Mamici de pepenasi de iulie- august 2008 (98)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Am vazut burtica mai mica de Oanasm si burtica mai mare de Capri. Foarte frumoase amandoua burticile si amandoua mamicile.

Anna 37+ cu Ioana Maria
AMR 2+ saptamani
vinebarza
bebe
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

Ma pregatesc sa ies la o mica plimbarica de seara cu sotul.Vad ca de la SUN nu avem nici o veste.
Oana foarte bine arati pt o graviduta de 31 de sapt,se vede ca faci sport.Felicitari!
Capri parca iti creste burtica pe zi ce trece.Mi-a placut mult ia Ilincai,o sa arata ca o papusica la botez.
Mada asteptam poze.
Violeta ce bine ca ai scapat de examene.
Eu am facut macaroane cu lapte ca mi-a facut pofta o prietena si ma duc sa vad daca s-au racit sa-mi satisfac pofta.
Va pup si mai revin....


Tecky 39 sapt Raluca Ana
AMR 7 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana_1976 spune:

Felicitari Lori, Flo si Sybylle!


Mada, eu am observat o mica ciudatenie pe forumul asta:fetele din UK nasc de obicei dupa termen! O fi clima, o fi vreun "spell" ?LOL

Sunt super ocupata fiindca a venit sora mea cu familia si marti pleaca impreuna cu copilasii mei mai mari o luna in Romania.
Sper sa pot sa mai intru pina atunci si sa nu nasc in weekendul asta...LOL (oricum semne nu sunt de nici un fel)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta29 spune:

MARINA , wow, ce de hainute si cat de frumoase sunt!!! Off, trebuie neaparat sa ma apuc serios de cumparaturi, ca eu tot zic lasa ca mai am timp, da mi-e ca ma trezesc pe ultima suta de metri...
CAPRIOARA, mor de nerabdare s-o vad pe Ilinca la botez cu costumul popular, o sa fie o minune de fetita!
DIANA , ANAXENA, multumim pentru sfaturi, ne vor fi de mare folos, deci fetelor de august, noi vom fi niste fericite caci pina atunci mai invatam cate ceva din experienta fetelor care au nascut deja! DIANA, ai un ajutor de nadejde in Iulia ! Ce mi-a placut treaba cu "n-o papa pe mami" !
MARYB, intrebai la un moment dat de concediu medical. Eu am luat si de la doctorul de familie 14 zile si mi-a trecut boala obisnuita. Chiar si pe cel luat de la medicul ginecolog, cu internare in spital tot boala obisnuita scria.
OANASM , nu-ti mai face atatea probleme crede-ma si io-s varza rau in ceea ce priveste tot ce tine de ingrijirea bebelusilor, dar lasa ca invatam noi din mers Aaaa si sa nu uit, am vazut pozele da unde-i burtica? Ca io in comparatie cu tine am un burtooooi


Speranta moare intotdeauna ultima!

cea mai fericita31+ cu Alexandra Valentina
www.flickr.com/photos/26288269@N04/" target="_blank">in asteptarea unei minuni
mult asteptat
garderoba printesei
AMR 9 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta29 spune:

Fetelor va doresc o seara buna in continuare, ma duc sa ma relaxez la tv, musafirii la ora asta nu cred ca mai vin (si io am facut sauna ca bleaga pe caldura aia in bucatarie)
Pentru fetele care au ajuns , sau au depasit termenul

Speranta moare intotdeauna ultima!

cea mai fericita31+ cu Alexandra Valentina
www.flickr.com/photos/26288269@N04/" target="_blank">in asteptarea unei minuni
mult asteptat
garderoba printesei
AMR 9 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Mada, asteptam pozele.

Marina, da se gasesc si costume mici, dar mai rar, si trebe sa te cam duci in prima zi de targ si dimineata ca sa prinzi ce e mai bun. Am luat rochita special mai lunguta, o sa-i acopere piciorusele la botez. Clar o sa o poata purta si mai tarziu.
Vazut si hainutele tale, sunt super .

Violeta, bine ca ai scapat de examene! Acum, relax soro, ca meriti! Si io astept cu nerabdare sa vad cum o sa ii stea Ilincai cu cele doua tinute de botez, iti dai seama !

Oana, merci frumos de aprecieri . Mai, da tie nici nu ti se vede burtica in poza. Unde ai ascuns-o ? Basca ca nu se vede nici un kg in plus. Ai luat vreunul cumva ?

Ana si Tecky, multam de aprecieri .

Tecky, plimbare placuta.

Dma, nici o veste de la Sun? Ma sa fie vesti bune cand le vom primi.

pup you all,

Caprioara, mami de Matei (07.01.2002) si in asteptare de Ilinca 38+

AMR 2 saptamani



"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Freud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gallyb spune:

Flo si Sibylle, sa va traiasca pepenashii! Si multe felicitari!
Si galerie in continuare pentru mamicile care urmeaza:




Mada pana nu ai nascut inca trece si la mine langa caruciorul roz numele Xenia. Ca dupa aia nu te m-ai prind.

38+ Xenia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gallyb spune:

Fetelor care urmeaza sa nasca la Municipal? Ma refer la fetele cu 38+ saptamani (ca mine), poate ne vedem acolo.


38+ Xenia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diarux spune:

salut din nou. vad ca nu stati o clipa. vine omul obosit de la munca...si voi nu-l pasuiti! si iar m-ati ametit cu nascutul! eu ma pregateam cu alte poezici si acum apare Sibylle...Pai treaba-i asta???. Sa vedem ce iesie din mintea mea obosita dupa atata munca azi. Mi-a fost si cam rau. cred ca de la stomac niste crampe de am crezut ca mor. m-am speriat sa nu fie contractii, da nu pareau dupa cum le-ati descris voi. deci raman la diagnosticul indigestie.
OANA inca nu stim daca s-a intors au ba ca abia joi mergem la control. si atunci vedem ce e cu pozitia "patru labe".Da la cat noroc am eu...nu m-ar mira sa stea tot deshantzat cum statea data trecuta ca la plaja!cracanat si mandru ca tatsu'!
DIA
TECKY ms. si noi o pupam pe FLO.
MADA ma distreaza copios semnaturile tale! in speranta ca,...doar, doar....

toate combinatiile astea de nume care au in componenta si numele lui BB al meu mi se par very funny.


Ruxandra 31+ si Andrei Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingry spune:

Flo si Sibylle, bravo mamicutelor! Sa va traiasca pepenasii, sa fie sanatosi si mancaciosi! Refacere rapida!

Marina, vazut poze cu lucrusoarele bebelinei. ce scumpele!!

Oanasm, moamaaa ce bine arati la cele 31 saptamani!!! Faci ceva sport de performanta ori doar mergi la gym...chiar te invidiez!

Caprioara, vazut burtica si la tine. Si tu esti in a very good shape, poate ca mergi f mult pe jos...Foarte dragut si costumasul popular!!

Ingry 34+ Alexandru David

Mergi la inceput