Gravidute prin FIV (17)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmendu spune:

pop - bine ai venit. felicitari

luca - multa sanatate si ai rabdare cu ecografiile. stiu ca esti nerabdatoare sa-ti vezi printesele.

valeria - felicitari pentru gemenasi.



18+
http://good-times.webshots.com/photo/2221574950103601207ZrfiRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Julia75 spune:

Marush, multumesc.
Valeria, felicitari pentru gemenasi.
@pop@, sa ai noroc si mai departe, si sa nici nu ai probleme, ajunge cate probleme avem deja la fete.
Catalina, hai te rog cu veste buna.
Flori, sa te faci bine de tot.

Julia 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

@pop@ , bine-ai venit , felicitari pt reusita si sarcina usoara! te-am trecut pe listuta!

Valeria, felicitari pt gemeni! sa fiti sanatosi cu totii!
Luca, ma bucur ca sunteti bine! incepusem sa ma ingrijorez! si e bine si ca elimini hematomul! asa nu mai exista riscul sa afecteze cresterea bebeilor!sanatate multa si recuperare rapida!
Xrysya, mai ai taaare putin! iti tin pumnii de pe-acum, dar ne pregatim sa-ti facem galerie!
Flori, si sanatate!
Mirela1, ce mai faci? cum mai esti?
Cami, !

tuturor!




Andicu, mami deFilip Gabriel (27 iunie 2007)

Am implinit 11 luni!
www.tickercentral.com/view/9fgr/a.png" target="_blank">Cum crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zisaCami spune:

Buna dragelor,
Eu nu sunt prea bine ... sambata am venit la Azuga, la ziua unei prietene si seara m-a apucat sangerarea, la inceput cateva picaturi, de aseara mai pronuntat, iar dimineata ceva mai mult, chiar si un cheag, numai sange rosu.
Sunt in continuare la Azuga, numai in pat ... a tras sotul o fuga la Bucuresti sa-mi aduca Gravibinon, am facut injectia la 15,30 si acum astept sa se opreasca sangerarea, macar sa pot ajunge acasa, sa pot face o ecografie. Partea buna, daca pot spune asta, e ca nu am dureri si nici contractii.
Deocamdata nu m-am pierdut cu firea, sunt optimista, cred in micii nostri luptatori si speram sa trecem cu bine peste asta!



6+
Inimioarele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Julia75 spune:

Off, Cami, si tu, chiar nimeni nu scapa de sangerare? Stai cuminte in pat, si totul va fi bine. Ai grija de voi!

Julia 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Of, Cami, fii cuminte si increzatoare! Ia spasfon/nospa, magneB6, eventual un medicament contra durerilor care este compatibil cu sarcina, bea apa minerala bogata in magneziu. Nu pleca imediat ce se opreste sangerarea, asteapta sa te stabilizezi, nici un medic nu are ce sa iti faca, ti-o spun din experienta. Ecografia are doar rol linistitor, doar repaosul COMPLET te poate ajuta pentru recuperare. Ma rog pentru tine, fii tare!

Girls, multumesc pentru gandurile bune, aveti grija de voi si de bebelusi!

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zisaCami spune:

Julia75, LucaLuca multumesc pentru incurajari si pentru sfaturi!
Nu am dureri, dar iau preventiv No-spa, Magne B6. Apa beau de obicei 2-3 l /zi, insa azi am baut mai putin pentru a evita coboratul din pat pentru mers la wc. Va trebui sa stau cel putin 24 de ore dupa oprirea sangerarii, inainte sa plec acasa ... acum sa vedem cand se va opri.
Stiu ca totul depinde de mine si de cat de puternici sunt bb-ii mei acum, nici un dr. nu are ce sa ne faca! Tin legatura atat cu dr. din Ungaria, cat si cu dr. care-mi urmareste sarcina la Bucuresti. Ambii imi recomanda repaos la pat.
Nu-mi imaginez ce s-a intamplat, ma simteam excelent ... ma tot gandesc ca am intrerupt progesteronul inj. de o saptamana, dar am suplimentat utrogestanul de la 6 la 8/zi.
LucaLuca ma rog pentru tine si fetitele tale sa treceti cat mai repede peste pericol, sa scapati de hematom si sa veniti cu bine acasa!


6+
Inimioarele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

quote:
Originally posted by zisaCami

Nu-mi imaginez ce s-a intamplat, ma simteam excelent...



Ehehe, eu m-am simtit excelent, cu adevarat excelent, timp de 11 saptamani, si tocmai cand sa zic hop ca am sarit parleazul - citisem in toate cartzoaiele savante ca dupa 12 sapt incepe "croaziera", pe pilot automat -, am inceput sa sangerez brusc, in somn. Iar apa mi s-a rupt tot dupa o zi foarte calma, in somn. Nu mai zic nimic, important e sa fie bine pana la capat. Desi am asa, un presentiment ca nu exista "capat", nelinistea e pe viatza. :)



15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Buna dimineata,
Va scriu sa va spun ca am pierdut o lupta cu viata, embrionasul meu nu mai are activitate cardiaca, joi sunt programata pentru chiuretaj. Asta a fost, asta este realitatea cruda dupa 12 saptamani cand deja visam cum este sa-l tin in brate. Sper ca DD ma va intarii si sa pot continua razboiul si sa nu ma declar invinsa. Sunt daramanta, nu vreau ca nimeni sa treaca prin ce am trecut eu.
Asa ca parasesc odiseea, dar o sa va citesc in fiecare zi, o sa ma bucur de fiecare bebelus nascut la termen si sanatos, sa aveti grija de voi.
Andicu te rog sa ma scoti dupa lista, nu a fost sa fie.
Va pup si va tin pumnii la toate .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

///........vai, many_bani........ vai!!!

15+

Mergi la inceput