Vacanta in Turcia (7)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Clyo, sunt uimita de ce citesc. Cand ati fost? Pentru noi a fost cel mai bun hotel la care am stat vreodata. Mancare multa, curatenie facuta zilnic, minibarul umplut zilnic, cos de fructe in fiecare zi... tocmai invers de ce ai descris tu...

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonab spune:

melany72 (si nu vreau sa ma cert !) noi nu mai avem copil care doarme dupaamiaza decat rar (face aproape 6 ani !). Noi pur si simplu am mers sa mincam la prinz si ne-am intors apoi.... si disparusera paturile plus masa plus umbrela plus prosoape - doar colacul ne-a ramas... acuma cine vrea sa ma creada ! eu am relatat ce am patit noi ... si sper ca altii sa fie cu atentie mareeeee ! noua nu ni s-a spus asta inainte....(stiu ca nu e vina hotelului dar e multa lume proasta pe acolo (si nu numai rusii sunt de proasta calitate si am intalnit si persoane de vorbeau germana care-si lasau gunoaiele! )

Oricum mie una in general mi-a placut la Royal Wings (pt banii pe care i-am dat avand in vedere hotelurile scumpe din Belek eu zic ca merita). Doar ca vazind cum multa lumea vroia RW (chiar si aci in Belgia s-a vandut hotelul din ianuarie - noi atunci am facut rezervarea pt iunie si de abia am mai gasit camera cu vedere la Lunapark ) eu ma asteptat sa fie ceva de ramai cu gura cascata...
In schimb mi-a placut cum arata din exterior hotelurile Titanic si Delphin...

Iar cu aerul conditional il programezi tu... si merge chiar daca nu pui cartela (ma refer la cartela de intrat in camera si unde de obicei o pui imediat intr-un loc linga usa ca sa ai curent in camera). La RW mergea lumina, aerul si fara cartela bagata...

Concediu placut tuturor si fara peripetii !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Cand ati fost voi la Ela, Ioana? Eu am o recomandare de la prietena mea care a fost in sept anul trecut si a venit super incantata. Gloria mi-l recomanda de la agentie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clyo spune:

Bebe Beca, ne-am intors vineri seara.
ce cos de fructe, draga mea?
mancarea era cam aceeasi in fiecare zi, baclavalele au aparut cam dupa 3 zile (intr-un fel ma bucur, ca altfel ma intorceam cu 5 kg in plus), lipseau gratarele in aer liber, acea minunata omleta cu de toate in ea.
ma crezi ca nu am mancat nici un kebab?

pentru reastaurantele a la carte, se platea o taxa de 8 e / persoana.
la celelate hoteluri la care am stat nu se percepea nici un fel de taxa.

de ex, la Delphin, fiecare seara era cu un anumit specific (mexican, turcesc, pescaresc), atat restaurantul cat si meniul din seara respectiva erau adaptate.

dar trebuie s-o spun: am fost foarte impresionata de kids club, atmosfera super, curat, mancare buna si diversificata, fructe proaspete si din belsug, pacat ca nu aveau si animatori vorbitori de limba romana.

cam asta ar fi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonab spune:

Mi-am mai adus aminte de o alta bila neagra pt hotelul Royal Wings ...
Paturile de la piscina nu au saltele. (ca tot citeam acuma o apreciere negativa a hotelului pe tripadvisor). Nu stiu cum e la alte hoteluri din Turcia ca noi am fost pt prima data dar eu compar cu alte tari... Iti pui prosopul direct pe pat ... nu-i totusi prea confortabil !

Am vazut ca se plinge lumea ca nu mergea aerul cond ... la noi a mers f bine cu toate ca nu-i dadeam drumul decat putin ca era totusi racoare in camera ... pot sa zic in schimb ca am vazut dimineata ca cei cu vedere la piscina aveau multi usile deschise la balcon (acuma nu bag mina in foc ca nu le mergea a/c ...poate vroiau sa aeriseasca camera).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Clyo, din cate inteleg eu, calitatea serviciilor se schimba de la an la an....Iti multumesc pentru informatii!!!

Ioana iti multumesc si tie si astept sa-mi spui cand ai fost tu!

Eu am cerut sa-mi rezerve la Ela dar pt perioada mea (sept) su stop sales la camerele cu vedere la gradina. astept o ultima confirmare si probabil ca ne indreptam spre altceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geliza spune:

ana maria, si eu am fost cu clyo, dar la alt etaj...si eu am avut cos cu fructe in camera(de fapt era un mar galben, o portocala si un mar rosu, din care n-am mancat niciodata....) si chiar n-am avut probleme cu curatenia in camera...si nici cu minibarul....dar alti prieteni de-ai nostri nu au beneficiat de patut de copil, desi le-a cerut la receptie de 2 ori..... nemultumirea maxima afost legata de mancare....pranzul si cina constau in cea mai mare parte din mancare gatita, si cam aceleasi feluri in fiecare zi.....poate am avut noi asteptari prea mari, dar cum zicea si Clyo, si la zeugma anul trecut fiecare seara era cu specific( mexican, nemtesc, italian, pescaresc, gala in alb si negru)...plus torturi.....

atata doar ca ela este un complex f mare unde nu este aglomeratie.....dar mai au de lucrat la servicii.....

Eliza, Ilinca (7 aug 2006) si Mara (24 ian 2002)
www.flickr.com/photos/12803220@N00/sets/72157600616821266/" target="_blank">Antalya 2007


"Tot ceea ce se petrece are un anumit sens"(Gabriel Garcia Marquez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Wow, imi pare tare rau sa aud asta. Noi am fost la Ela anul trecut, in septembrie. Ma gandeam ca serviciile se imbunatatesc de la an la an, nu ca se strica...Anul trecut nu se platea taxa de rezervare pentru restaurantele a la carte si mancarea era variata si foooarte multa. Nu am avut nimic de reprosat, absolut nimic.

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

Fetelor ,am si eu o intrebare!de fapt o mare problema!
Vineri plec in Turcia in concediu cu fetita mea,sotul meu nu vine cu noi,e f ocupat,acum e in germania,si ne face o procura de acolo,ca sa pot iesi cu ea din tara,pe care o trimite pe fax,dupa care eu o voi traduce si lagaliza.Ce stiti despre asta,credeti ca o sa intampin probleme la iesirea din tara daca procura e data prin fax si nu am originalul?Innebunesc ca am omis o problema asa importanta,dar acum asta e singura solutie sa o trimita prin fax,mai avem doar 2 zile la dispozitie.

Adina si Alessia Maria(30.10.2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Eu plec pana la urma in Belek la Paloma Grida Vilage.
A fost cineva pe acolo?
adinazot eu nu cred ca iti poate accepta procura pe fax.
Cel mai bine suni si intrebi.
Si vezi ca, din cate imi aduc amine, ai nevoie si de cazier (dar nu stiu sigur); parca asa vazusem la stiri

Toanca si Matei Alexandru 06.01.2006

poze

http://www.dropshots.com/toanca
http://www.dropshots.com/toanca1
http://www.dropshots.com/toanca2

Mergi la inceput