit cu noutati.Bale, pumni in gura avem si noi...dar dintii nic nu se gandesc sa ne faca placerea sa-i cunoastem!
Eu iar sunt pregatita sa particip la concursul de tricouri ude
Acum va doresc noapte buna si sper sa va odihniti dupa atata dezmat!


Simona,mamica de Teo (14 ani) siVlad Alexandru (18.02.2008)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Mergi la inceput