Mamici de pepenasi de iulie- august 2008 (103)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Sa avem un capitol plin numai si numai de vesti bune m cu pepenasi sanatosi si mamici fericite!!!

MAP, felicitari!!! Refacere rapida si laptoc mult pentru bebe!!!! Puiule, bun venit pe lume, sa fii sanatos , cuminte si papacios, iar viata sa iti daruiasca tot ce are ea mai bun!!!

Dma, eu aveam lista cu intrebari in fata ochilor si tot am uitat sa o intreb pe dr. de recolatrea de cel stem... Marina, nu stiam ca exista o data limita...

Cristina 33+ ,cu Mihai Daniel

AMR 46 ZILE
" Fii devotat lucrurilor marunte, caci in ele sta puterea ta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dma2007 spune:

marina nu cred ca e prea tarziu
m-am uitat pe hartiile de la cord si scrie ca daca mai sunt mai putin de 6 sapt pana la dpn sa suni si-ti trimit in regim de urgenta



32s+! a inceput numaratoarea inversa
surpriza MARIA ANDREEA
sper sa fie bine samburelul si sa creasca mare!!!!!!!
http://bd.lilypie.com/k1Xkp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dma2007 spune:

myra bine ai venit pe
poate ar trebui sa suni medicul si sa treci pe perfuzii cu gynipral
dar oricum stai linistita ca BB e destul de mare la 32 sapt, doar sunt atatia copii nascuti la 7 luni




32s+! a inceput numaratoarea inversa
surpriza MARIA ANDREEA
sper sa fie bine samburelul si sa creasca mare!!!!!!!
http://bd.lilypie.com/k1Xkp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Mai, dar de Luoana nu mai stie nimeni nimic??? Intra destul de des ianinte ...

Oana, si eu mai am atatea de invatat; ma bucur ca sunt aici fete mai cunoascatoare si mai responsabile ca mine care ne ajuta foarte mult cu informatii..

Ruxi e la doctor, eu asa am retinut; la 15.30 avea programare la dr ei ginecolog. Sper sa ne aduca vesti bune, parca nici Andreiasul ei nu se intorsese..

Myra, bine ai venit!!! Au mai fost fete in situatia ta si pana la utma totul a fost ok...

Cristina 33+ ,cu Mihai Daniel

AMR 46 ZILE
" Fii devotat lucrurilor marunte, caci in ele sta puterea ta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violeta_m_tm spune:

Map felicitari, refacere rapida, sa fie sanatos micutul Luca #351;i mancacios.
Narcisa e fain ca se pricepe sotul tau sa te macheze, eu nu m-as lasa pe mana la al meu.
Atb am facut comanda la patut la chic bebe, patutul a costat 780 lei, salteaua 225 lei, si transportul m-a ajuns la 100 lei, dar imi place mult ca este mare, si sertarele la fel.
Anna eu am plecat de la 57 kg, si acum am 77, sunt mai grea decat sotul meu, si daca nu se grabeste micuta mea sa vina parca vezi ca mai pun 3,4 kg pana nasc, dar important este sa fie ea bine.
Bujo e super dulapul.

37+ Miruna AMR 2+
poze
bebele meu
vio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violeta_m_tm spune:

Myra bine ai venit, stai linistita si ai incredere in medicul tau, sa speram ca mai sta bebelusul in burtica, daca nu sunt sigura ca o sa fie bine, sunt multi copii nascuti la 7 luni si sunt perfect sanatosi.

37+ Miruna AMR 2+
poze
bebele meu
vio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanasm spune:

myra bine ai venit! sarcina usoara si la termen iti doresc! primele 12 mesaje sunt moderate, adica nu le vedm exact in momentul postarii lor! scrie repejor nr necesar de mesaje sa scapi de moderare! legate de problema ta...si eu am contractii, dar sunt nedureroase..si nu asa dese (adica depinde cat efort fac) dar sunt sigura ca bb tau va mai sta la caldurica! oricm sunt fete care au trecut prin ceea ce treci si tu si au dus sarcina pana aproape de termen....sunt sigura ca-ti vor raspunde cu drag!
cristina mare noroc cu dragele noastre..ca altfel..zau daca as sti ce-mi trebe si ce nu
violeta lasa kg in saracie! se duc ele in curand la plimbareala!
am comandat finally carucior!!!la 17.30 mergem dupa el!

Oana
32+ cu
o noua viata

filmuletz bb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dma2007 spune:

oana asteptam poze cu achizitia
da nu ziceai ca in ungaria sunt mai ieftine?




32s+! a inceput numaratoarea inversa
surpriza MARIA ANDREEA
sper sa fie bine samburelul si sa creasca mare!!!!!!!
http://bd.lilypie.com/k1Xkp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

quote:
Originally posted by oanasm

am comandat finally carucior!!!la 17.30 mergem dupa el!

Oana
32+ cu
o noua viata

filmuletz bb





oana, felicitari!!!! Asteptem poze...

Cristina 33+ ,cu Mihai Daniel

AMR 46 ZILE
" Fii devotat lucrurilor marunte, caci in ele sta puterea ta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catilin2008 spune:

bine ai venit, myra, multa sanatate

si eu am tot avut probleme.. aveam doar 2-3 luni si aveam contractii..nu am luat decat utrogestan o luna..un singur lucru conteaza..psihicul...eu am fost sigura ca totul va fi bine..si am ajuns la 33 de saptamani..cu un grasan mai dezvoltat cu 2 saptamani! si am tot avut vesti una mai "buna" ca alta..la 21 de saptamani..mi s-a descoperit ca am si un fibrom maricel pe langa sarcina..dupa cateva saptamani..tensiunea marita..acum la ultimul control..nu mi-a facut eco doctorul meu..ci un arab nesuferit care a inceput sa urle ca am copilul prea mare si ca sigur am diabet..dar nu las nimic sa ma afecteze...stiu ca o sa fie bine bebicu meu si altceva nu conteaza..deci..fruntea sus si mergi inainte..si inca un sfat..odihna cat mai multa..simti ca incepe o contractie..te pui in pat..sau pe scaun, dupa caz...nu te forta pentru nimic si pentru nimeni..bebe e cel mai important!

33 + cu
Bebicu Andrei

Mergi la inceput