*Gravidute de noiembrie-decembrie2008 (47)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brie spune:

otilia, dar ai rezistat ceva .....40 min....!!!! M-am inchinat si cu mainile si cu picioarele, parca nu-mi vine sa cred, ca in epoca de piatra asa mi s-a parut. Ii si vedeam cu palnia pe burta ta.
Ufff dar e bine cand se termina cu bine.

Eu am asteptat 4 ore jumate sa se incarce filmuletul cu bebelina si la sfarsit mi-a scris mare cu rosu, ca dimensiunile sunt prea mari ale filmului si ca nu a putut fi incarcat. Numa' mie mi se putea intampla asta. Imi pare rau ca nu vi-l pot arata si voua.


20+ Androniki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirtha spune:

Otilia ce povestesti tu pare dintr-un film soc !
Incearca sa te linistesti . Nu am prea multe cuvinte la dispozitie dar incompetenta e unul care imi vine constant in minte si nu face parte din categoria celor care pot sa te ajute.
Din clipa in clipa e posibil sa il simti pe bebe. Esti la a doua sarcina , ai deja 15 sapt.asa ca teoretic e posibil sa-l simti mai devreme de 18 sapt. Atunci nu vei mai avea nevoie de un nevolnic cu scule care sa iti spuna ce nu poate. Spuneai ca mai sunt si clinica particulara ?
S-a terminat cu bine asta e cel mai important : batai cord 148.
Cind vii in tara ?

Mirtha 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

In doua saptamani zburam spre casa. Nu mai are rost sa ma agit cu eco aici daca si asa merg atunci la Medlife.
Aveam programare la ora 12 si am intrat la 12.50 in cabinet. La servici am ajuns la 14.00 si pe drum am facut maxim 20 de minute si cu parcare. Nu avea palnie ci stetoscopul si mini-ecograful care amplifica zgomotele din burta dar nu are ecran.
Chiar m-ati amuzat cu epoca de piatra dar cam asa a fost din pacate.

Brie, imi pare rau, si eu am patit asa cand am vrut sa incarc ecografia Anei. Cred ca pe youtube ar merge.



Pozele noastre si www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana nazdravana

15+ BB2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

neata buna fetele!
ia poftiti voi la o cana mare de laptic, cafea, cacao cu lapte si alte cele
otiliav imi pare rau sa aud de ceea ce ai patit si ma alatur fetelor nu ca epoca de piatra mai rau,oricum rezultatul final a fost pozitiv
brie da si eu sunt de parere ca ar merge pe youtube hai hai abia asteptam
Mirtha multumesc de PM astept ultimile vesti de la cabinet
va doresc un week-end placut. eu am probleme cu netul ieri de cand am vb ultima oara mi-a cazut netul si nici aseara nu mergea nu tu net, nu tu tel nimika dupa ce ca eram si asa izoltata .
pentru toate burticile
19+Dimitrie

Nimeni nu ajunge la īn#355;elepciune din īntāmplare. (Seneca)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Neata, m-am trezit si eu de fapt m-a trezit Ana ca altfel as mai fi dormit cel putin o ora.
Elilov, mersi de laptic si cafeluta. Eu ca sa nu mai stau sa fac o cafeluta, mi-am pus o lingurita de nes cu un plic de ciocolata si acum il dau gata si dupa aceea plec la munca.
Dar trebuia sa intru ca tare drag mi-e sa schimb semnatura , am intrat in saptamana 17.

Sa aveti un we placut!

Pozele noastre si www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana nazdravana

16+ BB2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

La muuulti ani,Diana
bb mic sanatos,Ianca sanatoasa si mamica sanatoasa
muuulte impliniri,muulta fericire alaturi de fam ta


Otilia,
am citit cu sufletul la gura...bine ca bb este bine
Lorena,
n-am reusit sa ne bucuram de spectacolul de circ pt ca l-am ales pe cel romanesc si cum romanii sant fff neseriosi s-a amanat fara sa anunte pe nimeni...



Mamica stralucitoare
21+ cu Raducu + Crinuta 1 Nov 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Oti,ca-n filmele de groaza ce-ai patimit tu Auzi la ei?!?40 min ca sa auda inimioara...Offf..
Ai dreptate,ii spuneam si eu sotului ieri ca bine ca nu sunt in Islanda,ca programare n-as fi prins usor si nici tratament de sustinere nu prea cred.Ei imi spusesera sa intrerup in sapt 12 utrogestanul.Pai,cum Dumnezeu,de la 6/zi brusc sa nu mai iau niciuna?!?Chiar ieri mi-a zis dr ca daca-i cazul revenim la 6/zi(acum iau 4).
Oricum,multumesc Lui DD si Maicii Domnului,de aseara nu mai doare burta.Bag utrogest,no-spa si gynipral,stau in pat si ma rog sa fie bine.



Flori 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

La multi ani,Diana!
Sarcina usoara in continuare,sa fii sanatoasa,fericita si iubita!


Flori 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

'Neata fetele. Prioritatile sunt prioritati.

DIANA DRAGA, LA MULTI ANI, MULTA SANATATE, PUTINE GRIJI CA DELOC NU SE POATE , DOI COPII (SAU CATI VREI TU ) FRUMOSI ,NOROCOSI SI SANATOSI SI TOT TOT TOT CE-TI DORESTI TU.LA MULTI ANI FATA FRUMOASA.

Oare or sa ma me certe vigilentii moderatori pt majuscule?Daca da, las' ca merita .

Mai fetelor eu traiesc o drama. Lipsa de imaginatie. Ce mai mancati voi dimineata?

15+ cu 2 louloudakia
Va iubeste mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirtha spune:

La multi ani Diana ! Sanatate si mult noroc!

Elilov sa ma anunti ,te rog , cum s-a finalizat programarea.

Flori multa sanatate si noroc ! Iti doresc ca tratamentul sa fie eficient , rapid si in curind sa ne dai vesti si mai bune.

Fetelor eu m-am hotarit la carucior , in iulie dam comanda, Wampol cu trei roti , negru cu bleu , scoica pt. masina imi da prietena mea , aici link :http://www.carucioare-copii.ro/carucioare-roti-c-2.html



Mirtha 22+

Mergi la inceput