Strumfi de un an (iul-aug 2007) (86)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Salutari.

Cu ce sa incep?

Pai...cred ca nu am felicitat inca pe toata lumea.
Simo, sa cresti mare!!! Si la fel de implinita sa te simti si la 20+100.
Alina(mama de A-uri), casnicie frumoasa. Si de acum inainte.

Nikole, sa stii ca eu i-am pus in pilaf ffff putina sare. Dar doar atat, Nu stiu de ce, am eu o hiba cu orezul asa, fara gust. la legume sau supe nu pun inca sare.

Asa...nu in ultimul rand. Multumesc tutror pentru incurajare. recunosc, sunt o fire mai depresiva. Si ma ingrijoreaza orice. Dar stiu ca sunt mult mai puternica decat ma cred. Iar luna asta vreau sa ma conving de acest lucru. (sotul a plecat aseara si se intaorce pe 1 aug.) Cred ca zilele trecute, asa, numai la gandul ca voi ramane singura am avut un moment de clacare. Recunosc. Si acum mai vreau inca sa merg singura - a se citi fara copii - la cumparaturi, macar. Si chiar si la o plimbare prin parc. Sau la un suc/bere. Si mai stiu si ca toate gandurile mele erau cauzate si de oboseala. Si de faptul ca, in orice, chiar si in timpul petrecut cu copiii mai (pe care, desigur, ii iubesc mai mult decat orice pe lume) deci in toate, mai ai uneori nevoia de o pauza. Ma simteam aiurea ca gandeam asa, dar voi m-ati facut sa ma simt normal. Gata. Stiu ca nu am de ce sa ma simt vinovata. In fond, nu am vrut sa-mi arunc copilul in strada. Am vrut doar sa stau putin singura, sa am un timp doar al meu.

A! Uite, imi amintesc un citat fain dintr-o carte, il caut acum (...)
"Femeile fac prea des aceeasi greseala. Ca sa-si verse naduful dupa o cearta fioroasa cu iubitul, bombardeaza urechile prietenelor lor cu invective crunte la adresa infamului. Le explica amicelor, a milioana oara, ca individul e ciucure de defecte si trebuie grabnic parasit. Cand se razgandesc, dupa impacarea cu cina romantica, lumanarele si orgasm, uita sa le mai sune sa le linisteasca."(Alice Nastase - "Dincolo de bine, dincoace de rau. Despre iubire")
Eu mi-am propus ...nu! nu sa nu ma mai plang, ca asta arfi sa nu mai fiu eu. Mi-am propus sa nu uit sa anunt ca sunt ok. Si sa multumesc.


Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oaana spune:

Nikole,la mine mananca deja cu sare...eu nu pun multa sare la papa,i-am dat pentru ca nu mai vrea deloc mancare de bebe,ci doar ce papa Iosua si noi.



Oana,mami celor doi nazdravani: Iosua si Aaron.

www.flickr.com/photos/14066329@N04" target="_blank">poze noi


"fiecare rasarit de soare e o noua speranta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:

Puiul meu a inceput deja sa faca urat la mancare ptr bebei. In schimb cere sa ii dau din ce papam noi.
Noroc ca noi nu mancam foarte sarat si nici gras in general, deci pot spune ca Razvan a cam trecut la mancare de barbatel....bine, fara porc, mezeluri, sucuri din comert, etc.
De exemplu aseara am facut o mancarica cu pipote de pui, morcovi, cartofi, ceapa, rosii si a mancat cu pofta si apoi a cerut apa cu sunetele specifice pe care deja i le distingem cand ii e sete. Nu ii place canita cu cioc, dar bea cu placere apa din cescuta noastra.

http://good-times.webshots.com/album/563789222OBlizr

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

salutare fetelor,

am citit cu placere ce progrese mai fac strumfii nostri, am vizionat cu o si mai mare placere poze frumoase de la petreceri ... astazi David a plecat in vacanta "la bunici", l-a dus mama pentru cateva zile la ei, cred ca o sa-i placa, in trei ani si jumatate nu a dormit nici o noapte fara noi, cred ca mie o sa-mi fie tare dor de el zilele astea, chiar si Mara se plictisea astazi, nu mai era David prin preajma sa-i ia jucariile

m-au inspirat pozele voastre si m-am mobilizat sa pun si eu cateva poze noi la semnatura

noi suntem aici cu poze noi si filmulete
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amethyst spune:

Va rog frumos, cine are cartea despre vaccinuri, mi-o trimiteti si mie pe email?
Multumesc


Mommy to www.tickercentral.com/view/8i03/4.png" target="_blank">Jasmine

“A baby will make love stronger, days shorter, nights longer, bankroll smaller, home happier, clothes shabbier, the past forgotten, and the future worth living for”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Salutare.

Milly vazut poze raman la parerea mea esti frumoasa rau, iar fiu-tu, esti sigura ca e al tau? M-a inebunit cu ochii lui albastri, frumos baiat.

Eu sunt bolnava, voit si diaree, la fel si Lis, adica ea nu mai vomita insa are diaree. Offff!

In alta ordine de ideei stie cineva de ce fetita Irinushei Amelie nu mai este pe lista? Banuiesc ca a fost o greseala si cineva a sters-o cac altceva nu imi pot imagina. Poate verifica cineva care stie sa modifice listuta si sa o puna inapoi? Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

luna sanatate multa!mama ei de treaba ...cum ati reusit sa va "capsati" toti?danutz al milenei inca mai cauta prin vecini ochii lui mihnea.... dar cand da de ochii soacrei se linisteste,sunt la fel,are mama milenei aceeasi ochi dementiali ca si mihnea....

alina mamica bulinei www.youtube.com/watch?v=54C4rgga0L0" target="_blank">Elisa (20 iunie 2007)


povestea noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

eu o singura nelamurire am, am vazut cat de frumoasa e milena, la fel si mihnea, vreau sa vad si sotul ca nu l-am dibuit in poze

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

quote:
Originally posted by jadi

eu o singura nelamurire am, am vazut cat de frumoasa e milena, la fel si mihnea, vreau sa vad si sotul ca nu l-am dibuit in poze

Deni & Vlad & Tudor




da dar io vreau sa-l vad pe dodo ca nu l-am vazut cand ai mai pus poze.....

alina mamica bulinei www.youtube.com/watch?v=54C4rgga0L0" target="_blank">Elisa (20 iunie 2007)


povestea noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Aici si ai posibilitatea ca in picasa sa ne adaugi la favorite si vezi tot ce modific eu la poze. Eu asa te am pe tine, pe Karli, pe Anto, pe Alina si alte cunostinte!

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput