Vacanta in Turcia (7)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns furni spune:

Va rog, un sfat: ce hotel sa aleg intre Concorde Resort - Lara si Titanic Beach - Lara ???!!!
Stiti ceva, care o fi mai bun ?

Va multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CornelB spune:

nu sunt diferente majore intre ele, ambele sunt hoteluri bune -- daca ai gasit locuri, ia-le repede, nu se stie cat vor fi disponibile -- sfat general valabil, vara asta Turcia a fost mai solicitata ca niciodata, dupa cate am vazut eu in lista stop-sales-urilor, la foarte putine hoteluri mai sunt locuri disponibile, exceptand perioada de dupa mijlocul lui septembrie...

poate ajuta, iti repdoc calificativele hoteluruilor de pe holidaycheck.de, principalul indicator personal:

- CONCORDE: satisfactie generala: 5.1 [maximul = 6]; gradul in care l-ar recomanda altora; 84% [keep in mind ca nemtii sunt turisti avizati si pretentiosi]
- TITANIC: satisfactie: 5.1; grad recomandare: 88%

eu personal as inclina spre Concorde, insa doar pentru ca despre el stiu mai multe de la turisti ROMANI -- daca vrei sa citesti impresii de pe pe acolo, fa o cautare pe google dupa "sejur Concorde" si du-te pe primul link :)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

mi-am facut si eu cat de cat temele, Cornel mersi de sfatul cu Alibaba, si am hotarat... plecam cu Alibaba 10 zile(m-am interesat si retururl e pe Arad, dar sper sa rezolv sa vina cineva dupa noi sau sa las masina in aeroport) si avem de ales intre urmatoarele hoteluri:
- IC Santai
- Delphin de Luxe
- Botanik

Stiu ca ultimele doua sunt in Alania si facem cam 2 ore cu autocarul...si ca plaja e cu pietricele, dar si la Nisa e tot cu pietricele
Astept sa vina partea masculina a lucrurilor si sa se decida el mai departe!

Graviduta nu sunt identice. Pana pe la 4 luni le deosebeam doar 3 persoane, acum deja le deosebeste multa lume. Ti-am vazut vrebioara





PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Hello fetele ...m-am intors si eu de la Royal Wings acum 2 zile si am venit sa va zic ce si cum:
-despre lucrurile bune s-au tot zis:camere mari (peripetiile vi le zic dupa aia), curat peste tot (am vazut cum spalau cu dero pietrle decorative!!!!!!), mini bar umplut in fiecare zi cu ce lipsea, plaja curata, nisip fin,piscine pt toata lumea de la pitici la cei mari, topoganele cu apa super super, miniclub (dar trebuia sa cam vorbeasca copilul alte limbi ca sa se inteleaga pe acolo)...etc..

-puncte slabe:cafea nasoala...dar cred ca peste tot e la fel, freshul de porto e 2 euroi..noroc ca fi-mea nu serveste, programe tv romanesti numai TRVi desi cred ca 60% din "locatari"erau romani (sa nu credeti acum ca stateam prea mult la tv...dar seara acolo...inainte de culcare...), program "artistic" slabutz rau de tot...

Per ansamblu a fost super...daca nu bagi in seama cele mai de sus..


PS.
Citeam acum cateva pagini de litoralul turcesc ca se umple de rusii mitocani...hahaha...era plin de romani care veneau in maieu si chiloti de plaja la masa de seara...nasol...ii stricam si pe astia.

Cred ca data viitoare ma duc cat mai departe de Antalia ca sa nu ii mai vad...

Mai vin cu alte detalii cand mai am putinel timp.

A, sa nu uit, daca plecati cu AtlasJet pregatiti-va de stat prin aeroport...eu am stat 2 ore la plecare si 2 la intoarcere...fara nici o scuza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Melany, inseamna ca fratele meu a fost mai norocos, a stat vreo 30 minute in plus in aeroport, la dus. Din pacate...Ar fi mult mai simplu daca ar anunta agentiile despre schimbarile orelor de zbor. Si asa se sta 2 ore in aeroport inainte de check-in. daca mai sunt si intarzieri.........

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Au aparut camere libere la Royal Wings, in 8 si 9 august, sejur de 7 nopti. Aviz celor care vor sa mearga acolo. Sunati agentiile de turism care vand pachete la Royal Wings. Nu stiu cat o sa ramana disponibil.

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Hai ca scrisesem o gramada si am pierdut mesajul....

O iau de la capat.


Desi ne anuntasera cu o zi inainte de plecare pe la ora 18 ca autocarul e la 8.40...cam devreme dupa parerea mea, am ajuns la aeroport f repede si dupa primul control al bagajelor am constat ca ora zborului era deja 12.40 in loc de 11.40.

Tineti cont fumatori ca in aeroport nu se fumeaza deloc...daca treceti de controlul pasapoartelor nu va mai puteti intoarce...deci treceti mai tarziu sau stati pe " uscat"..

Daca vreti sa faceti ceva cumparaturi nu mergeti cu autocarul trimis gratis de agentie...e o mare plasa...va duce numai la scumpeturi..mai bine va descurcati singuri.

Am uitat sa va zic ce am patit la cazare: desi platisem sew view...am constatat ca am partial sew view...asa ca sotul s-a dus inapoi la receptie si acolo ca mai erau inca 2 familii in aceiasi situatie...asa ca au chemat reprezentantul agentiei care incerca sa ne mute la Delphin Deluxe...noi nu puteam merge pt ca mai eram cu o familie, asa ca am insistat pt camera cum am platit.Pana la urma s-au gasit inca 3 camere sew view...deci au de rezerva..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addya spune:

maine plec si eu la RW si stau pana pe 29.
daca mai vine cineva si ar vrea sa ne vedem, mi-ar face mare placere.
eu sunt cu un piticut de 2.8 ani....

astept PM !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elag spune:

melany, vroiau sa va mute la Delphin Palace Deluxe din Lara sau la Delphin Deluxe din Alanya?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

gata, am platit avansul pt. Delphin De Luxe Alanya!

multumesc frumos celor ce m-au ajutat!





PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput