Puiuti de Randunici 2008!! (44)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pucca spune:

Suntem randunicile cele mai fericite si norocoase, fiind ca avem cei mai frumosi si cuminti puiuti din odisee!

Bianca Maria - 28.03.2008
Minunea mea!
poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

salutare fete dragi! s-a rasturnat butoiul si am iesit din el!!! ieri am stat afara pana la ora 14!!! am gasit un colt cu umbra, mimo il stie:)) si am stat acolo cu o prietena si cu fetita ei de 3 anisori, care l-a coplesit pe teo cu pupici si mai-mai-uri. abia am reusit sa o dezlipim de el:)) asa ca mamip, spune-i lui honey, ca daca nu-l baga in seama pe teo, se duce dupa alta mai mare, cu experienta, ca asa-s barbatii!!!:))) drept multumire, teo s-a hlizit la ea si a chitait de se stransese lumea ca la urs sa vada cine scoate zgomote haioasa. i-am dat sa pape in parc de 2 ori. fratiorul fetitei, prietenul alexutzei, care are 5 ani si juma, m-a intrebat de unde a aparut bbeul asta. si i-am explicat ca de la mine, din burta aia mare cu care m-a vazut elmai demult si apoi m-a intrebat ca cine l-a pus acolo si i-am zis ca marcel, ajutat de Doamne Doamne. iar el uimit, intreaba:"D.D. l-a ajutat sa-l puna acolo???"...."pai, d-aia e asa de frumos!!!". am ras de am crezut ca lesin!!! Doamne ce copii dulci!
apoi m-a sunat alex, s-a conversat cu pustiul respectiv la telefon, i-a spus ca ea are flori multe in gradina si ca a facut treaba, ca a cules fasolea:))), iar pustiul o intreba daca face mancare din ea... mai, erau atat de domestici!! oameni mari in miniatura
am ajuns acasa si am infulecat, caci eram in prag de hipoglicemie si am zis sa fac un nani mic si tocmai atunci s-a activat teo si a inceput schiauneala, pana a venit tat-su, caruia ii dau nota 10, ca a reusit sa aplaneze "conflictul" care se iscase intre mine si pitic:))).
seara ne-am dus la cora ca ramasese copilu' fara chiloti si cand m-am intors am zis ca ma culc mai devreme....si tranca tranca cu al meu, m-am culcat la 2.30!!! ufffff. pe la 5 s-a trezit teulici, a papat si apoi nani pana la 8.30. a fost baiat tare de treaba, vad ca i-a folosit morala facuta de tat-su, care-i zicea tandru:" auzi, mey putza, las-o pe ma-ta sa doarma!!!".
a molfait putin lapte (80 ml), a facut un kk, iar acum doarme fericit in scoica. asa zic si eu parteneriat!!!
ieri a papat numai laptic de la mine, fara comletare formula. e prima zi 100% naturala, de cateva sapt. incoace. din pacate si eram ca ramo, mulgeam, apoi bibeornam. dar ieri a papat 4 mese direct de la sursa...azi nu a mai vrut, dar ma bucur ca deja am 2 portii d elaptic de la mine la frigi.
am inceput sa iau nutrinatal si ceai pt lactatie de la fares si vad ca sunt buncicele...

tuchi, cred ca te distrezi super la mare!! abia astept sa vii sa-mi spui impresii. fetelor, voi ce stiti despre statiunile sunny beach si konstantin si elena, din Bg??? am gasit super oferte, am gasit si autocar, ma tenteaza sa le incerc.

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
POZE ALEX SI TEO:
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5207ed359c8adf213e5f23" target="_blank">alexutza 2003-2004,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5221eb237d9db27ce0b939" target="_blank">alexutza2005,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=522454e8697e14d6ce6966" target="_blank">alexutza2006,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=52253cfdd7ccfda00914d4" target="_blank">alexutza2007
povestea lui TEO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

ioana, faina freza! sa-ti fie de bine! te intrebam mai demult (indirect), daca tu ai luat metoclopramidul special pt stimularea lactatiei sau pt alte probleme si a avut ca efect secundar asta. nu-i face rau lui bb?

naty, bafta multa la ctrl!!! tin pumnii!

mimo, bafta si tie cu tanti bona, care vrea sa-l vada pe conasu'!

luny, sarbatoreala frumoasa! sa-ti traiasaca randunoiul 100 e ani, fara reparatii!

adriuta, cat mai stai pe meleagurile carpatine?

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
POZE ALEX SI TEO:
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5207ed359c8adf213e5f23" target="_blank">alexutza 2003-2004,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5221eb237d9db27ce0b939" target="_blank">alexutza2005,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=522454e8697e14d6ce6966" target="_blank">alexutza2006,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=52253cfdd7ccfda00914d4" target="_blank">alexutza2007
povestea lui TEO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

am primit asta pe net, nu stiu cat de reale sunt afirmatiile, dar le puteti incerca....mi se par tari cea cu cheile de la masina si cea cu bateria de rezerva!:

Ce poate sa-ti faca telefonul mobil, despre care tu nici nu
> stiai?
1. Apelul de urgenta este 112 peste tot in lume.Acest
> numar poate fi apelat si daca ai tastele blocate. Incearca!
2. Ti-ai inchis cheile in masina si esti departe de casa,
> unde-ti tii cheile de rezerva? Daca este cineva acasa, cu
> telefon mobil, suna-l si roaga-l sa tina cheile aproape de
> telefonul lui. Tu apropie telefonul tau la 20 cm de usa
> masinii. Persoana de acasa apasa pe telecomanda cheii de
> rezerva si ti se vor deschide usile.Functioneaza si cu usa
> portbagajului. Incearca!
3. Ti s-a descarcat mobilul? Orice
> mobil are o incarcare de rezerva in baterie, care se
> activeaza la combinatia *3370# si iti asigura o incarcatura
> de rezerva de 50%. Cand iti pui telefonul la incarcat, se
> incarca si rezerva, putand s-o folosesti si alta data.
4. Ce poti face, daca ti se fura mobilul? Comerciantii de
> telefoane tin secret aceasta informatie, ca hotul sa poata
> folosi telefonul furat si sa consume serviciile telefoniei,
> iar cel de la care s-a furat, sa-si cumpere telefon nou.
> Trebuie sa afli seria telefonului tau. Pentru aceasta
> tasteaza *#06#, fara a apasa alte taste si pe ecran va
> aparea automat seria. Acest cod este unic in lume si este
> seria telefonului tau. Noteaza acest cod si pune-l in loc
> sigur. Daca ti se fura telefonul, anunta operatorul tau de
> telefonie si comunica-i acest cod. Acesta ii permite sa-ti
> blocheze telefonul (aparatul in sine) si hotul nu va putea
> folosi telefonul tau, nici daca schimba cartela SIM.Este
> putin probabil sa-ti recuperezi vreodata telefonul, dar
> nici hotul nu-l va putea folosi sau valorifica. Cel mai
> important aspect de aici este ca, daca toata lumea ar
> cunoaste acest truc, nu ar mai avea hotii de ce sa fure
> telefoane.Trimite deci acest mesaj la cat mai multi
> prieteni. Si nu uita sa-ti notezi seria telefonului.
> Ion DUMITRUProject Manager - Power
> Systems

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
POZE ALEX SI TEO:
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5207ed359c8adf213e5f23" target="_blank">alexutza 2003-2004,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5221eb237d9db27ce0b939" target="_blank">alexutza2005,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=522454e8697e14d6ce6966" target="_blank">alexutza2006,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=52253cfdd7ccfda00914d4" target="_blank">alexutza2007
povestea lui TEO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

si cand (daca) veti avea timp, uitati-va la asta:

http://video.google.com/videoplay?docid=-5655623976453909570&q=source:016532717651171996028&hl=ro

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
POZE ALEX SI TEO:
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5207ed359c8adf213e5f23" target="_blank">alexutza 2003-2004,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5221eb237d9db27ce0b939" target="_blank">alexutza2005,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=522454e8697e14d6ce6966" target="_blank">alexutza2006,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=52253cfdd7ccfda00914d4" target="_blank">alexutza2007
povestea lui TEO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

acum imi inchei emisiunea si fug afara! pup!

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
POZE ALEX SI TEO:
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5207ed359c8adf213e5f23" target="_blank">alexutza 2003-2004,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5221eb237d9db27ce0b939" target="_blank">alexutza2005,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=522454e8697e14d6ce6966" target="_blank">alexutza2006,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=52253cfdd7ccfda00914d4" target="_blank">alexutza2007
povestea lui TEO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

salut! greu a adormit aseara, dar a dormit de la 23 pna la 2,30, apoi la 5,30 iar s-a trezit si a stat langa mine in pat ptr ca se trezea din 30 in 30 min..si vroia sa suga!..suge prost, cateva minute, adoarme si nu pot sa-l trezesc..cum a zis si Clau, SUNT SIGURA ca se maraia asa si de oboseala, am incercat din rasputeri sa-l adorm in cursul zilei, si nu am reusit, atipea cate 5-10 min! de 2 ori a dormit 30 min..sper sa fie azi mai bine!
clau, naty,simo,mimo, multumesc ptr incyurajari, am nevoie, pt a rezista inca unei zile d-asta ca ieri, vad ca a inceput cam la fel..
mi-e si teama sa nu sufere de sete, desi suge cam la o ora, total ineficient...putin, mai si varsa, iar tipa ca vrea si tot asa
clau, cat ceai ii dai fetei?..am Baby clam, cred ca e bun..
adriuta...pai nu prea e ok in general, e muuult prea frichinit, rade mai putin, plange mult mai des si se vaita..sper sa treaca perioada asta, ca m-a terminat, plangem amandoi..
mihutza, multam de urari
nicol bafta la vaccinari!
"luny cred ca lui gineri-miu ii e dor de Amira, d-aia e asa agitat! nu vezi ca nici a mea nu mai mananca de dorul lui???offf, copiii astia!"..la asta nu ma gandisem, dar pare plauzibil, ar trebui sa ne mai intalnim, sa potolim domne, copiii!
am vazut david hlizit, ce a crescut, mah!

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Arielincearca Russalka bungalow piatra cu 2 camere 3* 110E/noapte all inclusive pt toti 4 (e f apropiata statiunea de vama veche, dupa cap caliacra, cam 40 km).Cauta pe net ca au link si biletele prin www.balkanair.ro . Seara au program pt copii.Aici au fost prietenii mei, nu la konstantin si elena cum retinusem eu

Simona,mamica de Teo (14 ani) siVlad Alexandru (18.02.2008)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

'neata randunici.

traiesc, respir...nu m-a mancat bursucul. suntem bine si frumosi...doar un pic cam puturosi (adica io).
am tot cautat in capitolele trecute primele 2 parti ale povestii. pentru ca am gasit numa una...nu am sa bag linkul ci cu iertare...bag tot povestioiul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Neata!
Am venit de la neurolog. Mi-a placut, a consultat-o pe Iulia f pe indelete, mi-a pus o multime de intrebari, a fost f atent. Concluzia: in afara de aceasta hipertonie a muschilor gatului si paravertebrali si de persistenta usoara a reflexelor arhaice, dezvoltarea ei este perfecta, ba chiar psihic e peste varsta ei corectata, se comporta ca un copil de 4 luni. Fata dealtfel s-a comportat ca la carte, i-a zambit, a intins mana insistent dupa jucarioara aratata (ceea ce acasa cu mine face rarisim dar bine ca a facut-o acolo), a gangurit, etc. Parerea lui este ca treaba asta se datoreaza unei minime leziuni cerebrale dobandita mai degraba in timpul sarcinii (din cauza diabetului de ex) decat datorata prematuritatii. Cica nu-i bai, se corecteaza cu program de recuperare, cu cat mai repede cu atat mai bine. M-a trimis la o anume Simona Thiery (pe net am gasit numai referinte excelente) care are o clinica privata in Piata Muncii, Recover (o stie cineva din zona?). Urmeaza deci sa ne programam si sa ne apucam de gimnastica. Ne-a recomandat si ecografie de fontanela.
Una peste alta, cumva m-am mai linistit, mai ales pt ca mi-a zis ca in rest e f bine.

Naty
mamica Iuliei Elena (30.01.2008)
DOAMNE,TINE-O SANATOASA PE MINUNEA MEA!
Iulia mea
www.onetruemedia.com/shared?p=524cc5223d57ca1ff422c0&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Minunea mea

Mergi la inceput