Mamici de pepenasi de iulie august 2008 (93)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sursula spune:

Buna dimineata!

Of,nici o veste de la Sun:(

Eu azi merg la control.Abia astept sa vedem cum mai stam si tot azi trebuie sa repet analizele pt anticorpi.Si cand ma gandesc ce calduri au anuntat....!!!!

ATB-bafta in continuare cu examenele!
MADA-superbe rochiile lui Ari!!!
GINI-si eu sunt disperata cu caldura-si e abia la inceput...Burtica frumoasa,imi plac lucrusoarele bebelicesti!
DIARUX-Ce mingiuca draguta ai tu acolo ,mai!
IRDA-wow!Deja a trecut o luna!!!LA MULTI ANI BEBE ANTONIA!!!
NATI-CE BINEEEEEE CA VINE ACASA BEBE MATEI!!!!!
INGRY-Imi place ce ai cumparat.Patutul seamana izbitor cu cel al lui Tudorel!!!
ANKA-ai vazut ca multe fete au probleme cu greata .Acum a venit si caldura asta...Dar mai ai un pic norocoaso!
MARINA-Vizionare placuta!:)


Sursula33+bebe Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Neata,

Nati, deci azi e ziua cea mare! Cred ca abia asteptatti sa fiti toti trei acasa! Sa ne mai pui poze, da?

Anka, sper sa-ti revi. Pizza ai cumparat-o sau ai facut-o? Aveti grija la toxinfectii alimentare pe caldura asta...

Va las, ca vreau sa plec dupa cercei. Si la ora 14:00, incepand de azi, trebe sa-l duc pe Matei la bazin, la scoala 3, pe Titulescu. Sunt tare curioasa cum o sa fie, ca e gratis, au deschis bazinul clubului Triumf. Numa ca ora e criminala...

pup you all,

Caprioara, mami de Matei (07.01.2002) si in asteptare de Ilinca 37+

AMR 3 saptamani



"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Freud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a.cicel spune:

quote:
Originally posted by Marina_1609

Boti te primim in club, cum sa nu. Frumoasa rochita de botez :)

Azi am iesit un pic in oras si cand ne intorceam spre casa a sarit un caine in fata masinii. Mi s-a facut burta ca un pietroi de frica... Si acum am contractii... Din fericire sotul a facut tot posibilul si nu a calcat nici catelul, nici masinile de pe langa noi nu le-a lovit. Ufff ce emotii am avut. Am luat un nospa si sper sa treaca...




macar nu erai tu la volan. Noi cand am mers de 1 mai la tara conduceam si mio-a aparut in fata un catel, mic, ce-i dretp si l-am luat intre roti. Sa vezi atunci sperietura. Nu stiam cum sa reactionez, asa tare m-am speriat. Din fericirel-am vazut in oglinda ca alerga dupa ce am trecut de el. Nu-mi venea sa cred. Apoi sotul m-a speriat si ai rau...cadaca a atins ceva cabluri sub masina, sa incercincet frana...capoate am ramas fara ...ca a agatat catelul cablurile de sub masina. Apoi si-a datseama ca avem Passat si nu se rup asa usor. Oricum, in ziua aia nu am fost buna de nimic.

Andreea 38+ Denisa Ioana si Bianca Maria
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Buna dimineata de la Saint Nazaire. Stau si eu la o cafea pana se trezeste Vladimiru.

Ana, felicitari pt micutza Maria, abea astept sa vad poze !!
Nu mai stiu ce vroiam sa sciu, de cateva ore am contractii dureroase si nu mai pot sta pe scaun. Mai astept sa vad cum evolueaza lucrurile.

Ah, stiu ! Mada, incearca sa-ti faci o carapace si sa nu te mai atinga nimic din comportamentul mamei. Gandeste-te la binele tau in primul rand. Esti pe cale sa-ti aduci pe lume cea de-a doua printzesa ai o familie frumoasa, iar mama ta e acolo sa te ajute, nu sa iti strice bucuria acestor zile.

Tiberica, vecinul ala al tau e clar ca a avrut sa fie rautacios. Pe langa ca e prost. Sper ca i-ai dat o replica la inaltime !

Ma gandesc si eu in fiecare zi la SUN si THEA.

Am vazut si albumul de pe Picassa, poate am si eu timp sa pun ceva poze.

Va pup.

Semneaza : o lenesa ce va citeste !!!



Sibylle saptamana 39

Nasterea ariciului junior Poze cu noi si Vladimir

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a.cicel spune:

quote:
Originally posted by camy_pus

'neata gagici....m-am trezit devreme tare ca am vrut sa fiu alaturi de sot...care a plecat cu noaptea in cap.......asa ca am baut si ....dar mai am si pt mai tarziu cand va treziti si voi...




Si eu m-am trezit devreme. De fapt nici nu prea am dormit azi-noapte. iarla 4 jumate s-a trezit sotu ca la 5 a plecat la Bucuresti. Am reusit sa adorm pe la 7 si la 8 a venit Bianca si mi-a dat desteptarea ca vrea la olita. Ce bien ca poti sa bei cafea. Eu daca as mai bea si cafea, la cat de rau dorm noaptea...Cred ca n-as mai dormi deloc.

Andreea 38+ Denisa Ioana si Bianca Maria
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Neata fetele! M-am trezit si eu, dupa alta noapte de zvarcoliri de pe o parte pe alta - mai frate, asa de repede mai amortesc, abia imi gasesc o pozitie cat de cat confortabila ca nu dureaza mult si trebuie sa caut alta... Oricum e adevarata treaba aia cum ca se pregateste organismul pt somnul iepuresc, de o buna bucata de timp ma trezesc de 1000 de ori pe noapte, plus ca adorm tarziu (aseara pe la 1 inca nu dormeam), iar dimineata pe la 5 dadeam deja semne de trezire. Bineinteles ca m-am fortat sa dorm si am reusit cu chiu cu vai pana la 8 si ceva.

In alta ordine de idei, ma omoara caldura asta! Nu stiu cum sa ma mai racoresc, una doua sar in dus, dar degeaba. Ca sa nu mai spun ca s-au deschis deja piscinele si mor de dor sa inot si eu, asa m-as mai duce, dar n-am nici o sansa - cred ca s-ar revarsa si apa din piscina daca as intra eu [D:]. Si mi-e dor sa stau la plaja... Offf, poate pana la sfarsitul verii am sa apuc si eu macar o data sa merg la piscina.

Anna 36+ cu Ioana Maria
AMR 3+ saptamani
vinebarza
bebe
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a.cicel spune:

quote:
Originally posted by camy_pus

si acum....mai doare pe careva buricul????..ca eu mor de durere...l-am pus pe Cristi sa cerceteze bine zona sa vada daca nu sunt lovita...ranita...m-am uitat si eu in oglinda...se pare ca nu am nimic...dar de ce ma doare?????




Si pe mine ma doare. Nu mereu, dar cand se misca bebelina simt ca mor de durere cateodata. Uneori simt doar furnicaturi. Am crezut ca numai la mine e asa. dar mai nou si cand nu se misca ma doare.

Andreea 38+ Denisa Ioana si Bianca Maria
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

au venit muncitori....
...ce-mi place....
....deja s-au apucat de treaba....

..inca am stari de greata...dar acum trec mai usor peste ...ca doar am oameni la lucru...


Cami 36s+, cu ?????????

pustai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

A.cicel....ne asemanam noi

Sibylle vine bebelina????...atunci scoatem agitatele si pt tine...



Cami 36s+, cu ?????????

pustai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara_d spune:

Nu am mai scrrs de vineri dar am citit.
DIANA sa te incurajam


sa ai nastere usoara.
ma bucur ca si ana o sa mearga acasa in curand.
Asteptam vesti de la SUN si TEODORA .
CAPRIOARA ma bucur ca esti bine si ca Ilinca are deja 3 kg.
Fetele cu mamale si cu soacrele ma speriati ce modele aveti , Biribu si mada sunteti rezistente eu le dadeam afara pana acum daca faceau asa, ca nu prea ma tin nervii.
BUJO cum sa nasti fata respecta ordinea , eu inaibtea ta , ai putintica rabdare.
CAMY ma bucur ca au venit muncitorii , tu trebuie sa nasti dupa ce aranjezi camera lui bebe, mai stai si tu un pic.
Si eu amortesc cand dorm si ma intorc din ora in ora, deci nu prea ma odihnesc bine cu trezirile astea dese ,plus ca merg la baie des noaptea ca si beau o tona de apa .
Cu caldurile astea simt ca crap .
Si mai am o problema eu sunt innebunita dupa mersul la mare , dupa apa ,sa fac multa baie si anul asta nu stiu cand vom ajunge ,clar ca curand nu si sufar ca un caine dupa balaceala mea.Anul trecut exact pe vremea asta eram in grecia si faceam multa multa baie.OFFFFFFFF
Ma duc si eu sa pap ceva ca imi e foame si o astept pe mama mea ca vine sa imi gatesca ceva bun , sa vedem ce .
Va pup pe toate fara exceptie.

37+
http://bd.lilypie.com/IHRjp2.png

Mergi la inceput