Puiuti de Randunici 2008!! (45)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

sunt si eu la matineu...chiar daca e deja pranzul la mine...

de vreo 3 ore ma uit pe cer dupa nori...ca nu imi dau seama daca va ploua ori ba...daca mai stau mult cu ochii in soare parca vad ca se inchid magazinele...si duminica seara am sa ii dau tampoanele mele pe post de scutece.

felicitari pentru kilograme...si mai ales inaltime...o faci baschetbalista??...si bine zici cu trezitul...cunoastem cursurile de la 8 dimineata cu prezenta 0. ce ma distreaza este sotul care de cand il stiu eu...nu a inchis ochii inainte de ora 12 noaptea (in cel mai fericit caz) si care acum nu il prinde gongul de 10 noaptea treaz...dar ce sa ii faci...la 6:30 e in picioare...unde is vremurile cand era propriul lui sef si pana la 12 la pranz lucra acasa in pijamale si papuci de casa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

mda...m-a pus incornoratul sa pun Tudor Gheorghe albumul "Iarna" la statie...asa ca acum caut o lama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

quote:
Originally posted by gecko

mda...m-a pus incornoratul sa pun Tudor Gheorghe albumul "Iarna" la statie...asa ca acum caut o lama...

SUNT CEL MAI FRUMOS DIN ORASUL ACESTA!!!



baga mai bine c utitul in functiune si... fa o salata

Daria creste mai repede decat Vladic in lungime, si, cum de obicei fetitele pana pe la 12-14 ani sunt mai inalte decat baietii de aceeasi varsta, ma si vad cu ei peste vreo 3 ani avand aceeasi inaltime. O sa creada lumea ca am gemeni

Mami de Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amina_Marina spune:

Buna Dimineata !Somnoroase Pasarele!
Gecko, eu deja citisem cele doua parti pe care le-ai postat cu ceva vreme-n urma si, tot asteptam si pe a treia dar am crezut ca ai uitat, sau ne-ai uitat. Frumoasa si dureroasa venire pe lume a Cavalerului de Australia. Am o rugaminte la tine, cind ai timp si daca ai timp zi-mi si mie cum incepe diversificarea in Australia.Multam.


.............................................
Doi Trandafiri Albi,
in Rasaritul Primaverii.
...........................


Reflexia luminii pe suprafata apei
se misca neincetat.
totusi luna straluceste
si nu pleaca nicaieri
ea sta, dar se misca.










Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Gecko,multam de !si eu am citit povestea ta! si nu mai stiu cat are Barosanelul...ca mi-e cam frica sa il pun pe cantar,ca o sa ma sperii,e fff greu cand il tin in brate si am decis doar in 1 iulie sa-l cantaresc,la 4 luni!o sa iti spun atunci

Simo,mami de DAVID- 3 iulie 2002,si de SAMUEL CASIAN -1 martie 2008
POZE



Faptul ca ai un pian ,nu te face pianist,dar faptul ca ai un copil cu siguranta te face parinte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

amina draga mea...eu tot ce stiu despre diversificare stiu de la fete de aici de pe forum. aici in australia, noi nu avem pediatru cu care sa ne consultam...nu avem medic constant la copil care sa ne spuna daca evolutia lui este buna...avem o asistenta de copil dar care mie mi s-a parut tabularasa...inafara sa zambeasca si sa imi laude copilul nu a facut nimic. nici macar ce lapte praf ar trebui sa ii dau la copil in caz ca in seaca tzatzele nu stiu...ca aici nu este Milupa si Humana...este ceva care suna tare robotic.. S26...oricum daca aflu ceva va impartasesc si voua...oricum banui ca aici diversificarea se face de genul borcanul Heinz 1(singura marca ce am vazut-o) la 5 luni, Heinz 2 la 6 luni...Heinz x la y luni...ca eu nu le vad pe australience facand sucuri si supe de legume...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

mad....bine ca nu am plecat...ca in cateva minute s-a facut cerul negru si bate un vant de ne sufla si pe mine si pe bursuc. acum stau si ma uit la antena de pe casa vecina...sper sa nu mi-o zboare vantul prin geamul de la birou..ca eu de ea nu am nevoie...

si ca mi-am adus aminte....credeti ca e bai ca de vreo saptamana imi face bursucul caca verde??? e aproape la fel de inchis ca si cel din primele zile.

simo eu ieri mi-am bagat nasul prin hainutele cu care l-am imbracat in primele zile...oh mic era....sau mai corect...oh mare a crescut...incredibil.

nicol, ca mi-am amintit...ce manopera complicata au facut inainte de vaccinare. de asta nu am mai auzit pana acum. cum ti-a fost pitica peste noapte?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Gecko esti mortala...Asa, in general!
Simo, cred ca Barosanelul a mai crescut in lungime, nu? Ca in ultimele poze e prima data cand nu mi s-a mai parut atat de grasan...sau poate s-a mai deschis si la figura...Oricum arata tare bine.
Nicoleta, 1,7 kg intr-o luna??!Pai eu in locul tau as fi deja stresata in sens invers...Ai, fato, lapte sa mai dai si altui copil!
Dana-indiana, chiar asa rau te solicita mica Jasmine? Lasa ca mai creste ea si te vei mai linisti. Trec si colicii . Iar apropo de incaputul in haine...eu nu mai inteleg nimic! Tu zici ca mai ai doar 3 kg de dat jos, Ioana parca zicea la fel, si ambele nu incapeti in haine. Eu mai am 6 kg care stau bine lipite de mine de cand am iesit din maternitate si, de bine de rau, cam in 40% din haine intru! Si, gecko, lasa-ne pe noi cu hainele tale care se lipesc pe oase, ca asa ceva pupati doar tu, Delphin si Ali Bia, noi nu discutam de asa ceva!
Ramo, camera video deasupra puiului??? Acuma, zau, nu te cert ca n-am nici un drept...dar pt ca mi-e mila de nervii tai...CE crezi ca poate sa i se intample puiului daca doarme? A, cand e treaz, ok, si eu cand e Iulia treaza chiar daca am alta treaba si nu vorbim/ne jucam dau multe ture la ea. Dar cand doarme??? Iar cu dormitul, apropo de naveta sotului-eu te inteleg pt ca inainte de a o aduce pe Iulia acasa ii ziceam unei colege, femeie cu 2 copii si experienta, ca ma gandesc sa dorm eu cu fata in dormitor si randunoiul in sufragerie pe canapea ca sa nu fie obosit la serviciu a doua zi daca fata plange, trebuie sa manance, etc. Mi-a raspuns f indignata: "Auzi, el merge la serviciu, dar tu ai impresia ca o sa stai sa dormi sau la TV toata ziulica?"
Iulia a papat acum dimineata doar 90 , de saptamani de zile n-a mai mancat asa putin. Of, abia astept sa dea cu nasul de aer curat la munte, ea saraca era invatata cu ore intregi de plimbare la aer si eu acum o tin in casa din cauza vremii...
Uf, si trebuie sa ma apuc de bagaje, chestie asa usoara pt mine totdeauna...acum cu mogaldeata asta mica mi se pare f dificil...

Naty
mamica Iuliei Elena (30.01.2008)
DOAMNE,TINE-O SANATOASA PE MINUNEA MEA!
Iulia mea
www.onetruemedia.com/shared?p=524cc5223d57ca1ff422c0&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

iar a adormit bursucul singur uitandu-se la carusel...vai, bine ca nu vorbeste inca sa ii spuna lui taicasu seara cat de cuminte a fost. asa...vine sotul seara acasa...ma intreaba..."Cum a fost Patrick azi?"...si eu bag o mina serioasa si ii raspund..."A avut si zile mai bune!!!"....ce mai bune frate...ca e vis cu el...nici capul nu ma doare...mananca, doarme, face caca, povesteste singur cu jucariile...si eu frec manganul toata ziua...ba un net, o haina la spalat si calcat...un pui mort in tigaie si gata ziua...dar de maine promit ca ma apuc de invatat.
si naty...nu ma bate...sunt deranjate oasele...pe bune...anumite haine nu mai cad cum cadeau odata. dar am zis...eu nu ma plang.

ma duc sa arunc un melc in curtea vecinului...romanul tot roman ramane...dar nu stiu ce sa fac cu el ca vad ca nu vrea sa plece de la mine din curte si ma enerveaza ca imi lasa dara lucioasa pe dale...si casa vecina e momentan goala asteptandu-si chiriasul...asa ca ii dau un cadou.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Mai aveam de scris dar Barosanelului ii era somn si maraia...acum e in Tara Viselor
Gecko,multumesc de aprecierea legata de ochisorii lui Davidare intr-adevar gene dese si lungi,ca de fetitesi ochii verzi!
Labus in afara de cauciucuri si plasticuri ,mananca Eukanuba!dar vad bine,ca nu ii ajunge,ii dam cu portia ca e prea grasut!
Cuscra,Cleme,Ramo
Naty,nici nu l-am mai masurat...oi vedea la 1 iulie ce si cum!
acum tb sa ma duc sa-i fac lui David micul-dejun
Dar,uitati ce bine cresc bebelusi din Brasov(aerul curat e de vina)...si al meu si al Nicoletei au luat f mult in greutate!

Simo,mami de DAVID- 3 iulie 2002,si de SAMUEL CASIAN -1 martie 2008
POZE



Faptul ca ai un pian ,nu te face pianist,dar faptul ca ai un copil cu siguranta te face parinte!

Mergi la inceput