Scoala Ita Wegman-Waldorf???

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria.amana spune:

Citat:
citat din mesajul lui vrabiuta

maria.amana: si eu stiu doua familii foarte multumite de scoala. voiam sa inteleg de ce unele persoane au o parere atat de negativa, dar vad ca nu mai apar pe aici...

da, cam ciudat

Citat:
citat din mesajul lui maricicuta

Eu am copilul la aceasta scoala si pot sa spun ca in clasele V-VIII se predau materiile in limba germana .
Referitor la alte taxe , in afara chiriei , ele nu exista . Doar daca vrei sa lasi copilul la afterscool este alta taxa.

si eu la fel stiu ca doar cei care raman la after school platesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenSt78 spune:

Buna ziua,

A avut cineva copilul la dna. invatatoare Silvia Perju? Daca da, puteti va rog sa imi dati informtii cu privire dansa si, mai ales, la modul in care este perceputa de copii.

Multumesc mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceciliamocanu spune:

Saptamana viitoare am sa fac o vizita scolii. Stie cineva cate clasa 1 se organizeaza.La scoala de cartier sunt deja 6 clase de a-1-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Poti sa scrii si aici ce ai discutat?
Poti sa intrebi si de clasa 0?
Am fost saptamana trecuta pe la ei, dar era seara si nu stiu ce nu i-a placut baiatului meu ca nu a vrut sa mai intre inauntru..i s-a parut cam intunecoasa ..si cam asa e, sa fim sinceri...


CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA;www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2, A DOUA MINUNE, MOS CRACIUN 2010

CE AM EU DE OFERIT

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius! ; Sa o ajutam pe Georgi sa mearga ; Manu - papusa fara picioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mateiut spune:

Buna ,
m-ar interesa si pe mine sa-mi inscriu copilul la aceasta scoala...oare mai sunt parinti care pot sa-mi dea mai multe detalii ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patrocle100 spune:

nu stiu ce consideri tu, dar HERMANN oBERTH NU ESTE NICI PE DE PARTE ASA EXTRAORDINARA PRECUM O CONSIDERI.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns softurela spune:

Intentionez sa dau si eu fetita la aceasta scoala. Imi puteti spune daca s-a mai schimbat ceva in bine ?
Eu sunt interesata de sistemul Waldorf, nu neaparat limba germana. Cate scoli Waldorf sunt la acest moment in Bucuresti ? Urma sa apara una privata.

Multumesc!

Mami de fetite: Diana (15.dec.2007) si Bianca (15.iun.2010)

Nasterea unui Miracol: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=134518

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana-2012 spune:

Buna seara.Sunt noua pe acest forum si m-ar interesa ce stiti despre LICEUL Ita Wegman .Pina acum am citit informatii despre clasele mici dar daca aveti informatii si despre liceu v-as fi recunoscatoare daca mi le-ati comunica si mie. Baiatul meu urmeaza sa inceapa cls 9 acolo si va dati seama ca sunt interesata de tot ce stiti voi.Eu pina la ora actuala stiu doar ca scoala se muta pe str. fabrica de glucoza nr.7.si ceva f vag despre modul de predare. va multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Buna,

Mai are cineva info actuale despre aceasta scoala??

M-ar interesa mamici care au deja de cativa ani copiii acolo, cum au evoluat, cum li se pare? Si-a mutat sediul?

Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris_Agatha spune:

Salutare tuturor!

Dragi mamici:)

Am citit cu interes opiniile voastre despre scoala Ita Wegman si..fiind foarte interesata de subiect, am rugamintea sa-mi spuneti daca aveti informatii de actualitate.

Imi doresc sa fac o vizita cat de curand la scoala. Pana atunci as dori sa ma duc cu "temele facute"..si pentru acest lucru am nevoie de ajutorul vostru.

Multumesc anticipat!

Mergi la inceput