Mamici norocoase de sept-oct 2008(87)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

ilia, eva multumesc de raspunsuri
intr-adevar am vaut ca unele accepta pana la 32 si altele pana la 34 dar oricum dupa saptamana 28 trebuie adeverinta de la medic. Si cu masina chiar nu ma incumet sa ma duc pentru ca e mult mai lung si mai obositor drumul. Oricum inainte sa rezerv biletele sun sa intreb mai ales ca burtica mea pare muuuult mai mare decat este de fapt varsta sarcinii.

28+Andrei
BEBE al nostru
Poze noi doi+"o casuta fff mare"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Am si eu o problema. Stiti cumva daca epidurala se plateste si cat costa

Valentina 26 + Matei

Asa creste gandacelul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

V-am pupat fetelor!!! Ma duc sa pregatesc ceva de mancare. O dupa-amiaza placuta va doresc!!

28+Andrei
BEBE al nostru
Poze noi doi+"o casuta fff mare"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

Hello burticute, raportez trezire de dimineata, mers la primarie, depus acte pentru ajutor financiar (ca doar d-aia ne-am casatorit 0, doamna de la ghiseu era o acritura, m=a intampinat cu un calduros 'ce vreti doamna?', dar eu ca o viitoare mamica, foarte obosita astazi...n-ambagat-o prea mult in seama
M-am inscris ieri pe site la Cord Blood si au zis ca pana luni, cel tarziu, o sa primesc contractele.
Inca mai astept cu nerabdare coletul de la redoute, care chiar se lasa asteptat , verific de 2 ori pe zi cutia postala , sunt tare nerabdatoare.
Nerantula e bine ca ai scapat de operatie, lasa ca o sa dispara in curand Mr. H, ii vii tu de hac, nu-ti mai face ganduri, o sa fii o mamica foarte buna, si pe mine ma bate gandul sa merg la psiholog, dar eu ba sunt foarte artagoasa, ba sunt depresiva , dar n-am timp de umblat si nici nu imi vine sa mai stau pe lacozi pe la dr asa ca...imi terorizez familia cu tampenii
babytza felicitari pentru verighete si pentru stabilirea logodnei, foarte bine ca ati aranjat,noi n-am mai apucat sa facem logodna la biserica, am ramas doar la cununia civila si imi pare rau , mai ales ca verigheta nu mai imi vine sa o dau jos de pe deget
Vreau sa va zic ca si eu transpir..ca un cal, ca sa zic asa , e drept nu avem AC, casa e in bataia soarelui toata dupa-amiaza, asa ca stau toata ziulica in chiloti si bustiera si curg apele de pe mine, iar noaptea nu pot dormi, asa ca eu abia astept vina septembrie, sa fie mai racoare si...sa vina Mikul aici

Moni imi pare rau ca nu iti mai poti lua concediu , eu te inteleg perfect pentru ca eu una lucrez d-acasa dar nu ma mai pot concentra la nimic, pur si simplu...imi fuge gandul aiurea, ma ia somnul...ma uit pe site-uri de hainute...incerc sa imi fac treaba, dar e greuuuu, nu mai sunt ce-am fost
Acum ma duc sa sun la CMU sa ma programez la analize, ca m-a trecut sotzu' pe abonamentul lui

27s+
http://albume.claudiugilmeanu.ro/weddings/roxana_cristian/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freshanana spune:

andy cel mai bn intrebi la agentie si iti iei ceva scris de la dr. chiar sapt asta era la stiri o familie (el si ea, ea gravida in luna a 7a) care nu s-a mai putut intoarce din antalya pt ca turkish airlines nu transporta femei gravide cu avionul. dar cand au dus-o pana in antalya nu au vazut-o ? au lasat-o acolo ?

anca ms de linkuri. sunt asa faine saltelutele astea. sper sa fie ok pt bbi

babytza
macar puteai sa pui si tu cuburile alea intr-un pahar de suc. masinile de facut gheata sunt scumpe. nu ai profitat

30+
AMR 64 zile

puiutz
pui
www.kodakgallery.com/PhotoView.jsp?Uc=vytszv5.vaoy9ap&Uy=65z0qh&Ux=0&UV=875906701053_115887768111&collid=17579189111.393587768111.1210411304871&photoid=193587768111&folderid=0&view=1&page=1&sort_order=0&albumsperpage=&navfolderid=2008" target="_blank">burtik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Hello burtici!
Eu nu sufar de caldura, cel putin deocamdata, dar e drept ca am AC si la birou si acasa. Noaptea dorm dusa, foarte bine si adorm de pe la 10 si ceva pana dimineata.
Insa in timpul zilei mai cuprinde o lene maaaarreeee si n-am chef de munca de nicio culoare. E bine totusi ca mai am o zi de munca, apoi un binemeritat concediu de 2 saptamani. Ma gandesc totusi cu groaza, ca dupa concediu trebuie sa mai lucrez inca 3 saptamani. Apoi restul concediului de odihna si prenatalul.
Aly, a crescut burtica ta, nu gluma!! F. frumoasa
Kid, bine ai revenit din concediu ... dar stiu ca te-ai plimbat, nu gluma! Asteptam poze!





Andreea
26+ Eva Maria
Vineee bebelusa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freshanana spune:

bitza ce faci ? ai vreun rezultat de la analize ceva ?
sper sa iti treaca de data asta infectia
astept sa vad ca schimbi nr de sapt ca eu urmez la o zi dupa tn


30+
AMR 64 zile

puiutz
pui
www.kodakgallery.com/PhotoView.jsp?Uc=vytszv5.vaoy9ap&Uy=65z0qh&Ux=0&UV=875906701053_115887768111&collid=17579189111.393587768111.1210411304871&photoid=193587768111&folderid=0&view=1&page=1&sort_order=0&albumsperpage=&navfolderid=2008" target="_blank">burtik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preety spune:

Buna fetelor.

Stie cineva ceva de Maryb?
Trebuia din cate stiu sa mearga azi sau maine la ecografie, si voiam sa stiu.

Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Fetelor..voiam sa va intreb daca pe voi va apasa bb jos,ca eu de cateva zile asa simt...si niste intepaturi in vezica ...cred ca atunci cand se misca ...nush ce sa zic dar am asa o senzatie ca ma apasa jos .BB-lina mea inca ma loveste in vezica si col.

28+bbelina

laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

M-am programat la CMU la Unirii la domnul dr Badescu, a auzit cineva de el? Eu ma duc la el doar ca sa imi dea recomnadare sa fac analizele de trim III , sper ca nu vrea sa ma vada pe masa ca....o iau la goana,n-am mai fost la ginecolog barbat

27s+
http://albume.claudiugilmeanu.ro/weddings/roxana_cristian/

Mergi la inceput