Recomandare cazare Moeciu

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

La piscina poti merge doar daca locuiesti in complex?
Mie mi se par mari preturile in complex.
La Roua Diminetii eu platesc 75 ROn/camera.

Crinuta si Rayan


GNLD- un mod de viata!







Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Da, la piscina poti merge doar daca stai acolo...
Preturile sunt ceva mai mari, dar am vrut asa ca rest era la doi pasi si stiam ca au mancare f. buna... in rest nu stiam detalii... nici despre alte vile... si acu prefer sa merg tot acolo... ca stiu ce si cum...
Stateam pe terasa si fii'mea alerga la locul de joaca sub ochi nostri... era liniste, loc sa tot alerge picii...



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vio_dia spune:

Crinuta, te-ai intors de la Moeciu? Cum a fost la Roua Diminetii? Si noi am vrea sa plecam la Moeciu saptamana viitoare si nu stiu ce sa aleg, Roua diminetii din Moeciu de sus sau pens. Moeciu Bucegi din Moeciu de jos? Am sunat la amandoua si aveau camere libere pentru saptamana viitoare cand vrem noi, acum doar trebuie sa ne facem rezervarea si nu stiu ce sa aleg ...
Te rog, pe tine si pe cine a mai fost la Moeciu de curand, mai scrieti impresii de acolo, cum v-ati simtit, pe unde ati mancat, plimbat, sa ma pot hotara si sa fac rezervarea paan nu se ocupa tot

La Roua Diminetii mi-au spus ca au camera libera la vila RD, nu la pensiune.Mi-au zis ca vila e noua, de anul trecut data in folosinta si ca sunt conditii mai bune decat la pensiune. Voi ce stiti despre vila asta, a fost cineva acolo?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vio_dia spune:

Anyway, am facut rezervare la vila Roua Diminetii, doamna cu care am vorbit mi-a spus ca e chiar mai frumos decat la pensiune(tot a ei), asa ca m-a convins. Sper sa avem vreme buna, revin la intoarcere cu impresii daca e cineva interesat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Fetelor, eu am stat o singura noapte la Roua diminetii, dupa care ne-am mutat la Vila Veronica. Au curte, gradina uriasa, ponei, pasari, deal in spate al lor unde poti urca.
Plimba copiii cu poneiul, sunt foarte draguti.

In rest, doamna de la Roua Diminetii ne-a spus si noua dupa ce am plecat ca mai are o vila mai frumoasa, dar nu stiu detalii.

Noi am avut probleme cu apa calda, si nu doar noi, ci si cealalta familie cu copii, dar ei platisera in avans si nu puteau pleca.
O fi fost o problema de moment, ghinion, nu stiu, dar asta a fost atunci.
Oricum, e plin de pensiuni si vile, de realmente cand ajungi acolo nu stii ce sa mai alegi..

Crinuta si Rayan


GNLD- un mod de viata!







Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CornelB spune:

am citit recent cuvinte foarte frumoase - si în acelasi timp echilibrate - despre Pensiunea Millenium din Moeciu, aici http://supereva.ro/am-fost-acolo.php?id=932
Atata doar ca am inteles ca necesita rezervare din timp, fiind foarte solicitata; daca solicitarea ta nu se refera la perioada imediat urmatoare, pare sa fie o optiune foarte potrivita, cu preturi excelente.


Sper sa ajute & vacanta placuta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vio_dia spune:

Fetelor, multumesc frumos.
Am rezervat deja la Roua Diminetii la vila, asa cum v-am spus, insa daca nu ne place acolo incercam si unde ne-ati recomandat voi.Si pentru noi apa calda e vitala, asa ca daca apa calda nu e , nimic nu e... ca sa zic asa...

Parca m-ar tenta poneii si dealul de care spui, Crinuta, macar o vizita tot o sa facem si pe la vila Veronica. Si binenteles, la Valea cu Struti, caprioare, lupi, in mediul lor natural, abia astept sa le vad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chan spune:

Buna.

Am venit aseara de la Moeciu.
Sunt datoare cu niste explicatii .
Am stat la Roua Diminetii, vila noua dinspre padure. Am fost 16 persoane si am inchiriat toata vila. Noi am avut apa calda si caldura dar nu stiu ce se intampla daca sunt doar 2-3 camere inchiriate... Cred ca am avut un regim preferential pentru ca este a 4-a data cand mergem si inchiriem intre 6 si 8 camere.
Pentru noi a fost ok fiind vorba de o gasca , adulti si copii mari. Pentru familii cu copii mai mici, pana in 7-8 ani, nu cred ca e o optiune buna! Amenajarile din curte nu sunt inca gata, podul de acces in interiorul curtii de peste rau nu are inca balustrada iar pensiunea nu are inca poarta. Prin urmare copiii mici trebuie permanent supravegheati pentru ca se poate iesi f. usor din curte in strada. Vila este noua, camerele sunt mari, cu tv. Dar doar atat!
Noi am suferit dupa un teren de orice... Curtea era plina de masini, ale noastre normal , si nu mai aveam loc sa batem o minge sau sa jucam un badminton...
Vila, cea dinspre padure, merge f. bine pentru petreceri , in gasca. Atat!

In partea cealalta, la prima vila, acolo unde stau si proprietarii, care sunt f. draguti nimic de zis, este o curte mai mare dar nu am vazut un teren amenajat special pentru copii. Merge mai mult pentru familii cu copii mari, care vor plimbari cu ATV-ul sau plimbari pe munte. Mie acolo mi-a placut pentru ca mi-a adus aminte de copilarie... mai exact bisericuta de vis-a-vis.
Pentru adulti e bine, dar daca sunt si copii mici cred ca puteti gasi in alta parte mai bine. Sunt f. multe pensiuni, f. frumoase... Intrebati la telefon daca au spatii de joaca amenajate, ce activitati de petrecere a timpului liber ofera si apuneti ca doriti liniste, ca aveti copii mici deoarece majoritatea pensiunilor au parterul deschis si daca sunt 2 familii mai galagioase, care vor sa petreaca s-a dus odihna voastra!
Peisajul este superb indiferent de pensiune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vio_dia spune:

Chan noi plecam singuri, doar eu si sotul, asa ca nu vom avea probleme cu copiii. Insa de apa calda si binenteles putina caldura daca e frig, tot vom avea nevoie, anyway..Noi vrem doar sa ne plimbam prin zona si sa ne relaxam, fara petreceri si galagie prea multa

Nu stiu ce sa fac, parca nu ma mai incanta vila Roua diminetii asa tare acum, ca as fi vrut si eu putina curte, verdeata, ca de bloc si asfalt sunt satulaEra vreun loc afara, sa stai la masa sau la soare, ceva amenajat cumva?

Offf, nu stiu ce sa fac, ca daca n-o sa ne placa o sa ma bombane husbandu' ca deh,
eu raspund de locatie si cazare, el doar de transport...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simmonna spune:

Eu am fost anul trecut la Gheile Gradistei si am stat la pensiunea asta: http://www.romania-turistica.ro/Cazare-Moeciu-de-Jos/Pensiunea-La-Mamaie
Nu am mancat acolo, dar pe hol aveam un frigider pentru bere, suc, ceva de mancare la rece. In rest liniste, conditii de cazare foarte bune, peisaje superbe de pe balcon, gazda foarte draguta. Pozele de pe site sunt reale

Edit: Da, aveau un loc amenajat cu cateva mese si umbrelute, si o terasa unde se putea manca afara, gratar, tot tacamul.

Mergi la inceput