Vacanta in Turcia (7)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

cu delphinul din alanya e o singura mare problema...distanta fata de aeroport, sau asta din punctul meu de vedere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisstin spune:

Si mai e o problema la cel din Alanya :pietrele de la intrare in mare si din apa.
O alternativa la Delphin Palace ar fi Delphin Diva din Lara care desi e mai mic ca si suprafata , camere mai mici , servicile sunt la acelasi standard ca si la celelate resorturi Delphin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lidiadanaila spune:

MADYMAR , noi am fost la cel din LARA...cel din Alanya este resortul.GRAVIDUTA...si noi am ales acest hotel dupa ce au fost niste prieteni si am avut incredere in spusele lor si nu ne-am inselat. Biletele insa le-am luat din martie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:



ne-am hotarat si noi pt. Turcia anul asta... perioada 15.08-30.08 ca numai atunci se poate.

V-as ruga, daca se poate sa-mi recomandati un hotel:
- linistit( plecam doar noi doi si suntem obositi)
- multa vegetatie
- 5* All
- zona Antalya

Ce stiti despre agentia Kusadasi? din ce am vazut pana acum doar ei au charter de pe TM. Sunt seriosi?




PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CornelB spune:

quote:

ne-am hotarat si noi pt. Turcia anul asta... perioada 15.08-30.08 ca numai atunci se poate.

V-as ruga, daca se poate sa-mi recomandati un hotel:
- linistit( plecam doar noi doi si suntem obositi)
- multa vegetatie
- 5* All
- zona Antalya

Ce stiti despre agentia Kusadasi? din ce am vazut pana acum doar ei au charter de pe TM. Sunt seriosi?




Prima data cred ca ar trebui sa te fixezi pe una dintre statiuni - Kemer / Lara / Kundu / Belek / Side / Alanya...
Din punct de vedere al verdetii, ca al doilea ca importanta, probabil, intre criteriile voastre, cel mai indicata ar fi zona Belek, de departe sta cel mai bine la acest capitol.
De recomandat un hotel - e destul de greu, mai ales ca nu stiu nimic despre bugetul vostru; o sa incerc insa sa aleg ceva din zona de mijloc catre superior, ca preturi [dar si ca si calitate! :-) ].
Mie personal imi plac mult hotelurile din lanturile Papillon - Zeugma, de exemplu - sau IC: IC Green Palace [chiar daca nu-i in Belek, ci in Lara, merita inclus aici], IC Santai.

Dintr-o clasa pe care eu o consider net superioara, poti studia lantul Gloria Verde - e o splendoare, conditii catre lux; dar si pretul este probabil substantial mai mare.

Poti citi impresii cam de la toate aceste hoteluri pe site-urile de reviews, vezi ca este unul - cu impresii ale romanilor, de fapt singurul de acest gen! - la care poti ajunge foarte aproape din acest post, studiaza-ma :-) -- sunt curios daca te descurci :P [nu-l pot trece explicit, ca-mi trage rox una peste ceafa :-) ]

--
in ce priveste agentia mentionata de tine, este dupa stiinta mea una dintre cele mai serioase si cu oferte foarte bune. Vezi insa ca nu e singura care zboara de pe Tms [eu sunt timisorean, too :-)] - AliBaba are zboruri deasemenea de aici, ba chiar si din Arad - lucru util, spun eu, combinand plecarea din Tms cu intoarcerea pe Arad ai o flexibilitate mai mare in alegerea DURATEI celei mai potrivite pentru gustul/buzunarul vostru...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Cornel mersi! La IC Santai m-am cam uitat si eu ... o sa mai studiez. Despre AliBaba... am fost cu ei in Kusadasi in 2003, dar am stat pe Otopeni 5 ore, ca chartarul tot s-a amanat la dus, iar pe Bodrum 4 ore la intors din aceleasi motive ... De atunci conditia principala cand plec e PLECARE DE PE TM, asa nu sunt legata de un alt avion.



PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

Cornel, bine ai venit pe acest subiect! Vad ca ai acelasi user.
Pussi, da "Totul despre Turcia" pe google si ajungi la forumul de care zice Cornel. O sa ai mult de citit acolo.

Later edit: acum am vazut la ce site se referea Cornel, dar acolo sunt si multe review-uri traduse de pe tripadvisor, daca te uiti atent. Cred ca e util si forumul la care te-am trimis mai sus. Desi sunt si multe paruieli.

Ce tuste scumpe ai! Cum reusesti sa le deosebesti, ca mi se par identice?

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CornelB spune:

mai, da repede va prindeti voi p'acilea :) -- sunt si traduse, si nu doar din engleza, insa actualmente sunt sub 8% din total [si ponderea lor scade incontinuu; dupa luna ianuarie -- data de lansare a site-ului, ele au fost postate doar atunci cand cineva a cerut in mod express info si nimeni din cei care.. aufostacolo :-) nu au postat...

cat despre paruieli, pe forumul cellalt este, ce sa-i faci, mult mai mult.. testosteron :-); sa stii insa ca, exceptand cazurile cand ma da rox cu "portocaliu" :-)), ma simt mult mai bine, mai relaxat aici la voi... [sunt prin jur de aproximativ 6-7 luni]

vacanta placuta tuturor care pleaca in aceste zile si in cele urmatoare.

---

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

mi-e ca se inroseste portocaliul de ciuda :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CornelB spune:

:)
daca stau mai bine sa ma gandesc, cred ca prefer totusi portocaliul, se asorteaza mai bine cu bronzul cu care tocmai m-am intors din vacanta :-)

aaaa.. cred [tre' s-o-ntreb pe nevasta-mea, ea e sefu in astea cu colorile si asortarile :)) ]

seara placuta, tuturor

Mergi la inceput