Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (88)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns radcarmen spune:

Ce ma bucur ca e mai multa animatie in stup!

Am vazut o carca de poze, nominalizez din memorie asa ca va rog sa nu ma daca uit pe careva, da memoria e dusa demult:

Am vazut buzosul cu ochi albastri al Martei. E un cuceritor de pe acum. Multumim Marta ca ne-ai arata-o si pe Iarina si pe Iunia ca altfel as uita cum arata, ca e scumpa tare la vorba si zgarcita rau de tot la vedere
Marta, vroiam doar sa completez la cele ce au spus fetele doar atat: daca omul a gresit si tu ai incercat sa treci peste problema (desi e al dracu de greu), nu mai vorbi cu inculpata ca iti faci sange rau si, de fapt, nu are rost sa iti consumi neuronii cu asemenea specimene. Ce a fost a fost, las-o deoparte daca asa ai hotarat si incearca sa treci peste daca iti mai doresti sa faci casa cu omul tau. Altfel te inveninezi mai tare si oricat ar incerca el sa iti demonstreze ca s-a facut baiat de casa nu veti reusi sa duceti o viata normala daca tu nu poti sa inchizi capitolul. Sper ca ai inteles ideea ca am impresia ca am dat-o in balarii.

Amma, e tare stregar Lucas si mereu cand ma uit la el am impresia ca in unele poze seamana cu Vlad. Legat de varicela, mie dr. mi-a zis cand avea Vlad vreo 8 luni (si intrase in contact cu o tanti care nu stia ca are varicela ) ca nu e grav daca face boala, dimpotriva bebeii fac forme foarte usoare. Asta mi-a spus, atata stiu. Noi am scapat atunci fara sa facem boala.

Am vazut comoara dulce a lui Rein cum alearga pe carari de munte. Frumosssssssss.

Mai Karra e posibil sa pui fata sa invete pana cade lata? Da la ce scoala e.

Marta uitam sa iti spun ca banii is cam lipsa la toata lumea, ceva de speriat. Mai avem si noi putin si dam faliment.


Sanatate la bebeii care mai sunt bolnaviori!
Nasheala placuta Eliana!!! Oricum si cu rochie si fara o sa fii cea mai tare nasha!


Inca ceva...Am vazut pozele lui Coolutz. In Croatia ai fost nu in Spania???????? Ce tot zic fetele astea de Croatia cand eu vad clar doar locatii din Spania, Valencia. Ori is eu ??? Oricum a fost foarte frumos pe unde ati umblat, visez si eu cu ochii deschisi sa ajung intr-o zi sa vizitez Spania.


Pupici miiiiiiii!!!!!!!!

Noapte buna mamici si copilasi!







Carmen, mami lui Vlad Gabriel - 7 Aprilie 2007
Vlad de la 0 luni la 1 anisor
Vlad 1-2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amma23 spune:

quote:
Originally posted by roxanici

quote:
Originally posted by Amma23

Lucas cred ca a pus-o de o varicela mica.Bubele de care va ziceam se pare ca sunt asta . Sa vedem maine daca mai apar .La fix a facut-o, pe 1 iulie venim in Romania si cumnatu' la care o sa stam in Bucuresti are o fetita de 7 luni. Cum e varicela la astia pitici de sub un an, stiti?








vai vai vai ce rau pica. Nu mai stiu cum e cu contagiozitatea la bebei, nu stiu daca is imuni dar poate pot face vaccin nepoatei. Stiu ca se poate face si sub un an vaccinul dar nu stiu de la ce varsta.

Gemenii Elianei au facut-o sub un an, 9 luni parca aveau.

Da io ma inteb cum pleci tu asa la drum? pe avion....adica daca io te-as vedea in avion cu varicela m-as lua de tine ca ne imbolnavesti. Daca tuseste Lucas odata e gata tot avionu

roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)



Daca-s copii, hai camai merge ca tottre s-ofaca, sa nu fie graivide care n-au facut, atunci as avea mustrari de constiina.Dar oricum venim :-).
M-ati mai linistit.Sper sa faca o forma mai usoara, asa se prevede.Ca nu s-a umplut tot cum ar trebui, le are pe astea deja de 4-5 zile, ar fi trebuit sa fie plin in mod normal, nu?
Carmen si mie mi se pare ca seamana, asa ca stai linistita.
Offf, ca vroiam s-o faca sa scape de ea, dar nu chiar acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

amma 4-5 bube? e verificata de medic ca e varicela? febra inainte a facut? ca mi se pare pre usoara forma totusi, mai sunt si ciupituri care fac lichid


Alexa, Ana Delia(13.03.07) si Silviu Ionut( 27.11.04).......poze,poze2006, Poze printesica ,
www.totsites.com/tot/anadelia" target="_blank"> Site printesica , varsta Delia , varsta Silviu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Inainte sa plec pe stadion la antrenament cu Robert ,am facut asa ca pt cine mai doreste,cine mai pofteste,e gata.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

yooooo la cafea...


Poze Razvanelu

varsta nazdravanlui Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Muuulta cafea si pt. mine... Tineti-mi pumnii ca incepe nebunia Aseara am curatat flori pana la 2 noaptea... acu le ma de dus la carciuma, aranjat pe mese... etc. Coafat, machiat si la nunta cu minte...

Roxaniciule maine sper sa o taiem la munte 3 zile (doar cu Elena)... poate ne vedem... mergem la Moeciu... o luam si prin Brasov... Nu cred ca ne oprim la dus... ca ajungem si asa tarziu... marti, la retur...





Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

quote:
Originally posted by elyanne

Muuulta cafea si pt. mine... Tineti-mi pumnii ca incepe nebunia Aseara am curatat flori pana la 2 noaptea... acu le ma de dus la carciuma, aranjat pe mese... etc. Coafat, machiat si la nunta cu minte...

Roxaniciule maine sper sa o taiem la munte 3 zile (doar cu Elena)... poate ne vedem... mergem la Moeciu... o luam si prin Brasov... Nu cred ca ne oprim la dus... ca ajungem si asa tarziu... marti, la retur...





Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica





Bine ca ai zis ca aveam gand de duca. V-astept. Veniti in luna de miere?!


Si io cafia, una dubla cu lapte si zahar.

Alexa, erau 4-5 zile, nu 4-5 bube. Astea de la varicela ies in valuri parca.

roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amma23 spune:

Alexa, Roxi are tot 4-5 bube de 4-5 zile.Ieri a mai aparut una , dar azi dimineatza nimic. O fi o forma mai usoara intr-adevar.Asta poate insemana ca o mai face o data asa-i.Eu asa am facut-o cand eram in liceu, doi ani la rand am facut cateva buce.
N-a avut temperatura. Saptamana trecuta a avut 3 zile 39-40, dar nu cred ca are legatura.am fost la dr si a azi ca nu e de la varicela ca aveam presimtiri si l-am intrebat.Educatoarele si farmacistele au zis ca arata a varicela, la dr n-am fost inca.Mai stau pana luni sa vedem.
Elianna bafta , sa apuci sa te distrezi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisikuta spune:

helau! ma, da' voi na veti uichend? tot la munca, tot pe net?
ELYANNA: sa nasesti o nunta ca n povesti! da' nu nteleg ce tot zice RADCARMEN acolo de rochie, fara rochie. nu esti gata inca? au ai vreun gand obscen ?
ROXANES: te citez: "Pisikuta zi-mi ca noul pediatru e femeie ca daca nuuuuu, l-as intreba io de unde stie cum is durerile nasterii?!?!? si cum dor caninii is aduce el aminte?! nah ca am comentat"
daaa, adevarul e ca mi era dor de una de aia, de a ta. ar tebui sa te provoc mai des...era doftora pediatra noastra cea noua. si i dau doua variante. 1: e mama si a nascut si isi aminteste perfect cand i au iesit caninii acu vreo 45 de ani si 2: a fost o metafora, ca sa ma inmoaie pe mine ca ma stresa ca are nora bazdaci si, in plus, ca sa empatizeze mai bine cu fie mea, care i zambise deja gales si cerea o recompensa.
AMMA: lasa bai, tu vino cu frumosu' de lucas in tara si cu virusii aia frantuzesti, ce daca lasi pe aici cativa? poate sint mai eleganti decat ai nostri, sa fim si noi mai chic, asa. pe mine nu ma deranjeaza, ca i asa frumos, m am amorezat si de el . pupam dragutu' mic, sa veniti cu el sanatos.
MARTA: nu ti ajungea cate ai deja, mai stai si cu pitipoanca de vorba. zi ne ca ea te a cautat pe tine, ca sa ne linistim. si nu ti bate capu' cu socializarea la copii. ia sa vedem aici, cati copii se joaca cu altii, din ai nostri? sa ti zic eu ce vad zilnic: abia daca se ating si si arunca cate o ocheada. in rest, trage fiecare de ce i la indemana lui si are fiecare program individual. trag bezmetic in directia pe care li se pune pata si, la fel de bezmetic, o schimba instant. doar la copiii mari vad ca trag mai mult, li se par mai interesanti si i provoaca mai mult. si, chiar si asa, copii sint peste tot, gaseste victorelu cu cine sa joace. sau cumva te palngi ca n ai tu cu cine te juca ...? si fii mai pozitiva, zoe, ce naiba? ridica n sus republica de la ploiesti, nu te lasa dusa de un barbat !]

am culcat copila si o sa ma chinui sa pun poze, sa ma laud si eu, ca vad ca orgoliul meu ramane nemangaiat.
pupam toate fetele cu pui in dotare si va dorim w.e. placut!

mama de papusha si cateodata balaur, Loli mic
Asa creste o fetita

Varsta mea

Everyday is the right day

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisikuta spune:

nora la 15 luni

mama de papusha si cateodata balaur, Loli mic
Asa creste o fetita

Varsta mea

Everyday is the right day

Mergi la inceput