Mamici de pepenasi de iulie august 2008 (94)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kimmy spune:

Anaxena bine ai revenit acasa mamico!Ehh bebelusii nu sunt ei foarte fotogenici lainceput,dar sunt convinsa ca e o frumoasa s o delicata ca si mamica ei .In legatura cu sanii nu stiu ce sa zic,sa-i tii mereu bine hidratati,sa-i dai cu crema sa nu crepe mai tare,sa-i masezi,si sa mulgi bine bine de tot,sa nu ramana laptic. sa treaca repede!

In legatura cu plictiseala...acuma la sfarsit e cel mai greu,cam asa de vreo saptamana e chiar frte greu.As fi mers inapoi la servici daca as fi putut.Si chiar as fi fost in stare pentru ca m-am simtit foarte bine.Noptileu fost mai grele,in rest nu s-a schimba nimic.La fel am facut tot ce faceam si pana acuma prin casa.E foarte greu sa nu ai rabdare si in acelasi timp sa nu ai ce face .

Camy eu abia astept sa-ti folosesc numarul de telefon,si stai linistita ca la primul semn o sa-ti va dau de stire!daca nu cumva nu mai pot sa stau la calculator

Kimmy39+Timeea Kristina AMR 6 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

Eu am sa ies putin afara sa iau ceva provizii si ma intorc repede ca se pune caniculaaaaa....





Flory mami de Alex 23.02.2006 si 38+ cu David Gabriel


AMR 9 zile

bebe 2

pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biribu spune:

Anaxena bine ai revenit!
despre sini: pe mine cremele nu m-au ajutat prea tare, lasa mameloanele goale la aer si poti defapt sa le ungi cu laptic de la tine, ajuta mult la vindecarea ranilor!
aparatoare de silicon ca sa suga bb si sa nu-ti mai faca rani, sau muls si da-i la bibe deocamdata
nu goli sinii asa de des! cu cit ii golesti mai tare cu atit vor produce si mai mult lapte si intri intr-un cerc vicios. practic cind vei putea sa alaptezi direct productia de lapte e dictata de nevoile mariei, va creste in functie de ea. acuma mulge-i doar sa se inmoaie sa nu te mai doara dar nu ii goli! inainte de muls fa un dus cald si poti pune si comprese caldute direct pe sini. dupa ce ii mulgi comprese reci, dar nu gheata!
acuma esti in febra laptelui, ai rabdare ca trece si se va regla situatia
sunt pe aici daca te pot ajuta

39+

Mami de Anna (5.02.2007) cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kimmy spune:

Si uite asa am putut sa dau doua sfaturi complet aiurea.
Gata...m-am panicat.Nu o sa stiu ce sa fac!Biri sfaturile tale sunt de nepretuit.

Kimmy39+Timeea Kristina AMR 5 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Neata!!!
Sunt si eu in zona cu o cana mare de ceai din frunze de zmeur!!! Azi aveam niste drumuri de facut, dar mi le-am amanat din cauza caldurii...
Miky, cate zile mai ai de urmat tratamentul cu antibiotic??
Tecky, sper ca nu te-ai suparat.Am incercat sa expun problema si din partea celui in cauza...
Ruxandra, ma bucur ca ai avut timp sa intri pe net aseara...Azi e ultima zi si scapi. Sau te duci si la proba scrisa????
Marina, am vazut ca ai reusit sa modifici link-urile..Felicitari!!
Gabriela, nu ma deranjeaza..Ce putin mai ai si tu !!! Oare cand s-o decide bebelina sa apara?? BAfta la doctor azi!!!
Sursula, bafta si tie!!! Sa vii cu vesti bune !!!
Tecky, frumoasi cercelusii!!! Sa ii poarte sanatoasa Ralucutza!!
Nati, incet - incet veti reusi sa va organizati si sa va acomodati cu bebe!! NU stiu care dintre fete zicea ca ia in jur de o saptamana- doua aceasta acomodare a parintilor cu noul membru al familiei!!! Ce bine ca la voi e racoare, aici sunt niste calduri!!...
Apropo de Sun, am visat-o azi noapte ca era din nou pe forum si ne zicea ca sunt bine si ea si Theodora!!![ ruga] ca visul meu sa nu fi fost doar un vis...
Biri, credeam ca scoatem [ majoreta] -ele pentru tine!!!Mie, sincer, mi-e jena sa ii dau si SMS Laurei.... Poate fetele care au fost mai apropiate cu ea...
Marina, am vazut si eu poza de pe picasa...foarte frumoasa,,,pe ce site ai gasit-o??? Noi am luat un patut si o comoda de la baby comfort, dar din pacate nu aveau si dulapior..
Ana, imi pare rau ca treci prin asa ceva..dar din pacate chiar nu stiu ce sfat sa iti dau... Parca Bephantenul mai era bun pentru rani la nivelul mameloanelor.
Violeta, spor la cumparaturi!!! Flo, la fel!!!

Si cel mai important , sa avem un capitol nou plin de vesti bune despre Sun si Theodora!!!












Cristina 32+ ,cu Mihai Daniel

AMR 55 ZILE
" Fii devotat lucrurilor marunte, caci in ele sta puterea ta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Neata fetele! Am papat si eu ceva ca m-am trezit cu o foame de lup, si apoi repede pe forum sa vedem ce se mai intampla.

Anaxena bine ai venit acasa, ma bucur ca totul e in regula cu Maria, cat despre sfaturi, cum au spus si alte fete, nu suntem prea in masura sa dam, noi cele la prima sarcina... Totusi am mai auzit si de glicerina boraxata pt sani, nu stiu cat de mult ajuta dar daca ai incercat altele si nu mai stii la ce sa apelezi, poate te ajuta.

Asta noapte am dormit un pic mai bine, n-am mai suferit asa de mult de caldura, ne-am mutat in sufragerie unde avem balcon si intra mult mai mult aer decat pe geam (cum avem in dormitor). Asa ca era racoare si bine, pana a rasarit soarele si a inceput caldura. Am facut un dus cand m-am trezit iar acum imi vine iar sa ma bag sub apa!!!

Anna 36+ cu Ioana Maria
AMR 3+ saptamani
vinebarza
bebe
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pagurschimag spune:

Buna dimineata dragele mele...

Am intrat o fugutza sa vad ce mai faceti pt ca spre rusinea mea nu am mai citit nimic pe aici de vreo 10 capitole

Vreau sa felicit si eu toate fetele care au nascut pana acum: Ella, Syyylviuta, Sun, Alina Maria, The Andreea, Kla78, Anaxena, Ali, Diana Mirela, Roxana01...MULTE FELICITARI MAMICILOR!!!!

Noi suntem bine, dar suferim cumplit din cauza caldurii....nici la calculator nu mai am rabdare sa stau...

Ma duc sa incerc sa mai citesc si eu din urma si sper sa gasesc energia necesara sa mai va scriu cate ceva....

Va pup...

Magda mami de Fabian Stefan(17.11.2003)asteptand alt Patrick Ioan 34+
pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Anaxena, Flo si Biribu ti-au dat niste sfaturi excelente. Nu stiu ce as putea sa mai adaug eu; in mare parte probabil o sa ma repet...
Asa este, sanii isi regleaza productia de lapte dupa "cerere", ceea ce inseamna clar sa nu ii golesti, doar sa-i inmoi. E clar ca acum ai febra laptelui.
Am trecut si eu prin ea, dar nu la intensitatea ta. Si mie mi-a facut rani, numa ca mi-a si refuzat bibe si atunci l-am alaptat 1-2 zile din sanul mai putin "beteag", apoi s-a vindecat celalat si am facut invers. Tine sanii la aer, eu m-am dat cu o crema atunci, dar nu mai tin minte cum se numea (trebuia insa sa ma spal de ea inainte sa suga bb), plus ca e bine sa te ungi chiar cu laptic pe sfarcuri. E greu la inceput si doare rau, stiu. Eu aveam senzatia ca imi vine laptele din creier, tropaind pe nervi durerosi . Era groaznic! Noroc ca a trecut si apoi alaptatul adevenit o placere. Deci curaj!

pup you


Caprioara, mami de Matei (07.01.2002) si in asteptare de Ilinca 37+

AMR 3 saptamani



"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Freud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina_1609 spune:

hello fetele. eu iar am dormit cateva ore si sunt chiauna de somn ca m-au sunat aia de la cartea de rezident sa-mi urle ca nu stau la adresa care am declarat-o. banuiesc ca s-au dus sa verifice, ca asa fac de obicei, dar acum nu stau acolo pt ca e santier. s-a dus sotul sa rezolve problema (sau sa incerce macar) dar am mari emotii ca aia sunt cam dusi cu pluta si daca li se nazare ceva nu-ti mai fac actele...

cristina_26 mobila e de la ELVILA, este pe site-ul lor. adevarul e ca nu am vazut-o cum arata pe viu, dar vreau sa ma duc sa o vad si daca e conform asteptarilor, o cumparam.... Am mai vazut un set dragut si la Mobexpert dar totusi asta imi place mai tare...

ma duc in pat ca mor de somn

_

32+ cu ANA SOFIA

Poze

AMR 51 ZILE

Proiectul 2008 in derulare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Neatza fetelor!

Anaxena multumim pt noul capitol speram sa fie plin de vesti bune si pepenasi sanatosi.
pt Laura si Teodora.
Noi suntem bine tot 2 in 1 of course. Cine stie cand vrea bebe sa vina, toate sunt pregatite asteptam numai bebitza.
Noi suntem prin zona cam plictisite sincer nu am chef de nimic decat sa vina bebe si eagle-ul ma omoara cu apropouri vai ce soare e azi afara vai nu stiu ce.
Biri sa stii ca si eu ma gandesc uneori ca mai bine mergeam singura decat asa, da de acu the damage is done.
Sunt prin zona caut ceva de facut da nu prea obositor ca nu am chef de din astea.


-------------------------------------------------------------------
Mada mami de Arianna Raisa si acum cu Amira Maya
AMR 2 Zile

Mergi la inceput