Pacientele optimiste si gravidutze dr.Tutunaru 66

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns i94lar spune:

Imi pare rau, Rocsy. Poate ca este inca prea devreme, totusi. In ce zi esti de la ovulatie? Poate mai incerci peste vreo doua zile. Sunt multe fete la care testul li s-a pozitivat tarziu...
Ma bucur insa ca esti optimista si curajoasa . Fiecare luna este o noua sansa si Dumnezeu iti va asculta pana la urma rugaciunile!

Ramona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu76 spune:

Buna!Intreba cineva la capitolul trecut de Dipherelin.Eu am facut prima injectie acum o saptamana;deocamdata ma simt ff bine.Nici urma de bufeuri sau alte neplaceri.Sa inteleg ca reactionez eu bine sau "bucuriile" apar mai incolo?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Rocsy, imi pare rau pentru rezultatul testului. Insa pana nu vezi rosu, sanse exista ! Mergem inainte impreuna, orice ar fi.
Donatino, felicitari pentru sarcina ! Sa ai o sarcina usoara si la termen si un bebe sanatos ! Mie imi pare foarte cunoscut nickname-ul tau, probabil din capitolele vechi, insa nu te vad pe listuta noastra. Cand ai timp, sper sa ne spui povestea reusitei! Vrei sa te trec pe listutza de proaspete gravidutze?

Pup fetele dragi si va urez o duminica racoroasa.

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
magdita
aspiranta din aprilie 2004
In asteptarea ingerasului
"Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta."
"Avem timp" - Octavian Paler
www.flickr.com/photos/12786534@N04/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

quote:
Originally posted by danotino

buna fetelor!
stie cineva daca pleaca dl dr pe 5 iulie?am auzit
pe cineva si vroiam sa fiu sigura. la nr de la programari nu raspunde nimeni, de fap e inchis...

danotino
7+




dr. nostru este plecat la un congres intre 4-7 iulie
numai bine tuturor!

Vasile
22+

bibinika
D'ale gravideniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_k spune:

Buna tuturor. Sunt noua si la sfatul uneia dintre voi, scriu pt prima oara aici! Sper ca am nimerit si asa se procedeaza, eu incepusem un subiect nou...am inteles ca nu e neparat nevoie asa... ca poti scrie pur si simplu aici!
Stiu de la ea ca sunteti un grup de fete care se sustin si se sfatuiesc reciproc.... sper sa ma primiti si pe mine printre voi!

Moni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

buna!
magdita, eu sun o veche pacienta a dl dr. am inceput
cu monitorizari din 2005, apoi laparo in ianuarie 2006. diagnostic - o sg trompa permeabila si fct, cealalta fiind blocata de un nodul intramural chiar la intrarea in uter...cica fara rezolvare.
am continuat cu inseminari, una la cfr 2 sub supravegherea d-lu dr si biolog matei- nereusita, clelalte 2 cu cezara bucur. a treia areusit dar a fost avort spontan la 5 saptamani. facusem toate investigatiile ca sa zic asa...dl dr imi zisese ca daca in 6 lni dupa laparo nu raman gravida sa fac FIV. atat...
am renuntat la inseminari si la alte investigatii, dar dupa ultima sarcina pierduta, am avut niste probleme. dupa fiecare CM , mai aveam cateva zile cateva pete roz. am fost la medicul cu care facusem inseminarea , i-am zis si a zis ca e normal dupa o sarcina pierduta natural, nu-mi facuse chiureataj. solutia ei la problema mea a fos o noua inseminare :)))
bineanteles ca nu m-am mai dus la ea si am fost la alt medic sa-i spun problema cu petele. s-a uitat pe dosarul meu cu investigatii si a zis scurt: histeroscopie, ai ceva in uter. mi-a facut-o pe cea diagnosticala, a gasit polipi, luna urmatoare m-a operat, adica in aprilie, iar in mai am ramas insarcinata.
sunt convinsa ca aveam acesti polipi de f mult timp...
la dr tutunaru am ajuns, acum 2 saptamani sa aflu si parerea dansului despre sarcina,sa vad daca este ok, mai ales ca am avut 2 sarcini pierdute si stiu ca e f priceput in sustinerea sarcinii.
in mod normal si moral, ar trebui sa continui cu medicul sub supravegherea carui am ramas.
la dr tutunaru e un mare inonvenient cu asteptatul...ultima oara am stat 4 ore la usa...
vineri am inceract sa sun la programari si tel era inchis, iar ieri m-am trezit cu o pata maro...unde sa ma duc? m-am dus la celalat medic.
din fericire e doar o mica dezlipire de "placenta"- troboflast si s-ar parea ca nu e grav. mi-a marit doza de utrogestan si azi e ok, parca nu mai am dureri asa dese si n-a mai curs nimic.
bebe e ok, a crescut de la ultima eco, ii batea inimioara, sper ca totul va fi ok.
sfatul meu, pt cele care se duc la laparo, sa-l convinga sa faca tot atunci si histero, cea diagnosticala dureaza 5 minute, eu am facut-o si fara anestezie, am vazut cu ochii mei.
va pup



danotino
7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:

Neata dragutele,

Va astept la cafeluta, ceiut, laptic, 3in1, laptic cu cereale si praji!

Pooop,

Felix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:



in 2008 miracolul va veni pe strada mea...madutz
asteptand miracolul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:

Magdita, sa ne aduca acest nou capitol numai vesti bune!

Rocsy,, imi pare rau de rezultatul negativ. Ia zi, e betaHCG sau test de sarcina normal? Pupacesc fetita sa treaca supararea! Daca vin uratii o luam de la capat, da? La multi ani sotului tau! Sa fie fericit si iubit!

Danotino, felicitari pentru bebic! Fetele, vedeti ca se poate? Rabdare sa avem...

Ralu, iti doresc sa nu isi faca aparitia reactiile adverse ale injectiilor si sa treci usor peste "menopauza"!

Monica, bine ai venit printre noi! Iti urez sa stai putin si sa fugi repede la odisee! Esti pacienta lui Tutu? Decat timp?

Pupacesc toate fetele mele dragi! Imi place la nebunie cum am inceput capitolul, Danotino ia-ne si pe noi la odisee!

Felix


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns machus spune:

Buna dimi,
Ralu, eu am avut primele bufeuri la 2 saptamani de la prima injectie. La mine a fost suportabil tratamentul, fata de ce auzisem; bufeuri de cladura, o stare emotionala putin mai fragila, scaderea libidoului; bufeurile m-au suparat cel mai tare; aveam pe noptiera un dosar pe care il luam noaptea si imi faceam vant;era in noiembrie, eu imi faceam de zor vant si o colega care nu stia imi zice "ce ai draga , esti in calduri ?", i-am raspuns ca da si gata. Nu m-am ingrasat; poate 1 kg dar fiindca am mancat.

Mmmmm ce bune prajituri!

Anul acesta s-a intamplat
cu Bogdan
http://md.lilypie.com/mQ83p3.png

Mergi la inceput