Prejudecati vestimentare...

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaelk spune:

Nici pe mine nu ma intereseaza ce zice lumea si...culmea...nu ma intereseaza nici macar daca sunt la moda sau nu. Tot ce ma intereseaza este sa imi placa mie si sa ma simt bine .

**blonda rau**

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Abisa spune:

Niciodata decolteu+fusta mini, gri+maro, bleumarin+negru, sosete+sandale, aur+argint.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kindaras spune:

in plus fata de ce ati spus voi - nu le insir pe toate ca e prea mult - , eu
-nu port aur galben ( nu-l suport)
-nu ma imbrac din cap pana-n picioare cu aceeasi culoare - sandale verzi , rochie verde, posetuta verde etc
-nu port unghiile colorate - numai cu lac si atat
- nu port fusta mini cu tocuri
-nu post pantalon/fusta neagra cu top/camasa alba ( parca as fi o chelnerita )
-nu combin blugul cu raiat
-nu camasilor inodate in brau .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giani spune:

Prejudecatile mele mai mult sint legate de serviciu: nu merg in adidasi ori in slapi la birou , nu port fuste scurte, haine transparente ori decolteuri generoase, haine mult prea mulate, etc.

Alta prejudecata - fara dunga la chiloti vizibila.

In general aplic regulile de baza: 3 culori, fara combinatii nepotrivite (gri maro) ori ciorapi la sandale etc
In schimb, imi cam fac de cap cu gablonturile, cam port cercei atirnatori si tot felul de podoabe din metal ori plastic.


Am o prejudecata legata de topless, n-am facut si nici nu voi face niciodata topless. Si nici nu port thong la plaja.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petaluda spune:

quote:
citat din mesajul lui giani

Am o prejudecata legata de topless, n-am facut si nici nu voi face niciodata topless. Si nici nu port thong la plaja.





Deacord cu tine, mai ales de cand se stie cat de nociv este soarele pentru sani. In plus am incercat o singura data cand eram in vacanta intr-o insula unde femeile cu sutien pe plaja erau minoritare ( spre inexistente ), dar nu m-am simtit deloc confortabil, asa ca am renuntat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amyarabella spune:

Vin si eu si eu cu ale mele :
Niciodata pantofi(sandale,cizme etc) albe am oroare de incaltamintea alba sau lucitoare sau cu pietre strasuri etc...
Niciodata toples sau bikin la plaja.
Niciodta aur galben sau rosu ,roz..
Niciodata haine cu imprimeuri stalucitoare ,lucitoare sau mari...
Niciodata firma la vedere sau falsuri.
Niciodata biuterii multe.
Niciodata blugi cu talie inalta.
Niciodata roz,siclam ,mov ,nimic.
Nu suport sandalele(papucii) cu ciorapi.
In rest cam ce ati mai spus si voi mai sus .

[URL=http://s265.photobucket.com/albums/ii222/amyarabella/?action=view¤t=70cc69e3.pbw][/URL]

http://i265.photobucket.com/albums/ii222/amyarabella/19.jpg

GAMBATE KUDASI !!!

Mami Amy & bebe Stefan(15.12.2005 ora 11:35)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rasfatzata spune:

Ce parere aveti de culoarea alba ,pe mine ma incanta ,mai ales vara !
Cu toate ca se spune ca albul te arata mai grasa!!Pe mine chiar nu ma intereseaza ,am rokite ,pantaloni, tricouri chiar si cizme!
Culoarea rosie nu mi-a placut de mica,la fel si accesoriile mai mult tind spre roz..........

Incerc sa cumpar haine in care sa ma simt bine si sa nu atrag atentia...
Nu mi-a placut sa port fusta .Aveam impresia k se rasuceste la fel si camasa.
Nu imi place sa port sutien(am sanii mici)doar daca e obligatoriu!

crisanda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelk spune:

Iubesc albul, chiar daca ingrasa. Imi plac absolut toate culorile, dar cel mai bine imi sta cu cele aprinse (ciclam, verde, galben, turqoise). Nu imi plac hainele sau accesoriile cu firma la vedere. Iubesc la nebunie gentile si nu le asortez neaparat cu incaltamintea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana d spune:

Si eu port mult alb vara si in special culori deschise, pastel, calde. Imi place si rosu si pt ca anul asta mi-am luat o pereche de papuci rosii care imi plac mult am cam folosit rosu si la haine ca sa ma asortez.
Nu tin neaparat sa asortez geanta cu incaltamintea si vara oricum nu prea imi iese pt ca port incaltaminte de culoare deschisa (sau rosu) si aceeasi geanta de piele maro de asta iarna. Fata mea adolescenta zice ca "e total out sa asortezi geanta cu pantofii". Asta e un exemplu de mit daramat. Vara prefer papucii sandalelor, imi cumpar numai incaltaminte de piele si gasesc cu greu o combinatie de comod cu elegant si cu ceva toc... dar gasesc.
Nu-mi plac hainele largi desi sunt mai plinutza si mama imi spune ca hainele largi ma avantajeaza. Dimpotriva, prefer hainele mulate sau macar drepte si mi se pare ca arat destul de bine cand ma privesc in oglinda. Aaa si imi place sa imi scot in evidenta decolteul si sanii generosi asa ca port bluze decoltate si sutiene sexy, atat am si eu frumos asa ca...
Vara port de obicei pantaloni 3/4 pt ca nu ma simt bine in fusta cand transpir, probabil ca e vorba de obisnuinta dar nu ma deranjeaza sa umblu numai in pantaloni, ma simt foarte comod. De fapt si iarna port numai pantaloni de frig, deci doar primavara si toamna port fuste si prefer fuste strimte pe talie si solduri si largi la poale si cu cateva degete sub genunchi.
Cu varsta constat si eu ca am din ce in ce mai putine prejudecati si din dorinta de a ramane tanara ma si imbrac tinereste. Port mult blugi, la mine blugii sunt piesa de baza indiferent ca sunt pantaloni 3/4, lungi sau fusta.
Nu exagerez cu bijuteriile, aici nu sunt prea indrazneata si nici nu port tinichele, nu port mai mult de un inel pe o mana si un lantzic la gat pe care nu le dau jos niciodata, aaa si cercei discreti pe care ii mai schimb cand ma plictisesc. Imi plac bijuteriile de aur galben deschis cu pietricele albe, cu multe pietricele, asa imi aleg si inelele si cerceii si cruciulitza.
Si nici eu nu port mai multe feluri de imprimeuri o data, de obicei partea de sus cu imprimeu si partea de jos uni si imi plac bluzele feminine, cu volanase delicate, cretzi, dantelutze, nu port camashi de panza, prefer tricotul fin cu lycra sau bbc elastic.

Fetele mele

Iremediabil indragostita de CANADA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana d spune:

Hai ca daca ieri toata ziua am citit toate paginile subiectului acum am multe de raspuns
Cu privire la mentalitatea vestimentara a femeilor din occident eu am vazut doar femeile din Canada si e adevarat ca sunt mai putin preocupate de moda. Am vazut multe persoane cu haine mototolite, gaurite si parca mai mult barbatii erau asa neingrijiti iar femeile doar nu prea elegante, preferand blugii sau haine sport. E drept ca am vazut si doamne si domnisoare elegante iesite seara la restaurant sau teatru, cu rochite vaporoase si sandale cu toc si gentutza plic, dar asta seara.

Fetele mele

Iremediabil indragostita de CANADA

Editez ca am utat sa spun ca in Canada cel putin Toronto, nu se poarta blana. Sora mea a lasat acasa o blana frumoasa 3/4 pe care mama o tot ruga sa i-o trimita si ea nu a mai vrut-o ca ar fi o ciudata pe strazile Toronto-ului imbracata cu blana.

Mergi la inceput