Mamici de pepenasi de iulie august 2008 (94)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:






Pentru Rontzy!

Flory mami de Alex 23.02.2006 si 38+ cu David Gabriel


AMR 9 zile

bebe 2

pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Revenim si noi prin zona dupa o tura de nani.
Irinuca am vazut pozele mare burtica si f frumoasa, si iti sta bine mai blondutza.
Caprioara f frumosi cercelusii, faina faza cu inimioarele.
Rontzy, Map am schimbat la listutza ca sa stie lumea cand sa faca galerie.
Uitati si www.babycentre.co.uk/baby/breastfeeding/pumpingexpressing/storingbreastmilkexpert/" target="_blank">aici daca vreti sa vedeti despre lapte cum sa il tineti. Daca aveti de la avent pompa si biberoane se poate mulge direct in biberoane si sunt niste capacele speciale care vin in locul tetinei si le puteti baga la frigider sau direct la congelator.
Diarux am vazut si pozele tale f frumoasa burtica.
Mai fetelor eu nu stiu ce e cu mine am o lene si un somn si o oboseala ceva de speriat, ieri dupa amiaza ma simteam mai odihnita da azi parca is calcata de tren. Ma enerveaza oboseala asta. Am zis ca ma intalnesc cu Flo sa mergem pana aici la noi la tesco cand vine de la servici poate o plimbare scurta ma mai invie oleaca, ca papa am facuta de ieri oricum asa ca nu tre sa ma agit azi. E cald si la noi da nu exagerat sa zic ca vaii de la caldura is asa, nu imi dau seama...




-------------------------------------------------------------------
Mada mami de Arianna Raisa si acum cu Amira Maya
AMR 2 Zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rontzy spune:

MULTUMESC pt galerie!
ce ma bucur ca totul e ok cu Teodora!DD ne-a auzit rugaciunile!
lcazangiu,FELICITARI pt bb DAVID ANDREI!sa creasca mare si sa fie sanatos!
fetelor,daca pana nasc eu nu mai naste niciuna dintre voi,bb al meu va fi al 5-lea ANDREI consecutiv!si il va chema DAVID-ANDREI, deci va fi tiz cu DAVID ANDREI care s-a nascut azi!!!

rontzy38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

Abia ce am am ajuns acasa de la cumparaturi,am papat si acum vreau sa ma apuc de calcat.
Caprioara absolut superbi cercelusii Ilincai,are si fetita mea 4 perechi dar ai tai mi s-au parut mult mai frumosi.Sa-i poarte sanatoasa Ilinca.
Rontzy asteptam maine vesti de la sotul tau!

Tecky 38 sapt Raluca Ana
AMR 10 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biribu spune:

LORI FELICITARI PTR BB DAVID, REFACERE USOARA SI MULTA SANATATE!

flo sa nu te superi dar tu ai dreptate cu mulsul ca sa stimuleze lactatia, insa asta cind laptele e in cantitate putina. sau daca sunt canale infundate evident ca trebuie cumva deschise. dar cind treci prin febra laptelui si mai ales cum spune anaxena ca mulge cantitati atit de mari, mult peste necesitatile bb la momentul asta, productia trebuie potolita nu stimulata, ca nu poate tine pasul nici ea la ritmul asta, si iarasi se poate intimpla sa-l piarda. dupa ce se va calma febra asta bb va dicta cit ii trebuie, cum creste bb creste si productia .

de pastrat/ congelat vad ca au raspuns fetele, nu mai repet.

vick norocoaso , ce bine de tine cu asa o mamica!

turtu deci tu practic esti cu un picior in concediu...

kimmy si eu as zice sa mergi sa te vada careva, odata membranele fisurate ai cam 24 de ore ca sa iasa bb.

ginny

gabi ce-i cu tine, de ce esti suparici? de ce te induce? in principiu ai grija de ce iti zice si dr, daca colul nu e sters, nu esti deloc dilatata si nu ai contractii inductia s-ar putea sa nu reuseasca si apoi sa ajungi la ceza, eu as mai astepta un pic.

mobriq
cu putina imaginatie chiar si la servici pozitia aia suna bine

mada nici un semn la tine? bai ai nostrii s-au vorbit sa stea acolo mult si bine!

39+



Mami de Anna (5.02.2007) cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dma2007 spune:

rontzy bafta maine!Doamne ajuta sa fie bine!
asteptam vesti de la sotu!


caprioara mortali cercelusii!

irinuca vazut pozele-esti tare simpatica
f draguta culoarea , iti vine bine

eu de cand am ramas nu m-am mai vopsit, m-am tuns si am ajuns la cul mea naturala si nu-mi pare rau

tecky asteptam poze cu lucrusoarele!

mai fetelor sapt asta ar trebui sa se coaca toti pepenasii de iunie!o sa fie explozie!



31s+! a inceput numaratoarea inversa
surpriza Andreea Maria
sper sa fie bine samburelul si sa creasca mare!!!!!!!
http://bd.lilypie.com/k1Xkp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dma2007 spune:

ana ce faci????????????ne-ai parasit?????????????



31s+! a inceput numaratoarea inversa
surpriza Andreea Maria
sper sa fie bine samburelul si sa creasca mare!!!!!!!
http://bd.lilypie.com/k1Xkp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mishuc spune:

lcazangiu felicitari pentru bebe! sanatate multa amandorura!

Rontzy bafta maine la cezariana!



Mishuc 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Biri creca s-au vb sa stii nu se grabesc gagii deloc. Relaxati copii mai avem.
Ce face eagel-ul? A mai lasat-o pe Anna sa respire?
Dma ar trebui da uite ca la mine si la Biri nu se grabesc. Ei vor sa fie de iulie-august se pare.
Uff imi misc fundul gras sa merg sa ma intalnesc cu Flo nu am nici un chef da totusi poate imi mai trece starea asta ca e super enervant.



-------------------------------------------------------------------
Mada mami de Arianna Raisa si acum cu Amira Maya
AMR 2 Zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Tocmai a venit sotul acasa si mi-a adus si rezultatele analizelor pe care le-am facut joia trecuta si m-am speriat ca la urocultura mi-a iesit o bacterie - klebsiella, si mi-au facut si o antibiograma. Nu prea am gasit multe info pe net, mai mult discutii pe diferite forumuri si intrebari ale pacientilor, asa ca nu prea m-am lamurit. Ciudat este ca la sumarul de urina nu a iesit nimic. Oare sa mai repet urocultura in alta parte la un alt laborator? Voi ati mai auzit de asa ceva? Eu simptome de infectie nu am, insa m-ma speriat ca numai de infectii nu am eu nevoie acum Dati-mi va rog un sfat pana ajung la dr. Eu intentionam sa merg luni la dr dar se pare ca trebuie sa fac o vizita mai devreme.

Anna 36+ cu Ioana Maria
AMR 3+ saptamani
vinebarza
bebe
poze

Mergi la inceput