Sezatoarea canadiana (95)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Neata, nu am apucat sa citesc din urma dar am pus ceva poze pe site.
Enjoy...
http://good-times.webshots.com/album/563964311geZSXv

Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Dana, f frumoase pozele, cred ca ati avut o super vacanta.


Ana, ai sa vezi ca te obisnuiesti cu casa, oricum spui ca vreti sa luati alta.

Roxana, distractie placuta la intalnire, sunteti multi pe insula?

Noi

Ce faci te si face.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Danaaaa, am vazut pozele! Ce frumosi sinteti! Toti aratati bestial si e frumos rau acolo! Iar despre tine... nici nu mai spun nimic, ca arati super! Imi place mult de tot poza care se numeste 4, aia mi-as face-o tablou si as pune-o la loc de frunte in casa, e absolut superba. Dar cele in care sint copiii amindoi, si voi doi... ce mai, toate sint frumoase, nu ma mai satur sa ma uit la ele. Ma bucur ca ati avut o vacanta atit de frumoasa!

Am auzit si eu marea astazi! S-a dus Octav pe plaja si mi-a dat-o la telefon! Agata nici nu a avut timp sa vorbeasca, ca avea intilnire cu valurile! Nu e foarte cald, apa nu e chiar calda, dar ea a stat numai in apa si pe plaja astazi. Ma bucur mult pentru ei, urmeaza 20 de zile de relaxare si fericire!

Carmen, desi nu as vrea sa te las fara, mi-ar placea sa am mai repede medicamentul. Se da fara reteta in Romania? Adica Octav il poate cumpara sigur? Si daca l-as lua, cum facem sa ne intilnim, ca eu nu mai stiu pe unde stai tu...
Donia, da, stiam ca mai am ceva de spus. Felicitari pentru cetatenie!

Si inca parca as mai scrie, dar ma duc sa mai dorm un pic linga copii... v-am spus ca tot imi vine sa dorm, sper sa fie semn doar ca sint obosita, si nu de vreo boala nedibuita pina acum.

CORNELIA , mami de www.dropshots.com/Aurice#date/2008-02-23/18:30:04" target="_blank">AGATA, www.dropshots.com/Aurice#date/2007-12-02/10:49:08" target="_blank">TUDORA si www.dropshots.com/Aurice#date/2008-01-20/18:33:43" target="_blank">LISANDRU

In viata ta si a celor dragi tie, tu trebuie sa fii solutia... nu problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

Dana, ce actori innascuti sunteti, bey, ce priviri, toalete si mis-en-scene ...zici ca m-am uitat la un serial, nu doar la niste poze. Sunteti incredibil de frumosi toti 4...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen77 spune:

Mai fetele de pe Ile Perrot, am fost si eu pe acolo cu pruncii .. e drept ca am ajuns la ora 1, da nu am mai gasit picior de roman prin zona ... sau poate nu m-am dus eu in partea care trebuie a parcului, care e absolut imens. Ramane pe data viitoare ...

Nelia, da, se da fara reteta, de ce i-ar trebui reteta? E complet natural ... deci daca il vrei, si daca se stabileste vreo intalneala in Joyce, eu ti-l aduc ... daca nu, as putea sa i-l dau lui Florin sa il ia la munca (lucra in cladirea Sunlife) si sa mergi tu sa il iei de la el in pauza lui de pranz.

Dana, super pozele, tre sa bagam si noi o Cuba inainte sa plecam de pe continentul nord american .. macar sa nu zic ca nu am facut-o si pe asta.

POZE NOI

Carmen si Matei Gabriel + Marc David


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Unde e Sunlife, ca nu stiu!?! Si ce plecare, cind plecati, deci chiar plecati!?! Sau am pierdut eu ceva...

Eu i-am sotului ca vreau in Punta Cana, m-am indragostit de ea inca de cind am vazut primele poze ale Danei, acum vreo doi ani cred. Si... mi-a intins telefonul ca sa aud marea Neagra, cica: asta e tot ce-ti pot oferi pe moment! Daca vrei bine, daca nu inchid, ca nici bani de telefonul asta nu am! Dar eu stiu ca el vrea sa ne duca, spun ne duca pentru ca el e mai mult cu muntele, ar pleca si miine oriunde daca e vorba de munti. S-a tot uitat pe oferte, s-a tot gindit, dar daca nu ne permitem, asta este, mai asteptam.

Am dormiiiit! Copiii inca dorm, mai ca-mi vine sa ma duc iar linga ei, ca abia m-am rupt de acolo, dar mai am una-alta de facut. Doamne, ca bine e in vacanta!!! Chiar daca nu ma duc nicaieri si nu fac nimic deosebit! Si nici vacanta inca nu e, ca mai am de facut anumite chestii...

CORNELIA , mami de www.dropshots.com/Aurice#date/2008-02-23/18:30:04" target="_blank">AGATA, www.dropshots.com/Aurice#date/2007-12-02/10:49:08" target="_blank">TUDORA si www.dropshots.com/Aurice#date/2008-01-20/18:33:43" target="_blank">LISANDRU

In viata ta si a celor dragi tie, tu trebuie sa fii solutia... nu problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Carmen77 ce pacat ce nu ne-am intalnit. Am stat pana la ora 14:00 noi. In zona de picnic, am fost 3 familii de romani... trebuia sa-mi spus si-ti dadeam mobilul meu, data viitoare...

Dana, bine a spus Ktrinel, fotogenici si actori inascuti. Superbe pozele, se vede ca v-ati simtit bine si ca aveti o familie superba!

"Less is more" - Mies van der Rohe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Donia, voi cum mai sunteti? Dar copii?

Noi

Ce faci te si face.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen77 spune:

Nelia, cladirea Sunlife e pe Renee Levesque colt cu Metcalfe, langa Gare Centrale. In mijlocul downtownului. Nu stiu exact unde stati voi, dar nu cred sa fie f departe.

Despre plecat, eu nu am glumit cand am zis ca nu mai stam mult pe aici, in toamna cand ma intorc la servici pandesc un transfer in UK, am cateva oferte ... stiu pe cineva care vrea sa vina in Canada si lucra la aceeasi firma unde lucru eu, dar in UK ... ma rog, nu vreau sa zic prea multe ca sunt superstitioasa si vreau sa imi iasa miscarea .. .mult de tot.

Pitilache, asa e, ar fi trebuit sa iti cer nr de mobil, dar a fost o chestie asa, ad-hoc, ne-am hotarat in ultimul moment.

POZE NOI

Carmen si Matei Gabriel + Marc David


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Dana, bine ati revenit, bravo ca a fost totul fain. Mai dar ce aparat meserias aveti voi, ca se vede diferenta de la cinci poshte.

Oanagabriela, poate te mai prind... mersi mult, foarte de ajutor. In lumina celor spuse de tine, cred ca timpul va fi foarte scurt, era cam la limita turul.

mikiion, in plus de cele 2 campusuri, UofT mai are un campus in Mississauga. Am inteles acum, la voi e un pic diferit. Aici poti merge cu transportul in comun. In Toronto sunt zone foarte bune si sunt distribuite bine. Nu trebuie sa locuiesti in suburbii decat daca vrei. Zici de libraria Robarts, ma gandesc. Fata mea are card acolo, doua zile numai de aia mi-a vorbit dupa prima vizita, de atunci tot vrea sa ma duca si pe mine. Daca ai nevoie de ceva... Este a 3-a biblioteca academica din america de N dupa Harvard si yale si cea mai bogata din Canada. Biblioteca e pe campusul din centru. In North York sunt comunitati largi de romani, dar sunt si in alte zone.

Noi am fost cu cortul, a fost ciudat, una calda, una rece. Am plecat abia duminica si ne-am intors aseara. Dar ne-au piscat tzantzarii... Tare!

Mergi la inceput