Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (88)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristi07 spune:

creem, ce dulce e pitica


Cristina si Radu 3.12.2007
Poze Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adyanna spune:



Andreea eu am spray-ul de la Chicco impotriva tantarilor. Se poate folosi de la nastere si mai exista si sub forma de roll-on sau crema. Mie mi s-a paut mai practic spray-ul. Au si aparat dar eu nu l-am gasit decat pe ala de 2ani+. Am vazut ca au pe la Sensiblu. Eu l-am luat de la Chicco direct.

Adriana si Antonia ( 2.12.2007 )
Asa creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Multumim de aprecieri, Lumi si Cristina

Lumi..la noi dupa rasucirile de pe o parte pe alta a urmat cazutul din pat...am aflat atunci ca poate escalada pernele iar daca o pun pe jos unde are spatiu de manevre...se vede ce face...o tenteaza "chestiile" din casa

Andra_bell...abia astept sa citesc retele...macar sa pape si fi-mea! De la Maria pentru Eva:"Vrea si eu CD-uri cu desene, da' acum tati e suparat pe mami ca a cheltuit cam multi bani cu comenzi de pe net"

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007) cu (26.05.2008)

Poze Maria Sofia

www.youtube.com/watch?v=UDawnIQuTRU" target="_blank">uite ce fac eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

quote:
Originally posted by eladea2005

fetelor, am o intrebare la voi... citeam pe ceva site-uri despre vaccinurile suplimentare...
voi ce parere aveti? si care ar fi aceste vaccinuri? voi le faceti la bebe? si daca da, de la ce varsta se fac?

pusici!

Andreea si Eric, cel mai dulce ingeras (9 decembrie 2007)



ERIC

noua mea achizitie...

Eric in centrul de joaca


http://b1.lilypie.com/ce5Mp3.png



Noi nu cred ca facem suplimnetare...ca si asa au avut astea efecte ciudate..cel putin eu asa cred ca incepand cu vaccinul de la 2 luni fata mea n-a mai papat deloc bine...plangea la tzatzi cu toate ca ii era foame si n-avea nimic altceva, si dupa fiecare vaccin am avut o perioada cu pofta de mancare scazuta rau.
Si avand in vedere ca nu ii portejeaza de toate tulpinile...e ca si vaccinul antigripal...il faci, dar faci boala cu un virus modificat si mult mai grav poate.

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007) cu (26.05.2008)

Poze Maria Sofia

www.youtube.com/watch?v=UDawnIQuTRU" target="_blank">uite ce fac eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

CAm liniste pe aici in seara asta

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007) cu (26.05.2008)

Poze Maria Sofia

www.youtube.com/watch?v=UDawnIQuTRU" target="_blank">uite ce fac eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adyanna spune:

Noi am facut Rotarix-ul. Asta pentru ca am cunoscut mamici a caror copii au facut enterocolita data de rotavirus si m-au speriat. Am auzit niste povesti de la ele....brrrr. Si nu a avut nici o reactie la el. De Prevenar nu stiu ce sa zic...Ii dau dreptate Adrei. Nu cred ca il vom face nici noi pentru ca oricum nu acopera toate tulpinile de astfel de virusi.

Adriana si Antonia ( 2.12.2007 )
Asa creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adyanna spune:

La multi ani sarbatoritilor de zilele astea!

Creem Sofiei!

Adriana si Antonia ( 2.12.2007 )
Asa creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Wow, ce gimnastica face si Sofia!!

Printesa
Citeste o poveste
adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Adriana si Andra multumim!

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007) cu (26.05.2008)

Poze Maria Sofia

www.youtube.com/watch?v=UDawnIQuTRU" target="_blank">uite ce fac eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lixa spune:

quote:
Originally posted by nelone77
Ziceti-mi si mie : e ok sa ii pun un pic de sare la legume , eventual zahar sau miere la pireul de fructe? Pt ca fara nimic nu le agreaza decat pe cele din borcanul de la Nestle, si eu as vrea sa i le fac eu acasa...



Mierea nu e recomandata inainte de un an pentru ca poate da botulism (e o infectie alimentara). Zahar (ca si sarea de altfel) nu este nici el recomandat inainte de un an, solicita ficatul putin dezvoltat al bebeilor prea mult + motivele pentru care nu e recomandat nici adultilor
Ca sa indulcesti fructele, poti pune banana sau piersica coapta / aburita. Daca zici ca-i plac cele de la Nestle, incearca sa faci piureul tau in aceleasi proportii cu ce scrie pe eticheta. Si daca tot nu ii place, incearca sa-i amesteci din borcanas cu putin piure facut de tine, crescand treptat cantitatea din cel al tau

Alexandra si Catalin (04.12.2007)
Filmulete

Mergi la inceput