Vacanta in Turcia (7)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

quote:
citat din mesajul lui Elag

melany, vroiau sa va mute la Delphin Palace Deluxe din Lara sau la Delphin Deluxe din Alanya?




Din Lara...adica vreo 4 hoteluri mai incolo.

Eu am auzit ce-i drept de la multi ca e mai classy asta dar eu m-am ferit de el pt ca nu au atatea chestii pt copii si ca era si mai scump.

Am expus de ce nu m-am mutat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CornelB spune:

doar o observatie - cu cat hotelul e mai scump, cu atat e mai bun. :)
In plus, cu cat e mai scump, cu atat mai putin te poti astepta sa plastesti orice lucruri suplimentare [de exemplu freshurile]

Melany, nu pentru tine e neaparat mesajul, am inteles perfect ratiunea principala pentru care nu ai vrut sa schimbi hotelul - era doar o observatie generala, din care poate cineva extrage ceva folositor...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Cornelush...te stiu de dincolo...nu ma afecteaza.Eu nici nu am cautat freshuri, ci cat mai multe facilitati pt copii...ca deh vorba aia pt copil ma duc la cat mai bine...ca asa ma duceam la mama la tara, turnam o galeata de apa pe mine, stateam la soare in curte si gata.

Cred ca am mai auzit vorba asta undeva...concediul cel mai bun e ala pe care ti-l permiti. Eu am facut un efort si am avut surpriza sa vad anul asta destule persoane care cheltuiesc mult extra bilet...gen consilieri pe la nu stiu ce primarii...if you know what I mean...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Gata, ne-am intors aseara de la Cornelia Diamond Belek. Postez acum pe fuga ca avem avion spre Disney, si daca mai sunt intrebari va povestesc duminica dupa ce revin in tara.

Hotelul este super, mi-a placut tare mult. Am observat si mici scapari, o sa va povestesc despre tot.

Camere
Camerele sunt mari si frumusele, totul nou ca doar s-a deschia anul acesta. AC e central, automat, nu am avut probleme cu el. Atentie insa ca la etajele 6-8 este o caldura de mori pe holuri, acolo nu merge bine AC. Cereti camere la etajele inferioare daca este posibil. Ne-au pus si patut de copil in camera, totul super ok. Uneori insa nu veneau sa schimbe prosoapele decat daca sunam. Cand veneau faceau luna.

Restaurant
Nu am reusit sa mancam la nici un a la carte, mai greu cu copiii sa ne organizam, asa ca nu stiu daca era dificil de facut rezervare. La bufetul suedez mancarea era buna, variata si gaseai orice aveai nevoie. Ce e drept dupa 7 zile ma cam saturasem de oferta. Au bufet special pentru copii, dar e mai sanatoasa mancarea de adulti. Au si blender pentru bebelusi. Fructe multe si de orice fel, mancare de dieta. Serviciul in general ok, uneori mai asteptai bautura mai mult, sau mai incurcau, dar asta destul de rar si nimic super enervant.

All inclusive
Este inclus aproape totul. De fapt sincera sa fiu nu stiu ce e exclus ca eu nu am gasit sa fie ceva exclus. Ma refer la sectiunea mancare si bautura. La entertainment mai erau chestiuni contra cost si alea cam piperate (de ex pentru 9 poze ne-au cerut 84 de euro!!!). Bauturile se puteau servi oriunde, la orice bar. Insa pentru ca erau incluse nu veneau sa te roage la sezlong. La fel probleme cu minibar din camera, tot inclus. De altfel asta a fost una din nemultumirile mele. Nu veneau neam cand sunai cu minibarul, ca de buna voie nu veneau nici atat.

Plaja, piscina
Sezlonguri la discretie, nu era aglomerat. De fapt nici la restaurant nu te calcai pe picioare. Prosoape de plaja dadeau ei, le schimbai oricand. PLaja acoperita era suficient de umbroasa, marea curata. Apa calduta peste tot. Piscine puhoi. Totul curat.

Entertainment
Gaseai activitati de tot felul, pentru mine cu 2 copii mai greu. Am servit mini disco insa si spectacolele de seara. In general de amatori, dar daca nu ai pretentii de la ei totul e ok. Intr-o seara a fost circ rusesc si atunci chiar a fost super. Nu am mers la Kids Club ca aveam bunicii, dar am dus-o la Atlantis, care era contra cost.

Nici nu stiu ce sa va mai spun, nu mai apuc sa pun pozele ca in maxim o ora trebuie sa ies pe usa. Va mai povestesc cand vin. Fie-mea s-a taiat in piscina rau, nu stiu daca a fost vina lor sau nu. Si-a retezat varful degetului, am chemat doctor. A fost cosmar, tasnea sangele ca arteziana, din pacate am lasat-o mai moale cu distractiile restul zilelor. Mi-a placut ca aveau cabinet acolo, am mers mereu la pansament. Mai povestesc cand revin.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns istratelln spune:

Am si eu o intrbare pentru cei care ati petrecut concediul in Turcia adica in Antalia Ce parere aveti de hotelul Limark Lara De Lux din Lara


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

hei, azi nu scrieti nimic? Eu ce citesc? Nu s-a mai intors nimeni din vacanta?
Cum o fi vremea, ca pe accuweather cica sunt max 21 grade.

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CornelB spune:

vremea, dintr-o singura privire, in toate statiunile mai rasarite din Turcia, aici http://supereva.ro/vremea.php?tid=1


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

quote:
citat din mesajul lui istratelln

Am si eu o intrbare pentru cei care ati petrecut concediul in Turcia adica in Antalia Ce parere aveti de hotelul Limark Lara De Lux din Lara


istrate



eu l-am vazut pe dinafara intr-o plimbare de seara.am un coleg care a fost acolo si i-a placut...dar anul asta si-a luat si el la RW ca i s-a parut mai aratos.sa stii ca si eu m-am uitat la el pana sa ma decid.ca aspect mi s-a parut destul de ïnchis"la culoare.dar nu pot sa-ti zic mai multe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clyo spune:

buna,

ma bate gandul sa dam o fuga pana in Turcia, de data asta in Lara.
din pacate, Delphin Palace este in stop sales, agentia mi-a recomandat Titanicul.

a fost cineva p-acolo?

multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Clyo, cand vreti sa mergeti?

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput