Mamici de pepenasi de iulie-august 2008 (105)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Bun venit pe lume BB Mena!
Mariana, felicitari si refacere rapida!

Imi pare rau sa aud ca ai asa probleme de la anestezie... iti doresc sa te refaci repede si sa treaca. Important e ca bb e bine. Inca o data felicitari si laptic muuult!

Vazut si eu poza cu Amira .

Fug, ca am treaba.

pup you all,

Caprioara, mami de Matei (07.01.2002) si in asteptare de Ilinca 39+

AMR 4 zile


"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Freud

poze burtica si lucrusoare Ilinca
(cont abimami2008 cu parola de la mailul comun)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Buna fetele,

Micky, bine ai revenit...te asteptam cu pose cu printesa Dilara..si cu povestea nasterii..

Doresc acum sa felicit proaspetele mamici, Mada, Boti si Mariana pt minunile din viata lor...Amira, Nancy si Mena, sa va traiasca comorile, sa va bucurati de ela!!

Am vazut si poza cu Amira, o scumpica de fetita!


...eu de dimineata am fost in oras...si mi-am cumparat frigider...luni mi-l aduc acasa...

...si azi-noapte am visat ca am nascut..un bbe miiiiiiiiiiiiiiiiiic, mic mic de tot...acum eu nu vreau nici sa nasc acum si nici sa-l nasc mic..


Cami 38s+, cu ???????

pustai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

Mariana: chiar ma intrebam ce e cu tine, oooff fir-ar sa fie, imi pare rau de anestezie, sper sa ai putere sa treci peste astea 3 zile! Felicitari pentru micuta Mena, sa va traiasca si sa bucure inimioarele la parinti si fratiori!!!

bubuleana
38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kimmy spune:

Buna dragele mele!
Am ajuns si noi acasa ieri.
Bebe imi cam manca toate resursele,dar incerc sa ma descurc.
Am pus vreo doua poze pe picasa....dar am observat ca pozele cu pepenasi sunt altundeva...va rog sa-mi spuneti si mie unde le gasesc,sa vad puisorii dragi

Felicitari si din partea mea tuturor mamicilor,sa aveti bebelasi sanatosi,papaciosi!

Am sa mai revin cu detalii.
Va pupicesc!

Kimmy39+Timeea Kristina AZI E ZIUA CEA MAREEE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

Mariana felicitari pentru minunea Mena! Sa fiti sanatoase si frumoase! Iar tu sa te recuperezi repede si sa treaca durerea aia afurisita! Sunt alaturi de tine!

Ieri s-au nascut 3 fetite...ce frumos! Bine, asta daca nu cumva n-am primit vesti si de la mamicile programate la cezariana!

Rux eu am luat Ariel lichid pt ea. Si i le-am spalat pe toate cu dubla clatire, le-am si calcat si gata. Si pielicica ei vad ca se comporta bine, asa ca ramanem la asta. Tu stii cu siguranta ce e mai bine pt puiul tau, asa ca sunt convinsa ca vei alege exact ce trebuie!

Oare Mada o avea hainute asa lungi? Nepotica mea e un piticot lungan si scump!

EDIT: Kim bine ati venit acasa! Pozele cu pepenashii sunt tot in picasa. Userul este pepenasi08 iar parola aceeasi ca la noi! Merg sa-ti vad minunea!

SUN mamica minunii luptatoare THEA-PATRICIA(16.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Offffffffff, tocmai mi-am descoperit niste minunatii de vergeturi chiar deasupra buricului, unde e pielea foarte intinsa, si pe solduri (aici chiar nu inteleg de ce au aparut...) - si eu care ma laudam ca macar astea m-au ocolit[bng]

Anna 38+ cu Ioana Maria
AMR 6 ZILE
vinebarza
bebe
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diarux spune:

De cand asteptam vesti de la MARIANA!!! Pacat de spinal headache! dar sa speram sa treaca repede si sa fie bine!

MARIANA cea inteleapta
un nou bebe acum-asteapta.

Site-uri pe net a lucrat,
cu google-ul s-a luptat.
Acolo pe la vikingi
nu-ti prea vine sa te plangi.

E un sir intreg de "M"-uri
nu poti decat sa te bucuri
ca-i familia numeroasa.
Cu toti o asteapta-acasa:
MAGDA, MARKUS SI MATEI
si MONICA printre ei.

Ieri pe lumea a adus
bebelusa. Si i-a pus
numele cel mai frumos:
MENA! (nume norocos!)


Ruxandra 32+ si Andrei Tudor

poezici pentru mamici si pepenasi

www.agonia.ro/index.php/author/0010820/index.html" target="_blank">poezii mai serioase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Kimmy, bine ai revenit!!! Noul cont cu poze de bebei are id-ul pepenasi08, iar parola este cea de la contul celalalt...Ma duc sa vad si eu pozele cu Timmea,,

Cristina 33+ ,cu Mihai Daniel

AMR 44 ZILE
" Fii devotat lucrurilor marunte, caci in ele sta puterea ta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Fetele, azi nu era programata Ioana la cezariana???



Nastere usoara Ioana!!!


Cristina 33+ ,cu Mihai Daniel

AMR 44 ZILE
" Fii devotat lucrurilor marunte, caci in ele sta puterea ta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

Kim este o scumpete de fetita Timeea! Sa va traiasca bucalata si sa va bucurati toata viata de ea!

Camy ma uitam acum in lista...tu luni nasti??? Ioooi ce emotii. Abia astept sa vad ce e pana la urma bebe! Bravo pt frigider, sa-l stapaniti sanatosi!

Anna te cred ca-i neplacut sa vezi vergeturile alea. Dar tu esti o fata frumoasa si ambitioasa si o sa gasesti o metoda sa le estompezi! Important e sa fie Ioana sanatoasa si tu la fel. Restul sunt lucruri rezolvabile!

Astazi o sa fac si prima prajitura cu piersici, de cand sunt mamica. Sa vedem daca Teodorei ii place gustul lapticului dupa.

SUN mamica minunii luptatoare THEA-PATRICIA(16.06.2008)

Mergi la inceput