Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (89)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

LA MULTI ANI sarbatoritilor de azi dar si celor de ieri care au fost tare multi!!!!!!!!!


aralia si roxxy mersi tare mult de raspuns!

felicitari noilor iepurasi!!!!

www.flickr.com/photos/23764698@N06/" target="_blank">POZE


COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

am vazut si eu poze si filmuletze cu bebeii vostri mergand de-a busilea (mai ales bravo Luca de roxx care e cu o luna mai mic decat Andrei)sau ridicandu-se in picioare!!!felicitari!

fetelor care aveti bb-ei ce stau singuri in funduletz;cumva i-ati pus mai des in pozitia asta?poate il pun eu prea rar... si al meu sta cateva secunde dar apoi se apleaca dupa ceva si cade....iar de-a busilea doar se ridca in 4 labe cateva sec si apoi iar o ia taras....de mers in picioare ii place si merge ok tiunut de manutze...si cam atat...

adra vreau si eu adresa blog-ului tau

www.flickr.com/photos/23764698@N06/" target="_blank">POZE


COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Dany, mie mi-a spus pediatra ca pana nu se ridica singur in picioare sa nu cumva sa-l pun sa mearga in picioare (chiar daca e sustinut). Cica exista pericolul sa faca luxatie de sold. Cica e pregatit sa mearga in picioruse sustinut dupa ce se ridica el singurel (mi-a explicat ea ceva legat de muschi, oase, chestii...)


quote:
Originally posted by dany26

am vazut si eu poze si filmuletze cu bebeii vostri mergand de-a busilea (mai ales bravo Luca de roxx care e cu o luna mai mic decat Andrei)sau ridicandu-se in picioare!!!felicitari!

fetelor care aveti bb-ei ce stau singuri in funduletz;cumva i-ati pus mai des in pozitia asta?poate il pun eu prea rar... si al meu sta cateva secunde dar apoi se apleaca dupa ceva si cade....iar de-a busilea doar se ridca in 4 labe cateva sec si apoi iar o ia taras....de mers in picioare ii place si merge ok tiunut de manutze...si cam atat...

adra vreau si eu adresa blog-ului tau

www.flickr.com/photos/23764698@N06/" target="_blank">POZE


COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007




Roxxy si Matei, sufletelul meu drag (29.11.2007)
Poze cu puisorul meu drag

Sunt baiat mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi07 spune:

La multi ani:

Stefanut
Florian
Robert

Alesia

Cristina si Radu 3.12.2007
Poze Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi07 spune:

Rox, felicitari lui Luca pentru asemenea activitati!
intr-o poza are genunchere?daca, da mi se pare super tare...

Cristina si Radu 3.12.2007
Poze Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

LA MULTI ANI tuturor sarbatoritilor de azi!!! Sa fiti sanatosi si sa cresteti mari, puiuti dragi!!!!

Matei nu s-a mai ridicat in picioare de sambata. In schimb sta numai in genunchi. tare sunt curioasa cand o sa se mai ridice. face el ceva eforturi dar nu mai stie sa-si pozitioneze picioarele. Nu-l mai intereseaza nici jucariile. Numai asta face toata ziua in patut (incearca sa se ridice in picioare). I-am pus o pilota pe saltea ca sa mai atenueze cazaturile .


Roxxy si Matei, sufletelul meu drag (29.11.2007)
Poze cu puisorul meu drag

Sunt baiat mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

Helou! Am mai aparut si noi prin peisaj.

Suntem bine si Kara creste de la o zi la alta. Merge de-a busilea si mai nou se ridica toata ziua in picioare.
Din pacate, e foarte agitata in ultima perioada, pentru ca i-au dat doi dinti pana acum si ieri am observat ca i-a mai strapuns unul gingia, si inca unul se pregateste, deci va dati seama ce e pe capul ei. Noaptea se simte cel mai rau agitatia ei, se trezeste de 3-4 ori pe noapte si maraie sa o iau in brate. Daca o iau (doar eu, nimeni altcineva) se linisteste instantaneu si adoarme la loc.

Cu diversificarea stam bine, are doua mese diversificate pe zi - fructe si la pranz legume, cu carnita sau ou - insa la masa de dupa-amiaza nu am reusit sa-i introduc iaurtul. Nu ii place nici s-o pici cu ceara, se stramba ingrozitor dupa prima lingurita si la a doua nu mai vrea.
Am incercat sa ii pun banana sau biscuiti de la Nestle in el, ca sa se indulceasca, insa nici asa nu a mers. Si m-am umflat eu de iaurt pana am renuntat.
In rest tatza, tatza si iar tatza. Aia e iubita ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Bine ai revenit!!!
Ce fetita cuminte si frumoasa ai!!! felictari pentru dintisori! Noi tot stirbi suntem .
Ai incercat mai multe tipuri de iaurt? Matei adora Tnuva (cel albastru care contine si putina smantana). Eu ii pun 2 lingurite de cereale in el, insa pe al doilea il mananca simplu (mananaca cam un iaurt si trei sferturi din al doilea). Fa o pauza de cateva zile si mai incearca.



quote:
Originally posted by darleena

Helou! Am mai aparut si noi prin peisaj.

Suntem bine si Kara creste de la o zi la alta. Merge de-a busilea si mai nou se ridica toata ziua in picioare.
Din pacate, e foarte agitata in ultima perioada, pentru ca i-au dat doi dinti pana acum si ieri am observat ca i-a mai strapuns unul gingia, si inca unul se pregateste, deci va dati seama ce e pe capul ei. Noaptea se simte cel mai rau agitatia ei, se trezeste de 3-4 ori pe noapte si maraie sa o iau in brate. Daca o iau (doar eu, nimeni altcineva) se linisteste instantaneu si adoarme la loc.

Cu diversificarea stam bine, are doua mese diversificate pe zi - fructe si la pranz legume, cu carnita sau ou - insa la masa de dupa-amiaza nu am reusit sa-i introduc iaurtul. Nu ii place nici s-o pici cu ceara, se stramba ingrozitor dupa prima lingurita si la a doua nu mai vrea.
Am incercat sa ii pun banana sau biscuiti de la Nestle in el, ca sa se indulceasca, insa nici asa nu a mers. Si m-am umflat eu de iaurt pana am renuntat.
In rest tatza, tatza si iar tatza. Aia e iubita ei.

cu baby KARA (7.11.2007)
SI CEL MAI MINUNAT SOT SI TATIC


Povestea nasterii

www.flickr.com/photos/22116220@N08/" target="_blank"> Poze
www.flickr.com/photos/22116220@N08/sets/72157604641625538/" target="_blank"> Botez



Roxxy si Matei, sufletelul meu drag (29.11.2007)
Poze cu puisorul meu drag

Sunt baiat mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

Multumesc Roxxy si Matei e un dulce.

Am incercat Tnuva, Campina, Napolact, i-am dat pana si Danonino cu capsuni (desi nu prea sunt de acord cu Danonino) si nimic. Acum suntem in pauza de iaurt pentru ca oricum de cateva zile mananca mai putin de la dinti si probabil si de la caldura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Buna!
Bine ati revenit Darleena si Kara! Felicitari Kara pentru dintisori!
Dany, blogul meu e chiar la semnatura.
Eu nu am introdus masa de la 17, problema este ca noi masa de legume se intinde pana la 17. Mie mi se pare ca nici nu a terminat bine de mancat si trebuie sa manance din nou. Cateodata ma intreb daca nu sunt eu prea exagerata cu mancatul asta.

Printesa
Citeste o poveste
adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)

Mergi la inceput