Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (90)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

eu am fost ... va steptati la mine???

Ank Raul 17.10.2007
si cu bb2
Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns logam spune:

Am reusit sa mai citesc din capitolul trecut. Ce-mi amintesc mai bine e ca am ras cu lacrimi de strambaturile Amirei.
Maine intru si eu sa votez pe Silviuta. Azi nu mai stau ca trebuie sa fac baie si apoi la somn. Si noi dormim putin, cate o ora, de 2 ori in zi iar noaptea de la 22 la 8. Mai are insa cate o zi in care ma sperie ca doarme si 4 ore continuu de o tot verific sa vad daca mai sufla

Nu mai imi amintesc acuma ce am citit.
Cu papica stam mai bine acuma. Deschide gurita sa ii dau. Am vazut ca papa mai bine daca nu ii pisez papa. Tai cubulete morcoveii, marul, cartoful, telina etc si le amestec ca in salata de fructe.Le mesteca de numa' .DIn piersica, caisa, mar ,morcov fiert musca (tin eu in mana si ii dau sa muste) pana termina cate un fruct intreg. Ciorbitele le papa mai bine direct din bol, ca din cana.. Roade singura cate un piscot sau biscuit pana il termina.
In rest e o smechera: trage de pernitele protectoare de la patut si pandeste printre ele sa vada ce fac.
A, si am pus-o la olita! a facut un pishu mic. Dupa aia am plecat cateva zile de acasa asa ca trebuie sa o mai pun de acuma. Nu a comentat, a stat si gata.
Acuma trimit mesaju ca merg la dus.
Pup toti bebeii si toate mamicile! Pe tatici va las pe voi sa-i pupati!
Somn usor!

Luminita, mama de Sorina mica - 10 noiembrie 2007
poze Sorinutza mica

Alte poze

Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

deci daca nu mai e miscare pe aici ma duc si eu sa il adun pe fiu-meu dintr-un colt al camerei unde a adormit ...si ma bag la somn ca maine merg la spital sa imi fac triplu test... Ce bine ca acum cu internare de o zi e gratis

Ank Raul 17.10.2007
si cu bb2
Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

si daca tot nu ati ghicit ca am fost eu autoarea , premiul se raporteaza pe data viit ...

Ank Raul 17.10.2007
si cu bb2
Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Buna!
Noi acum o ora am ajuns acasa. Am fost in Herastrau cu Lixa si apoi la cumparaturi. Saraca Maria ne-a suportat cu stoicism...
Lala, Cristina, aveti niste flacai draguti foc!
De Cata nu mai spun... noi, fetele, suntem topite dupa el, mai ales de cand a intins mainile dupa Maria. :))

bb, am pierdut-o pe Iasimica? Eu nu am gasit pozele.



Alina si Maria - 3 NOV 2007
Primul orice
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Ank, te-ai imprietenit cu Nov-Dec2007?

Alina si Maria - 3 NOV 2007
Primul orice
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

eu am ramas iar mult in urma ... am incercat azi sa mai recuperez dar nu am fost lasata....

asa pe bucatele mai citesc din urma pana va prind la zi.

Sophia papa banana dar nu o suporta pasata, vrea doar daca musca din ea, in rest nimic spectaculos pe frontul de papa...



mami de Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Cristina, imi place de Raducu sensibil si de cel care doarme in vizita. :))
Mihuta, la ce bucatica ai ajuns?
Noi cu papa stam mai bine, in sensul ca putinul ala (max 40-50g) il papa cu pofta. Iaurtelului nu vrea sa-i acorde nicio sansa...

Alina si Maria - 3 NOV 2007
Primul orice
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

am vazut filmuletul cu Maria tipatoare si pozele de la plimbare, si am vazut si filmuletul Sofiei acrobata

Noroc cu Adra ca mai stiu ca mai sunt si alti bebei statici ca a mea, se ridica in picioare doar de mine, dar singurele miscari sunt cand se aruna din fund in fata (cand facem buba si plangem dupa)...

De ideea de iaurt ma tin cu dintii, inca nu i-am dat dar sper ca o sa-i placa ! I-am dat cereale cu biscuiti de la Milupa, o bunatate, crezi ca i-a placut ? Ei as !

mami de Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

neata!

BIANCA, ALESSIA mea a inceput sa pape bine! hai si voi!

STEFANIA, PUPICI PT STEFANIA MICA!

Bine ati revenit, LAVINIA SI IASMI!

nu mai am timp sa citesc ca maine plec pt o saptamana la parinti si tre sa fac bagajele. Zilele astea m-am preocupat doar de facut rezervari la mare si munte, sunt multumita ca am reusit, asa ca din 19 la Mamaia, iar din 1 aug la Olanesti la vila lui Grig Chiroiu. fug sa pregatesc fructele fetei si pe urma iesim putin.

pupici multi si aveti grija de voi si de bebei!

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII

http://picasaweb.google.com/mariusadrianalex/6LuniAlessiaALESSIA 6LUNI

Mergi la inceput